Ulubiony kiosk WRZEŚNIOWY NUMER - JUŻ W SPRZEDAŻY! Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Ze świata designu

Formy wody

2017-06-23

Projektanci i producenci armatury, ceramiki i technologii sanitarnej mają wiele pomysłów przełamujących schematy. Widać to było na tegorocznych Targach ISH we Frankfurcie - najważniejszej w Europie imprezie poświęconej innowacjom w tej dziedzinie. Odbyła się ona pod hasłem „Woda, energia, życie”.

Dziwne uczucie ogarnęło mnie, gdy weszłam do ogromnych hal targowych i zewsząd słyszałam pluskanie wody. Na targach ISH we Frankfurcie rzeczownik „woda” odmieniany był przez wszystkie przypadki. Pokazywano krany, dzięki którym strumień przypominał źródełko lub koronkową konstrukcję. Systemy do chromoterapii zabarwiające kaskady na różne kolory. Ale także mówiono o ekologii i o problemach z dostępnością wody. Być może wkrótce stanie się ona synonimem statusu. Bogaci korzystać będą z jej nieograniczonych, kosztownych zasobów. Reszta zaś będzie się starała na wszelkie sposoby ją oszczędzać.

Seria armatury Zucchetti Nude jest efektem współpracy marki Zucchetti
z projektantką i dekoratorką Sybille de Margerie, która znana jest z pałacowego sznytu.
W modelu HANSADESIGNO wszystko jest efektowne: forma kranu, kolor różowego złota oraz niezwykły strumień uformowany przy pomocy miksera Mikado, fot. Hansa Kolekcja Quattro Zero włoskiej marki Falper wyróżnia się delikatnością. Efekt ten osiągnięto dzięki zastosowaniu nowego materiału Ceramilux SSL. Dzięki niemu krawędź umywalki ma tylko 4 mm grubości!

Na razie obie opcje są w zasadzie równorzędne. Z jednej strony firmy proponują nam coraz bardziej wyrafinowane głowice i deszczownice, dzięki którym prysznic staje się czymś więcej niż zwykłym zabiegiem higienicznym. To cały rytuał, zmysłowa przyjemność poddawania się sile tysięcy kropel padających z różnym natężeniem i pod różnym kątem. Każda licząca się marka prezentowała rozwiązania prysznicowe zachwycające innowacyjnością, designem, podejściem do naszego zdrowia rozumianego jako well-being, czyli swoisty dobrostan. 

Współpraca modowej marki Armani z łazienkową Roca zaowocowała powstaniem niezwykle eleganckiej serii BAIA. W projekcie nowej serii KLUDI AMEO (Kludi) połączono proste formy z zaokrąglonymi liniami korpusów i uchwytów. Wszystkie produkty są spójne wizualnie, co pomaga w kompleksowej aranżacji łazienki.

Współczesną łazienkę urządzamy z najwyższą starannością. Nie dziwi zatem, że kąpielowy design nader często spotyka się z... modą. Firma Roca nawiązała współpracę z domem mody Armani. Sam Giorgio Armani stworzył kolekcję BAIA, która prezentuje się bardzo elegancko, zupełnie jak ubrania od tego słynnego projektanta.

Umywalka marki Alape pokryta nowoczesną emalią Metallic Dark Iron. Jej powierzchnia ma metaliczny połysk i mieni się w zależności od miejsca, z którego się patrzy.

Dla odmiany marka Zucchetti współpracuje z projektantką wnętrz i dekoratorką Sybille de Margerie. W branży mówi się o niej „Pani, która ubiera pałace”, bo jej pełen przepychu, a jednocześnie klasy styl wybierają chętnie przedstawiciele europejskiej arystokracji posiadający stosowne rezydencje. Sybille wprowadziła do kolekcji marki Zucchetti zupełnie nowe elementy, np. kurki ze szkła kryształowego. Ich dość prosta, a przy tym efektowna forma na pewno będzie stanowiła przykład „talking piece” - elementu wystroju, który staje się przedmiotem rozmów odwiedzających nas gości.

Data publikacji: 2017-06-23

Zobacz też:

Pozostałe wieści ze świata designu
Szafki Componibili w różnych wersjach i ustawieniach.
Zabawa w przechowywanie
Powiedzieć, ze Componibili to szafka, to jak nic nie powiedzieć. Prosta konstrukcja znalazła się bowiem w najważniejszych kolekcjach designu i milionach domów.
Czytaj dalej
Dzieciństwo z designem
Dzieciństwo z designem
Dziecko to mały, ale wrażliwy esteta, który intensywnie chłonie bodźce wizualne. Zapewnijmy mu kontakt z ciekawym, inspirującym otoczeniem. Lekcja dobrego wzornictwa, pobierana od pierwszych dni życia, na pewno zaprocentuje w przyszłości.
Czytaj dalej

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter

Rolety pełne pasji - skrojone na miarę Twoich okien

Początek lata to idealny moment by zadbać o odpowiednie przysłonienie intensywnego światła dziennego ... czytaj dalej

Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl.
Recyklingowa sztuka cierpliwości

Do recyklingu trzeba cierpliwości. Organiczne, nieorganiczne, papier, plastik, metal - co zrobić z pudełkiem po soku, które na oko wydaje się zrobione z tektury, ... Czytaj dalej

Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl. Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl. Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl.
Paola Navone
Design jest jak omlet
Paola Navone odważnie miesza rozmaite style, łączac inspiracje płynące z dorobku różnych kultur. Miksuje formy, faktury i kolory. Szuka równowagi miedzy designem i rzemiosłem. A efekt? Imponujący!   Czytaj dalej
Kolekcja stolików i siedzisk dla
marki Serax została zainspirowana
meblami produkowanymi w Stanach Zjednoczonych w latach 30. XX wieku, w czasie Wielkiego
Kryzysu Oszczędne formy i eleganckie linie tworzą uniwersalne meble nie tylko na taras czy do ogrodu.
Komoda Brick (Gervasoni) jest przykładem zabawy formą. Klasyczna drewniana konstrukcja kontrastuje z tapicerowanymi frontami, tworząc mebel, którego charakter, zależnie od wybranej tkaniny, może być bardzo elegancki lub wręcz szalony.
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe