Ulubiony kiosk WRZEŚNIOWY NUMER - JUŻ W SPRZEDAŻY! Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Porady

Kuchnia i jadalnia

Zlewozmywak - ile komór potrzebujesz

Kategoria: Zlewy i baterie

W pierwszej kolejności warto przeanalizować, jak intensywnie będziemy korzystać ze zlewozmywaka. Ważne jest także, czy będziemy mieć zmywarkę.

Jeżeli nie planujemy takiego zakupu, lepiej zdecydować się na zlew dwukomorowy. Od razu poczujemy, że więcej miejsca zapewnia odpowiedni komfort pracy. Ale oczywiście, nie bez znaczenia jest wielkość kuchni i powierzchnia, jaką możemy wygospodarować na strefę "mokrej roboty". Do wyboru mamy zlewozmywaki półtorakomorowe, z jedną komorą normalną i drugą małą, służącą np. do ociekania umytych warzyw oraz z płaskim ociekaczem. Można też kupić zlew jednokomorowy lub bardzo duży dwuipółkomorowy. Można wybrać też wersję narożnikową lub model okrągły. Zlewozmywak może być nakładany na szafkę, lecz częściej jest wpuszczany w blat (producent zwykle dołącza papierowy szablon, który ułatwia prawidłowe wycięcie otworu w blacie).

Zlewozmywak połączony z blatem to luksus dostępny wyłącznie na zamówienie - dowolny model np. z corianu jest wgrzewany w blat z tego samego materiału. To bardzo dobre rozwiązanie, szczelne, wyjątkowo trwałe i estetyczne, ale, niestety, drogie.

Do naszego zlewozmywaka możemy dokupić szereg akcesoriów ułatwiających pracę. Po pierwsze, jeśli nasza kuchnia jest mała i chcemy zaoszczędzić odrobinę miejsca, to dobrym pomysłem byłyby specjalne deski do krojenia nakładane na komorę. Można dzięki temu uzyskać nadprogramową powierzchnię roboczą blatu. Deski mogą być wyprofilowane z drewna, kompozytów lub tworzyw sztucznych. Podobnie działają dodatkowe ociekacze. Mogą nam również zostać zaoferowane specjalne, nakładane tarki do jarzyn lub koszyki do ich osuszania.

Jeśli mamy taką możliwość, bo nasz zlewozmywak jest do tego przystosowany, to ciekawym pomysłem byłoby zainstalowanie dozownika płynu do zmywania. Niektóre modele mają także otwór na odpadki, czyli bezpośrednie połączenie gumową rurką z koszem na śmieci umieszczonym pod zlewozmywakiem. Takie rozwiązanie zaoszczędza nam przede wszystkim częstego pochylania się nad nisko postawionym wiadrem. Można też zdecydować się na model z młynkiem do rozdrabniania odpadów, przyłączanym do otworów odpływowych. Trzeba jednak uważać, by przypadkiem nic twardego, jak np. szkło, go nie uszkodziło.

opr. i zdjęcie: Blanco

Data publikacji: 2013-08-05

Zobacz też:

Pozostałe porady
Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Kategoria: Meble i dodatki

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek, ... Czytaj dalej
Łatwy, szybki i tani remont kuchni krok po kroku

Kategoria: Całe pomieszczenie

Czy właśnie nadszedł ten moment, w którym Twoja kuchnia kategorycznie domaga się odświeżenia? ... Czytaj dalej

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter

Salon CnW

Rolety pełne pasji - skrojone na miarę Twoich okien

Początek lata to idealny moment by zadbać o odpowiednie przysłonienie intensywnego światła dziennego ... czytaj dalej

Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Ponadczasowe kuchnie ZAJC

Wybór nowej kuchni to jedna z najtrudniejszych decyzji w czasie remontu. Wszak raz kupione meble zostają z nami na długie lata. ... czytaj dalej

Aranżacje
Baterie kuchenne z dodatkowymi funkcjami

Potrafią się rozciągnąć lub złożyć, zaserwują wodę sodową, a nawet zaparzą herbatę - nowoczesne baterie kuchenne ułatwiają nam życie. czytaj dalej

Krakowskie mieszkanie z amerykańską duszą Krakowskie mieszkanie z amerykańską duszą Tekst: Aneta Olkowska;Zdjęcia: Łukasz Michalak;Stylizacja: Karolina Perih-Kamecka;
» Zobacz więcej
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe