Ulubiony kiosk WRZEŚNIOWY NUMER - JUŻ W SPRZEDAŻY! Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Porady

Łazienka

Prysznic z hydromasażem

Kategoria: Wellness

Hydromasaż relaksuje, rozluźnia mięśnie, wpływa kojąco na układ nerwowy, regeneruje siły, działa korzystnie na skórę, kręgosłup i stawy oraz poprawia ukrwienie i dotlenienie tkanek podskórnych. Warto wiedzieć, że jest także doskonałym wstępem do zabiegów pielęgnacyjnych, bo sprawia, że skóra intensywnie wchłania olejki i kremy.

Panel z funkcją hydromasażu nawet bardzo małą łazienkę przemieni w salon spa, bo można go zamontować zamiast zwykłej baterii prysznicowej. Zwykle umieszczamy go na ścianie lub w narożniku kabiny natryskowej (zależnie od sposobu montażu), ale są też modele do montażu w podłodze - jako kolumny wolno stojące. Panel do hydromasażu może być integralną częścią kabiny prysznicowej - kupujemy wtedy kompletny moduł. Kabiny takie mają zazwyczaj większe możliwości niż same panele, zapewniając wiele rodzajów masażu.

Prysznic z hydromasażem ma szczególne możliwości: zapewnia na przykład masaż naprzemienny strumieniem gorącej i zimnej wody, zwany masażem szkockim, który znakomicie ożywia, wzmacnia odporność i poprawia krążenie. Nie umożliwi nam tego żadna wanna.

Minimalistyczny panel do hydromasażu doskonale wkomponuje się w nowoczesne wnętrze. Cena: ok. 2500 zł (fot. Deante) Prysznice z hydromasażem posiadają wiele gadżetów (fot. Aquasan) Taki podtynkowy system hydromasażu nadaje łazience futurystyczny wygląd (fot. MarPartners)

Najprostsze panele do hydromasażu mają cztery lub sześć nieruchomych dysz rozmieszczonych w pionie na wysokości szyi, barków i lędźwiowego odcinka kręgosłupa oraz słuchawkę prysznicową. Nowoczesne modele oferują coraz więcej funkcji, dzięki czemu komfort rośnie. Można wybrać bardziej rozbudowany system hydromasażu, gdzie układ strumieni jest dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb (jedni potrzebują silnej stymulacji karku, inni lędźwiowego odcinka kręgosłupa czy stóp). Bogate zestawy zawierają takie udogodnienia jak: programator, deszczownica, specjalna dysza do masażu stóp, rozbudowany zestaw dysz obrotowych, siedzisko, lusterko, półki, a nawet radio.

Ciekawym rozwiązaniem są systemy podtynkowe - umożliwiają montaż dowolnej liczby dysz w wybranych miejscach. Pamiętajmy jednak, że zbyt wiele punktów wypływu wody może osłabić jej ciśnienie.

opr.: Redakcja
zdjęcie wprowadzające: Deante

Data publikacji: 2014-01-08

Zobacz też:

Pozostałe porady
Rozwiązanie wielofunkcyjne - pomysły na mały metraż w łazience

Kategoria: Całe pomieszczenie

Aranżacja małej łazienki, tak by optymalnie wykorzystać potencjał niewielkiej przestrzeni nie należy ... Czytaj dalej
Płytki 3d do łazienki - nowe trendy i praktyczne aspekty zastosowania

Kategoria: Ściany i podłogi

Urządzasz łazienkę i chcesz, żeby była jedyna w swoim rodzaju? Masz dość tradycyjnych, płaskich ... Czytaj dalej

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter

Salon CnW

Rolety pełne pasji - skrojone na miarę Twoich okien

Początek lata to idealny moment by zadbać o odpowiednie przysłonienie intensywnego światła dziennego ... czytaj dalej

Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Łazienka dla niego od SANPLAST SA

Jaka powinna być łazienka idealna dla mężczyzny? Odpowiedzi na to pytanie jest być może tyle, ilu jest panów stojących przed ... czytaj dalej

Aranżacje
Szlachetna imitacja

Czy to drewno, beton, metal? Tylko na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości patrzymy na płytki ceramiczne, które do złudzenia potrafią naśladować wygląd wielu materiałów. czytaj dalej

Krakowskie mieszkanie z amerykańską duszą Krakowskie mieszkanie z amerykańską duszą Tekst: Aneta Olkowska;Zdjęcia: Łukasz Michalak;Stylizacja: Karolina Perih-Kamecka;
» Zobacz więcej
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe