Ulubiony kiosk MAJOWE WYDANIE - PRZEJRZYJ ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Porady

Pokój dziecka

Pokój dziecięcy na poddaszu

Kategoria: Całe pomieszczenie

Pokój na poddaszu ma zwykle niestandardowe proporcje, skosy... Przestrzeń o takiej skomplikowanej formie architektonicznej nie dla wszystkich będzie komfortowa, ale z pewnością sprawdzi się jako pokój dla dziecka, zarówno tego w kołysce, jak i młodego gimnazjalisty.

Pokój dziecięcy na poddaszu to sposób na racjonalne wykorzystanie przestrzeni. Osoby ceniące oryginalne rozwiązania nietypowe usytuowanie ścian może zainspirować do pomysłowej stylizacji.

Aranżację pokoju dziecięcego na poddaszu warto rozpocząć od ustawienia biurka pod oknem połaciowym. Dzięki naturalnemu oświetleniu miejsca pracy zapewnimy dziecku komfort nauki. To także dobry sposób na wykorzystanie tej części pokoju na poddaszu na niską zabudowę meblową. Przestrzeń pod skosem to idealne miejsce na półki, które pomieszczą niezbędną biblioteczkę ucznia.

Drugim w kolejności meblem będzie łóżko. Niezależnie od wzrostu dziecka ustawmy je wezgłowiem do pełnej wysokości pomieszczenia. Taki układ nie tylko zagwarantuje bezpieczeństwo (minimalizujemy ryzyko, że dziecko uderzy się o połać dachową), ale też pozwoli lepiej wykorzystać samą ścianę połaciową. Tę naprzeciwko łóżka z łatwością możemy przemienić w ekran, na którym rozwiesimy mapę świata albo karty ze słówkami języka obcego. Nauka na leżąco to bardzo zdrowa alternatywa dla obciążającej kręgosłup pracy przy biurku.

 
Meble utrudniają dostęp do okien połaciowych, ale dzięki elektrycznemu sterowaniu nie jest to żaden problem. Okna można otwierać i zamykać pilotem. FAKRO   Z długiego pomieszczenia na poddaszu drzwiami przesuwnymi wydzielono obszerną garderobę, która pomieści nie tylko ubrania, ale też zabawki i sprzęt sportowy. Drzwi ozdobione fototapetą są jednocześnie wiodąca dekoracją pokoju dziecka. RAUMPLUS

Strefę zabawy w dziecięcym pokoju na poddaszu zaplanujmy w tej części, gdzie zachowana jest pełna wysokość wnętrza. Żywiołowe zabawy dzieci wymagają bezpiecznego miejsca. Warto wydzielić, na przykład aranżacją mebli, strefę, w której dziecko poruszać się będzie bez ryzyka bolesnego uderzenia o połać dachową.

Kolorystyka wnętrza powinna zostać jednolita i neutralna. Ulubione przez dziecko barwy lepiej wprowadzać nie w kolorze ścian, lecz za pomocą mebli, dywanów i tapicerek. Stosując taki klucz kolorystyczny bez trudu zachowamy harmonię i proporcje wnętrza.

Urządzając pokój dziecięcy na poddaszu koniecznie pamiętajmy o zabezpieczeniu okien połaciowych przed niekontrolowanym otwarciem. Odpowiednie okucia pozwolą unieruchomić uchylonego okno, żeby się bardziej nie otworzyło, lub zamknąć i zabezpieczyć przed otwarciem przez dziecko.

tekst: Marta Urbanek
zdjęcie wprowadzające: Raumplus

Data publikacji: 2016-07-10
Pozostałe porady
Meble dla ucznia, My Room

Kategoria: Całe pomieszczenie

Już za kilka tygodni będziecie mieli w domu pierwszaka? To ostatni dzwonek, by pokój przedszkolaka ... Czytaj dalej
Plisa okienna w pokoju dziecka - ANWIS

Kategoria: Meble i dodatki

Aby uczeń chętnie odrabiał lekcje, nie wystarczy mu funkcjonalne biurko i wygodne krzesło. Jego miejsce ... Czytaj dalej

Salon CnW

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter
3 pomysły na pełen magii i przygody pokój dla dziecka

Urządzanie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Jak bowiem sprawić, by pokój był funkcjonalny, pobudzał ... czytaj dalej

Aranżacje
Miejsce do nauki - jak zaaranżować pokój dla ucznia?

Urządzenie pokoju dla ucznia, choć z pozoru łatwe, w rzeczywistości bywa nie lada wyzwaniem. Nie każde biurko i krzesło jest właściwe. Także oświetlenie miejsca do nauki - ... czytaj dalej

Pierwsze mieszkanie singielki Tekst: Aneta Olkowska;Zdjęcia: Sylwester Rejmer;Stylizacja: Agnieszka Osak-Rejmer;
» Zobacz więcej
 
Newsletter CzasnaWnetrze.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
3-miesięczna e-prenumerata GRATIS!
Zapisz się na bezpłatny newsletter CzasnaWnetrze.pl,
a dostaniesz prezent!
3 numery
"Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej otrzymasz całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Najświeższe trendy w aranżacji wnętrz, nowości ze świata designu i rynku, praktyczne porady, jak mieszkać piękniej
i wygodniej, najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze" oraz informacje o rabatach, promocjach i konkursach.
x
Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe