Ulubiony kiosk LISTOPADOWE WYDANIE W SPRZEDAŻY! Budujemy Dom PRZEJRZYJ ONLINE >>

Topowe aranżacje

Łazienka

Kabina na miarę Twojej łazienki - propozycje od firmy Radaway

Wanny i natryski

Radaway

Niewielki metraż, skosy, wnęki czy belka konstrukcyjna - to wyzwania, z którymi muszą zmierzyć się właściciele łazienek i projektanci wnętrz. Odpowiedzią są niestandardowe rozwiązania oferowane przez firmę Radaway. Prezentujemy, jak dzięki usłudze Na miarę stworzyć modną i komfortową przestrzeń prysznicową.

Wyzwanie #1: pod skosem

Drzwi wnękowe Eos DWS Radaway
Drzwi wnękowe Eos DWS Radaway

Adaptacja pomieszczenia na poddaszu to nie lada wyzwanie, a skosy i wnęki, choć urokliwe, często ograniczają możliwości aranżacyjne. Okazuje się jednak, że nawet tak wymagające wnętrze, dzięki zastosowaniu niestandardowych rozwiązań, może zamienić się w funkcjonalną i dobrze zagospodarowaną łazienkę.

Wnęka ze skosem to idealne miejsce na aranżację przestrzeni prysznicowej. Możemy zamontować w niej niestandardową kabinę lub drzwi wnękowe, docięte do odpowiednich wymiarów, np. EOS DWS Radaway. W modelu tym system wahadłowy umożliwia otwieranie drzwi zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz. Dzięki temu w pobliżu prysznica można umiejscowić umywalkę, miskę WC lub pralkę.

Drzwi EOS osadzone są na zawiasach rurowych z innowacyjnym systemem pozycjonowania, zatrzymującym drzwi kabiny w pozycji otwartej pod kątem 90°. Dużą zaletą jest także możliwość niwelacji krzywizny ściany do 10 mm.

Bezpieczne szkło, o grubości 6 mm, dostępne jest w pięciu wariantach kolorystycznych - brązowym, grafitowym, satynowym, UltraClear oraz Pixarena.

Wyzwanie #2: słup konstrukcyjny

Drzwi wnękowe Eos II DWJ+Carena Radaway
Drzwi wnękowe Eos II DWJ+Carena Radaway

Architektoniczne detale w postaci drewnianych lub stalowych słupów konstrukcyjnych mogą stanowić niezwykle atrakcyjny element dekoracyjny wnętrza. Filar w łazience można wykorzystać m.in. jako miejsce do zamontowania wieszaków na ręczniki.

W zaprezentowanej sytuacji aranżacyjnej słup umiejscowiony bliżej ściany wykorzystano jednak jako integralną część kabiny prysznicowej. Drzwi wnękowe EOS II DWJ połączono ze ścianką Carena firmy Radaway. Jednoczęściowe drzwi zawierają mosiężne stabilizatory, które zapewniają stabilną konstrukcję kabiny.

Mają także system umożliwiający niwelację krzywizny ściany do 10 mm oraz mechanizm unoszący i opuszczający drzwi, który zapobiega niszczeniu uszczelki oraz zapewnia cichą pracę.

Takie zaaranżowanie przestrzeni sprawiło, że na pozór niepraktyczny element konstrukcyjny budynku stał się akcentem dekoracyjnym aranżacji i nadał łazience niepowtarzalnego uroku.

Wyzwanie #3: wanna czy prysznic

Kabina Fuenta NEW KDJ Radaway
Kabina Fuenta NEW KDJ Radaway

Rano prysznic a wieczorem długa, odprężająca kąpiel? Dzięki wykorzystaniu rozwiązań firmy Radaway, nawet w niezbyt dużej łazience można zamontować i wannę, i prysznic.

Osadzenie jednej ze ścian natrysku na wannie pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca oraz stworzyć niezwykle funkcjonalną łazienkę. Dzięki usłudze Na miarę, kabinę Fuenta New KDJ dostosowano do sytuacji aranżacyjnej, a jedną ze ścian osadzono na wannie.

Rozwiązania oferowane przez firmę Radaway dowodzą, że nawet w niewielkich pomieszczeniach możliwe jest pogodzenie różnych potrzeb domowników w zakresie korzystania z łazienki.

Wyzwanie #4: nieustawna łazienka

Kabina prysznicowa Eos II KDS Radaway
Kabina prysznicowa Eos II KDS Radaway

Jednym z utrudnień spotykanych podczas aranżacji łazienki jest umiejscowienie pionów kanalizacyjnych. Determinują one rozmieszczenie ceramiki sanitarnej, co w efekcie wpływa na nieustawność pomieszczenia.

Aby uniknąć prac instalacyjnych związanych z przenoszeniem odpływów, kabinę prysznicową można zamontować w przestrzeni pomiędzy miską WC i umywalką. Firma Radaway proponuje wykorzystanie kabiny prysznicowej Eos II KDS o niestandardowych wymiarach, której drzwi otwierają się zarówno do środka, jak i na zewnątrz, nie kolidując z innymi urządzeniami sanitarnymi.

Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają drzwi wykonane z hartowanego szkła o grubości 6 mm, które wykazują wysoką odporność na uderzenia. Z kolei powłoka Easy Clean optymalnie zabezpiecza przed zanieczyszczeniami i ułatwia utrzymanie kabiny w czystości. Warto zwrócić na to uwagę, szczególnie w sytuacji, gdy szkło kabiny narażone jest na kontakt z wodą także od zewnątrz.

Rozwiązania oferowane przez firmę Radaway dowodzą, że nawet najbardziej nietypową przestrzeń w łazience można zaaranżować stylowo i funkcjonalnie. Skorzystanie z pomocy specjalistów sprawi, że będziemy mogli cieszyć się wnętrzem dopasowanym do własnych potrzeb i wymagającej sytuacji projektowej.

Więcej inspiracji oraz informacji na temat usługi Na miarę znajdziemy na:
https://www.radaway.pl/na-miare/niestandardowe-sytuacje/

Odsłon artykułu: 1230
Galeria zdjęć
Kabina Almatea KDJ Radaway
Kabina Almatea KDJ Radaway
Kabina Carena DWJ Radaway
Kabina Carena DWJ Radaway
Kabina Euphoria DWJ Radaway
Kabina Euphoria DWJ Radaway
Kabina Euphoria Walk-in II Radaway
Kabina Euphoria Walk-in II Radaway
Kabina Premium Plus DWD Radaway
Kabina Premium Plus DWD Radaway
Kabina Premium Plus DWD+S Radaway
Kabina Premium Plus DWD+S Radaway
Kabina Torrenta KDJ Radaway
Kabina Torrenta KDJ Radaway
Kabina Arta KDS Radaway
Kabina Arta KDS Radaway
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe