Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ ONLINE MAJOWY NUMER Budujemy Dom Zamów z przesyłką GRATIS

Ze świata designu

Luksus i egzotyka - tapety ręcznie malowane na jedwabiu

Orientalny ogród pełen cudnych kwiatów i ptaków, malownicze scenki rodzajowe rodem z dawnych Chin lub starożytnego Egiptu, egzotyczne panoramy. Ręcznie malowane tapety de Gournay mogą wszystko to przenieść do wnętrza.

Przywodzą na myśl zbytkowne pałacowe komnaty, gdzie przed wiekami, w czasach, gdy nie śniono nawet o fotografii, telewizji czy internecie, misternie malowane tapety cieszyły oczy i zdumiewały egzotyką.

Dziś zdobią domy sławnych i bogatych, zabytkowe rezydencje, a także luksusowe wnętrza firm i hoteli. Taka piękna, ręcznie malowana tapeta w chińskim stylu zdobi na przykład jeden z najbardziej luksusowych apartamentów hotelu Lowell na Manhattanie.

Cuda nie odeszły w przeszłość dzięki Claudowi Cecilowi Gurney. Jego fascynacja chińską sztuką i chęć dania ludziom czegoś, co uczyni ich życie piękniejszym i bardziej kolorowym, sprawiły, że wybrał się w długą podróż na Wschód w poszukiwaniu chińskich artystów, którzy potrafią stworzyć jedwabne tapety równie doskonałe jak te sprzed wieków.

Jeśli więc zamarzy nam się na ścianach sypialni lub salonu tajemniczy orientalny ogród albo panorama z piramidami, możemy wybrać wzór z katalogu, niczym z księgi baśniowych podróży, albo zamówić tapetę malowaną pod konkretne wnętrze. Wtedy będziemy mieć pewność, że wzór będzie dokładnie taki, jak sobie wymarzyliśmy, a do tego perfekcyjnie rozplanowany. Bo w tapetach de Gournay dopracowany jest każdy detal.

tekst: Agata Fijołek
zdjęcia: de Gourney

Pozostałe wieści ze świata designu
Maija Isola w czasie pobytu w Paryżu
Wzór Kaivo autorstwa Maiji Isoli. Symbol wzornictwa lat 60.
Jeśli jest jakiś wzór, który mógłby symbolizować wzornictwo lat. 60, to tylko Kaivo stworzony przez fińską projektantkę Maiję Isolę. Mimo że jest bardzo silnie wpisany w swoją epokę, to do dziś nie traci na popularności i aktualności.
Niewiele jest wzorów tkanin, które doczekały się statusu kultowych, szczególnie w porównaniu z liczbą krzeseł, która dzierży to miano. Do tego wąskiego grona z pewnością zalicza się wzór o nazwie Kaivo, zaprojektowany w 1964 roku przez Maiję Isolę (1921-2007) dla fińskiej marki Marimekko.
Czytaj dalej
Mieszkania nowojorskich elit. Wnętrza w filmie Paranoja
Mieszkania nowojorskich elit. Wnętrza w filmie "Paranoja"
Wnętrza, które oglądamy w filmie "Paranoja" są na wskroś nowoczesne i luksusowe. Nie mogło być zresztą inaczej, skoro zostały zaprojektowane przez jednego z najznakomitszych projektantów mody i designera - Giorgio Amaniego.
Film "Paranoja" to dramat sensacyjny zrealizowany w 2013 roku. Opowiada o młodym, bardzo zdolnym programiście Adamie Cassidym, który zostaje wplątany w walkę dwóch wpływowych biznesmenów. Dzięki intrydze szpiegowskiej bohater przechodzi z pozycji zwykłego pracownika korporacji na wysokie stanowisko kierownicze, do którego bonusem jest dwupoziomowe mieszkanie na nowojorskim Manhattanie.
Czytaj dalej
Targi Imm Cologne 2015. Zapowiedź trendów w projektowaniu mebli. Kolekcja luster od Fiam Italia z efektownym wykończeniem.
Targi Imm Cologne 2015. Zapowiedź trendów w projektowaniu mebli
Nowy rok to nowe otwarcie. W świecie meblarskim dokonuje się ono na międzynarodowych targach Imm Cologne, pierwszej wielkiej imprezie w roku. Firmy, producenci, handlowcy i projektanci z kilkudziesięciu krajów świata ściągają do niemieckiej Kolonii, aby zaprezentować i skonfrontować trendy, które będą panować przez kolejne dwanaście miesięcy.
Są tu dosłownie wszyscy - od początkujących projektantów po prestiżowe marki. Miejsca na konfrontacje jest pod dostatkiem; gigantyczną przestrzeń wystawienniczą podzielono wedle sprawdzającej się przez lata receptury "Create. Furnish. Live".
Czytaj dalej
<strong>Biuro nowej generacji</strong><br/>
Action Office do dziś pozostaje w produkcji i wciąż jest udoskonalane. Wszystko po to, aby jeszcze lepiej odpowiadać na oczekiwania milionów pracowników biurowych, którzy dzięki tym meblom mogą się cieszyć odrobiną prywatności w pracy.
Action Office - pierwszy na świecie otwarty system mebli biurowych
W pracy spędzamy osiem godzin dziennie, jeśli nie więcej. Otoczenie biurowe staje się zatem niemal tak samo ważne, jak domowe. Doskonale zdawał sobie z tego sprawę Robert Propst, tworząc przełomowy system mebli Action Office - dziś uznawany za jeden z najdonioślejszych projektów minionego stulecia.
W filmie "Garsoniera" z 1960 r. bohater grany przez Jacka Lemona pracuje w wielkim biurze przypominającym hangar. Całą przestrzeń wypełniają tam jednakowe, tradycyjne biurka ciągnące się w nieskończonych rzędach. W takich warunkach nie było mowy o jakiejkolwiek prywatności, ani też kreatywności.
Czytaj dalej

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter
Taras w formacie XXL

Taras to wyjątkowe miejsce, które podczas cieplejszych dni przejmuje często rolę salonu. Ważne jest, aby zaprojektować go w taki ... czytaj dalej

Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl.
Recyklingowa sztuka cierpliwości

Do recyklingu trzeba cierpliwości. Organiczne, nieorganiczne, papier, plastik, metal - co zrobić z pudełkiem po soku, które na oko wydaje się zrobione z tektury, ... Czytaj dalej

Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl. Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl. Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl.
Lampy i meble z drewna. Ekodesign David Trubridge
Lampy i meble z drewna. Ekodesign Davida Trubridge'a
David Trubridge jest jednym z najsłynniejszych nowozelandzkich projektantów. Jego leżanka Body Raft została wybrana na "Ikonę designu Nowej Zelandii", a także znalazła się wśród 50 najlepszych projektów XX w. Do tego projektant przyczynił się do popularyzacji ekodesignu, a wszystko to osiągnął, będąc samoukiem.   Czytaj dalej
W zgodzie z naturą
Organiczne struktury to znak rozpoznawczy nowozelandzkiego projektanta. Seria ażurowych lamp jest inspirowana podwodnym życiem Oceanu Spokojnego.
Nananu
Siedzisko zostało zaprojektowane dla Cappellini i miało stanowić komplet z leżanką Body Raft. Nazwa pochodzi od jednej z wysepek otaczających Fidżi.
Design, obrazy i kolor w mieszkaniu architekta i malarki Design, obrazy i kolor w mieszkaniu architekta i malarki Tekst: Urszula Deda-Bieroń;Zdjęcia: Yassen Hristov;Stylizacja: Joanna Leśniewska-Wyrzykowska;
» Zobacz więcej
 
Newsletter CzasnaWnetrze.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
3-miesięczna e-prenumerata GRATIS!
Zapisz się na bezpłatny newsletter CzasnaWnetrze.pl,
a dostaniesz prezent!
3 numery
"Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej otrzymasz całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Najświeższe trendy w aranżacji wnętrz, nowości ze świata designu i rynku, praktyczne porady, jak mieszkać piękniej
i wygodniej, najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze" oraz informacje o rabatach, promocjach i konkursach.
x
Zamknij okno
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
3-miesięczna e-prenumerata GRATIS!
Zapisz się na bezpłatny newsletter CzasnaWnetrze.pl, a dostaniesz prezent! 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej otrzymasz całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
- najświeższe trendy w aranżacji wnętrz;
- nowości ze świata designu i rynku;
- praktyczne porady, jak mieszkać piękniej
i wgodniej;
- najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze" ;
- informacje o rabatach, promocjach
i konkursach.
Zapisz się do newslettera
Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe