Ulubiony kiosk ZOBACZ... WYJĄTKOWY WRZEŚNIOWY NUMER Budujemy Dom PRZESYŁKA GRATIS >>

Ze świata designu

Luksus i egzotyka - tapety ręcznie malowane na jedwabiu

Orientalny ogród pełen cudnych kwiatów i ptaków, malownicze scenki rodzajowe rodem z dawnych Chin lub starożytnego Egiptu, egzotyczne panoramy. Ręcznie malowane tapety de Gournay mogą wszystko to przenieść do wnętrza.

Przywodzą na myśl zbytkowne pałacowe komnaty, gdzie przed wiekami, w czasach, gdy nie śniono nawet o fotografii, telewizji czy internecie, misternie malowane tapety cieszyły oczy i zdumiewały egzotyką.

Dziś zdobią domy sławnych i bogatych, zabytkowe rezydencje, a także luksusowe wnętrza firm i hoteli. Taka piękna, ręcznie malowana tapeta w chińskim stylu zdobi na przykład jeden z najbardziej luksusowych apartamentów hotelu Lowell na Manhattanie.

Cuda nie odeszły w przeszłość dzięki Claudowi Cecilowi Gurney. Jego fascynacja chińską sztuką i chęć dania ludziom czegoś, co uczyni ich życie piękniejszym i bardziej kolorowym, sprawiły, że wybrał się w długą podróż na Wschód w poszukiwaniu chińskich artystów, którzy potrafią stworzyć jedwabne tapety równie doskonałe jak te sprzed wieków.

Jeśli więc zamarzy nam się na ścianach sypialni lub salonu tajemniczy orientalny ogród albo panorama z piramidami, możemy wybrać wzór z katalogu, niczym z księgi baśniowych podróży, albo zamówić tapetę malowaną pod konkretne wnętrze. Wtedy będziemy mieć pewność, że wzór będzie dokładnie taki, jak sobie wymarzyliśmy, a do tego perfekcyjnie rozplanowany. Bo w tapetach de Gournay dopracowany jest każdy detal.

tekst: Agata Fijołek
zdjęcia: de Gourney

Pozostałe wieści ze świata designu

Natalia Teixeira - współwłaścicielka pracowni TK Architekci
TK Architekci - zwycięzcy konkursu Vasco Integracja 2014
Elegancki minimalizm - czerń, biel, drewno i beton... W 8. już edycji konkursu VASCO Integracja w kategorii projektów zrealizowanych pierwsze miejsce zajął projekt pracowni TK Architekci, czyli Natalii Teixeira i Katarzyny Kowalewskiej.
Czytaj dalej
Mirosław Nizio - architekt, designer
Nowe życie przedmiotów
Do 12 września 2014 roku trwa przyjmowanie zgłoszeń konkursowych na projekt mebla dla marki Nizio Interior. O idei marki i konkursu rozmawiamy z ich pomysłodawcą Mirosławem Nizio.
Konkurs skierowany jest do młodych projektantów w przedziale wiekowym 19-35 lat. Drugim ograniczeniem jest to, żeby produkt został wytworzony z materiałów recycling, reuse, remake. Może on powstać z różnych komponentów, które miały inne przeznaczenie, może powstać na drodze rewitalizacji przedmiotu poprzez dodanie do niego nowych elementów, wprowadzających inną jakość. Możliwości są ogromne, co pokazuje duża liczba tego rodzaju obiektów dostępnych na naszym rynku.
Czytaj dalej
Zydel - ludowe krzesło. Historia mebla i projekty znanych designerów
Zydel - ludowe krzesło. Historia mebla i projekty znanych designerów
Dla projektantów równie ważnym źródłem inspiracji, co sztuka wysoka, jest sztuka ludowa. To w końcu ona jest bliżej życia, natury i człowieka, a jej naczelną zasadą jest prostota. Dlatego wielu tak chętnie odwołuje się do wzorów mebli utożsamianych z ludowością - jak choćby zydel. Poznaj historię mebla.
Arne Jacobsen, Tom Dixon, Hans Wegner, Frank Lloyd Wright - ci wszyscy wybitni designerzy byli, bądź są piewcami prostoty w designie. I wszyscy w swej twórczości sięgali po wzorce najprostsze. Chodzi o krzesło w Polsce znane jako zydel. Jest to jedna z podstawowych form siedzisk, która do dziś funkcjonuje w kulturze ludowej.
Czytaj dalej
WantedDesign - design poszukiwany. Na zdjęciu: Studio Rygalik, Nasz design
WantedDesign - design poszukiwany
WantedDesign to impreza przeznaczona dla szeroko pojętej społeczności ludzi związanych w jakiś sposób z wzornictwem: projektantów, producentów, rzemieślników, dystrybutorów, przedstawicieli instytucji kultury, studentów i dziennikarzy.
Wydarzenie stanowi integralną część NYCxDESIGN - nowojorskiego święta designu, odbywającego się co roku w maju, obejmującego wszystkie możliwe dziedziny projektowania. WantedDesign stawia sobie za cel pokazanie spektrum współczesnej oferty rynkowej, od rozpoznawalnych projektów znanych brandów przez prowokacyjne prace studentów po konwencjonalne komplety mebli luksusowych marek.
Czytaj dalej

Newsletter

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

Topowe aranżacje

Kuchnia marzeń - perfekcja w Twoim stylu

Kuchnia to prawdziwe serce domu, jego najważniejsza część, miejsce rodzinnych spotkań i miłych chwil spędzonych w gronie bliskich. ... czytaj dalej

reCykl - felieton

Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl.
Recyklingowa sztuka cierpliwości

Do recyklingu trzeba cierpliwości. Organiczne, nieorganiczne, papier, plastik, metal - co zrobić z pudełkiem po soku, które na oko wydaje się zrobione z tektury, ... Czytaj dalej

Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl. Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl. Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl.

Mistrzowie designu

Designer Jan Kochański
Jan Kochański - w designie nie ma drogi na skróty
Jan Kochański (1985) ma już na swoim koncie pokaźną liczbę nagród i wyróżnień. Jednym z ostatnich jest wyróżnienie w konkursie Wallpaper* Design Awards 2014, które otrzymał w styczniu za projekt szczotki i szufelki. Jednak nie spoczywa na laurach, właśnie buduje własną praktykę projektową, aby móc realizować kolejne przedsięwzięcia.   Czytaj dalej
Zabujane
Kolekcja bujanych ławek jest przeznaczona do użytku zewnętrznego. Jednak z pewnością z powodzeniem sprawdziłaby się także we wnętrzu. Ławki posiadają czyste i szlachetne linie współgrające z każdym otoczeniem.
Projekt upiększanie
Jak dodać estetyczną wartość do banalnego, codziennego przedmiotu? Odpowiedzią na to pytanie jest projekt szufelki i szczotki. Projekt został obsypany nagrodami, w tym od magazynu Wallpaper.

Inspirujące wnętrza

Styl angielski + surrealizm - przepis na teatralne wnętrze Styl angielski + surrealizm - przepis na teatralne wnętrze Tekst: Eva Milczarek;Zdjęcia: Radosław Wojnar;Stylizacja: Eva Milczarek;
» Zobacz więcej
 
Newsletter CzasnaWnetrze.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
3-miesięczna e-prenumerata GRATIS!
Zapisz się na bezpłatny newsletter CzasnaWnetrze.pl,
a dostaniesz prezent!
3 numery
"Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej otrzymasz całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Najświeższe trendy w aranżacji wnętrz, nowości ze świata designu i rynku, praktyczne porady, jak mieszkać piękniej
i wygodniej, najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze" oraz informacje o rabatach, promocjach i konkursach.
x
Zamknij okno
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
3-miesięczna e-prenumerata GRATIS!
Zapisz się na bezpłatny newsletter CzasnaWnetrze.pl, a dostaniesz prezent! 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej otrzymasz całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
- najświeższe trendy w aranżacji wnętrz;
- nowości ze świata designu i rynku;
- praktyczne porady, jak mieszkać piękniej
i wgodniej;
- najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze" ;
- informacje o rabatach, promocjach
i konkursach.
Zapisz się do newslettera
Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników sylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe