Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ ONLINE PAŹDZIERNIKOWE WYDANIE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Hiperblog

Kolekcja szkła ETNO

Geometryczne szlify ETNO, niczym wzory tworzone przez ludowych artystów i rzemieślników, choć proste i oszczędne w formie, kryją w sobie bogactwo znaczeń i skojarzeń. Umiejętnie skomponowane z charakterystycznymi formami kryształowych naczyń dają efekt nowoczesny i minimalistyczny, ale nie pozbawiony szczypty egzotyki.

Siła wyrazu etnicznego rękodzieła często opiera się na prostocie – funkcjonalnych, znanych od dziesiątków lat formach i nieskomplikowanych dekoracjach, wynikających z kształtów przedmiotów, technik ich wykonania oraz wyobraźni ich twórców. Powtarzające się motywy – często o geometrycznej, regularnej formie, opasują naczynia, powtarzają się na tkaninach i plecionkach, pokrywają drewniane, kościane czy rogowe elementy. Ten sam efekt wykorzystała projektantka kolekcji ETNO wierząc, że kryształowe, ręcznie wytwarzane i zdobione naczynia dobrze będą komponować się z bardzo oszczędnym wzorem. 

„To kolekcja dla ludzi lubiących poznawać nowe miejsca, odkrywać nowe światy i doznania. Minimalizm w szlifowanych cięciach, oszczędne linie, dyskretnie nawiązują do egzotycznych motywów i podkreślają kształt naczyń. Etno to marzenie o dalekich ekspedycjach i pejzażach ukrytych w minimalistycznych wzorach i formach.” – opowiada o swoim projekcie Elżbieta Trzewiczek-Pietkiewicz.

W skład kolekcji wchodzą szklanki, kieliszki do wódki, karafka oraz owocarki w dwóch rozmiarach. Ten podstawowy zestaw form pozwala na stosowanie naczyń do serwowania wody, zimnych napojów, wysokoprocentowych alkoholi. Z kolei owocarki można wykorzystać do podania owoców, słodyczy, ciasteczek. ETNO to propozycja idealna na letni stół: przyjęcie w ogrodzie czy na tarasie. Prostym ceramicznym naczyniom i obrusom lnianym czy bawełnianym doda elegancji, świetnie będzie wyglądać nawet na prostym drewnianym stole.

Kolekcja ETNO jest w sprzedaży w sklepie internetowym Huty Szkła Kryształowego Julia, w sklepach firmowych w Piechowicach oraz u wybranych partnerów handlowych na terenie Polski.

Zobacz też:

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter

Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe