Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ WAKACYJNE WYDANIE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Topowe aranżacje

Salon

Stone Master: Blisko natury. Dom w kamieniu ceglanym

Ściany i podłogi

Stone Master

W sercu Podkarpacia, na pagórkowatym, zalesionym i pełnym zieleni terenie wznosi się dwukondygnacyjny dom jednorodzinny, którego bliskość naturze wynika nie tylko z pięknych krajobrazów za oknem... Chociaż nie jest to typowy eko-dom, stawiający wyłącznie na naturalne materiały, to jednak motywem przewodnim jest tu kamień, a dokładniej - kamienne ozdoby naścienne.

Zamysłem przy tworzeniu tego projektu było wydobyć piękno z minimalizmu formy i stworzyć przestrzeń maksymalnie funkcjonalną i użytkową. Minimalizm widoczny jest już na pierwszy rzut oka - intrygująca elewacja wyraźne czerpie z inspiracji stylem organicznym (wykorzystano naturalne materiały wykończeniowe, jak kamień i drewno) oraz z - bardzo obecnie modnej - stylistyki industrialnej.

Ceglana struktura kamienia Loft Brick firmy Stone Master jest mocnym nawiązaniem do klimatu XIX-wiecznych loftów, jednak kolorystyka łagodzi surowość formy, doskonale komponując się z otoczeniem.

Rozległy salon na parterze domu, stanowiący centralny jego punkt, ma być miejscem spotkań całej rodziny i przestrzenią do spędzania wspólnie wolnego czasu. To przestronne wnętrze zostało zgrabnie podzielone przez układ wnęk i mini ścianek działowych obłożonych kamieniem dekoracyjnym w formie cegły Loft Brick w kolorze Sahara.

Minimalistyczny salon - na ścianie kamień Loft Brick.   Wnęka kominkowa.
Minimalistyczny salon - na ścianie kamień Loft Brick.   Wnęka kominkowa.

Salon stanowi zgrabne połączenie minimalistycznego, lekko surowego wystroju z ocieploną kolorowymi dodatkami wnęką kominkową. I tak, w jednej części dominują odcienie szarości oraz geometryczne i kanciaste kształty, a w drugiej przytulne, kolorowe i wzorzyste detale, jak poduszki czy zasłony.

Dolna kondygnacja jest miejscem, w którym najwyraźniej uwidacznia się zamiłowanie przyszłych domowników do kamienia, a w szczególności do ceglanych jego form. Kolejnym bowiem pomieszczeniem znajdującym się w tej części domu jest jasna, minimalistyczna kuchnia, w której główną rolę odgrywa ścienna ceglana okładzina - Loft Brick - w kolorze białym.

Biała ceglana ściana (kamień Loft Brick) w kuchni   Biała ceglana ściana (kamień Loft Brick) w łazience.
Biała ceglana ściana (kamień Loft Brick) w kuchni i w łazience.

W podobnej stylistyce zachowana jest również łazienka, która podobnie jak salon i kuchnia stanowi swobodną przestrzeń - dużą, przestronną, ze skromnym, powściągliwym i lekko nonszalanckim designem. Jej ściany są nawiązaniem do kuchennej dekoracji ściennej - tu również występuje biały kamień Loft Brick. Biel, zdecydowanie dominująca w tych dwóch pomieszczeniach, przybiera tu różne postacie: od śnieżnej, wręcz alabastrowej, po kremowe i lekko poszarzałe odcienie.

W aranżacji parteru domu najważniejsze są przestrzeń i ceglane ozdoby naścienne. To one nadają  temu wnętrzu niepowtarzalny, zagadkowy, nieco loftowy klimat, przełamany nietypową dla wnętrz industrialnych kolorystyką i umeblowaniem. Całość przyniesie zamierzony efekt - odprężenie i wytchnienie.

Na piętrze znajdziemy natomiast pomieszczenia mniejsze i zdecydowanie bardziej intymne, sprzyjające skupieniu i twórczym działaniom. Pracownia-gabinet również nawiązuje do loftowej stylistyki, poprzez nieskomplikowane geometryczne formy i kamienną okładzinę Loft Brick, tym razem jednak w odcieniu karmelu.

Sypialnia pani i pana domu - na ścianie kamień Loft Brick w kolorze piaskowym.   Do pracowni-gabinetu wybrano kamień Loft Brick w ciepłym kolorze karmelowym.
Sypialnia pani i pana domu - na ścianie kamień Home Brick w kolorze piaskowym.   Do pracowni-gabinetu wybrano kamień Loft Brick w ciepłym kolorze karmelowym.

Sypialnia pani i pana domu to ich prywatne królestwo, w którym przytulną aranżację pięknie dopełnia ceglana ściana z kamienia Home Brick, ocieplająca wnętrze specjalnie dobranym piaskowym kolorem.

Na piętrze znajduje się również sypialnia syna, która - jak wszystkie pokoje, w których pojawia się biała cegła Loft Brick ma bardzo minimalistyczny i typowo modernistczno-industrialny wystrój.

Pokojowi syna surowy, industrialny sznyt nadaje biała cegła Loft Brick.   Dużęj rodzinnej łazience szyk nadaje ściana wyłożona kamieniem Roma Sahara.
W pokojowi syna surowy, industrialny klimat tworzy biała cegła Loft Brick.   Dużej rodzinnej łazience szyk nadaje ściana wyłożona kamieniem Roma Sahara.

Z całości bardzo wyróżnia się duża rodzinna łazienka na piętrze, która jako jedyna udekorowana jest okładziną ścienną o nieceglanej strukturze (kamień Roma Sahara). Kamień ten dodaje łazience szyku i elegancji. Dzięki niemu odnosimy wrażenie, że oto znaleźliśmy się w prywatnym mini spa.

Przyszli mieszkańcy tego domu kochają naturę i wszelkie odniesienia do niej we wnętrzu: niezwykle cenią sobie szlachetność kamienia jako kruszcu oraz jakość produktów firmy Stone Master - dlatego postanowili udekorować nimi swój dom.

Odsłon artykułu: 12574
Galeria zdjęć
Pokój syna - na ścianie kamień Loft Brick biały.
Pokój syna - na ścianie kamień Loft Brick biały.
Pokój na piętrze - na ścianie kamień Loft Brick biały.
Pokój na piętrze - na ścianie kamień Loft Brick biały.
Łazienka na piętrze - na ścianie kamień Roma w kolorze Sahara.
Łazienka na piętrze - na ścianie kamień Roma w kolorze Sahara.

Salon CnW

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter
Rolety pełne pasji - skrojone na miarę Twoich okien

Początek lata to idealny moment by zadbać o odpowiednie przysłonienie intensywnego światła dziennego ... czytaj dalej

Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Zaprojektuj sam oświetlenie mieszkania

Zapewnia niezbędny do odpoczynku nastrój, usprawnia poruszanie się po domu, sprawia, ... czytaj dalej

Rolety pełne pasji - skrojone na miarę Twoich okien

Początek lata to idealny moment by zadbać o odpowiednie przysłonienie intensywnego ... czytaj dalej

 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe