Ulubiony kiosk GRUDNIOWE WYDANIE TO AŻ 228 STRON! Budujemy Dom PRZESYŁKA GRATIS >>

Topowe aranżacje

Łazienka

Grzejnik elektryczny z nadmuchem - idealne ogrzewanie łazienki

Grzejniki

Vasco

Ogrzewanie łazienki drabinką z zamontowaną grzałką elektryczną jest uważane za standard w nowoczesnym domu. Zazwyczaj jest to grzejnik włączony w instalację ogrzewania centralnego, a grzałka elektryczna jest używana wyłącznie okresie, gdy instalacja centralnego ogrzewania nie pracuje.

Grzałka elektryczna daje szereg korzyści poza sezonem grzewczym. Można ją włączyć na stałe, żeby dogrzewać łazienkę, w czasie kiedy nie rozpoczął się okres grzewczy, można też załączać grzałkę na sam czas kąpieli, żeby móc powiesić na grzejniku ręcznik celem ogrzania go i przede wszystkim wysuszenia po kąpieli.

Zalety grzałki elektrycznej podnoszą komfort codziennego życia, dlaczego więc nie korzystać z nich przez cały rok? W tym celu są dostępne grzejniki do łazienki wyłącznie elektryczne, których w ogóle nie podłącza się do centralnego ogrzewania. Klienci się jednak pochodzą do nich ostrożnie z powodu obawy przed wysokimi kosztami eksploatacji. Warto jednak teraz rozpatrzyć jeszcze raz wszystkie za i przeciw w związku z wprowadzeniem przez firmę VASCO nowego typu produktu: elektrycznego grzejnika łazienkowego ze zintegrowaną, dodatkową dmuchawą.

Ten produkt dostępny już w ofercie VASCO stanowi rewolucyjną zmianę w sposobie korzystania z grzejnika w łazience. Ponieważ posiada wszystkie walory grzejnika z grzałką oraz nowe wynikające natychmiastowego nagrzewania łazienki dzięki dmuchawie. Jednak najważniejsze jest, że wszystkie te korzyści zapewnia minimalizując jednocześnie zużycie prądu elektrycznego.

AGAVE HR-EL-BL CARRÉ BAD CB-EL-BL
AGAVE HR-EL-BL
Klasyczna drabinka z nakładanymi na okrągły kolektor poziomymi rurkami. Typowy grzejnik do łazienki elegancki dzięki perfekcyjnym łączeniom pionowych kolektorów z rurkami poziomymi, na którym bardzo łatwo jest powiesić ręczniki, a nawet drobne pranie.
Zamontowana dmuchawa o mocy 1000 Wat całkowicie odmienia sposób ogrzewania łazienki, ponieważ dzięki niej żądana komfortowa temperatura jest osiągana niemal natychmiast.
CARRÉ BAD CB-EL-BL
Grzejnik ten jest zbudowany z rurek o przekroju kwadratowym ułożonych na tyle gęsto, że robią wrażenie jednolitej płaszczyzny przedzielonej większymi odstępami, które służą przewieszeniu ręcznika.

Nowoczesny energooszczędny dom jest całkowicie szczelny. Dlatego nową, ważną instalacją jest instalacja wentylacyjna nawiewno-wywiewna, która dba o wymianę powietrza. Wentylacja działa tak, że w pomieszczeniach salonu czy sypialni montuje się nawiewy, a w łazienkach i w kuchni montuje się wyciągi. Oznacza to, że przez cały czas powietrze z sypialni przepływa do łazienki. Równolegle do systemu wentylacji działa ogrzewanie. Komfortowa temperatura dla łazienki to 24°C, dla innych pomieszczeń co najwyżej 20°C. Oznacza to, że powietrze które dostaje się łazienki z korytarza jest stale podgrzewane do 24°C.

Tymczasem taka temperatura w łazience będzie nam potrzebna dopiero wtedy, gdy chcemy wziąć kąpiel, grzać dodatkowo łazienkę przez całą dobę się nie opłaca. Zdecydowanie bardziej energooszczędnym rozwiązaniem jest utrzymanie w łazience temperatury zgodnej z temperaturą w obiekcie czyli 20°C. W takiej sytuacji należy zapewnić komfort użytkownikom przez dodatkowy grzejnik elektryczny w łazience.

Dmuchawa VASCO jest najcieńsza na rynku, dzięki czemu grzejnik może być zamontowany blisko ściany. Powietrze dostarczane jest z tyłu, z góry, z dołu, a także z prawej i lewej strony w sposób ciągły. Dmuchawa ma moc elektryczną 1000Wat. Jest stosowana w kolorze białym (RAL9016) do grzejników białych.

W tej roli idealnie sprawdzi się grzejnik z nadmuchem, ponieważ załącza się tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, za to natychmiast ogrzewa łazienkę do komfortowej dla kąpieli temperatury. Działanie jest regulowane przez programator, wspomagany przez sensor ruchu, który ostatecznie, wykrywając obecność ludzi decyduje o uruchomieniu ogrzewania.

VASCO wprowadziło elektryczną dmuchawę do pięciu modeli grzejników łazienkowych, każdy z nich dostępny jest w wielu rozmiarach, mocach grzewczych i w kilkudziesięciu kolorach,

AGAVE i IRIS to tradycyjne drabinki łazienkowe.

ASTER i CARRÉ BAD - klasyki nowoczesnego podejścia do koncepcji grzejnika łazienkowego. Funkcjonalnie w pełni wartościowe drabinki, z wyglądu – nowoczesny element wyposażenia wnętrza.

NIVA - jeden z najbardziej rewolucyjnych grzejników w branży, prostopadłościan, wykonany z wielką perfekcją. W wersji z dmuchawą elektryczną NIVA otwiera zupełnie nowe możliwości zastosowania minimalistycznego grzejnika dekoracyjnego w łazience, ponieważ dmuchawa sterowana inteligentnym czujnikiem ruchu, idealnie dostosowuje załączanie ogrzewania do obecności użytkowników łazienki.

Odsłon artykułu: 608
Galeria zdjęć
Do grzejników kolorowych jest stosowana dmuchawa  w dyskretnym kolorze szarym RAL 7045.
Do grzejników kolorowych jest stosowana dmuchawa w dyskretnym kolorze szarym RAL 7045.
Konstrukcja wylotu powietrza dmuchawy jest aerodynamicznie zoptymalizowana  w celu uzyskania delikatnego strumienia powietrza. Jest to niezwykle ważne w łazience, bo pozwala uniknąć przeciągu.
Konstrukcja wylotu powietrza dmuchawy jest aerodynamicznie zoptymalizowana w celu uzyskania delikatnego strumienia powietrza. Jest to niezwykle ważne w łazience, bo pozwala uniknąć przeciągu.
Panel sterowniczy dmuchawy jest bardzo prosty, bo jego obsługa jest intuicyjna. Posiada zainstalowane programy tygodniowe które mogą być zmodyfikowane 
w zależności od potrzeb, ale najważniejszy jest sensor ruchu, który dostosowuje działanie grzejnika do rzeczywistej obecności osób w łazience.
Panel sterowniczy dmuchawy jest bardzo prosty, bo jego obsługa jest intuicyjna. Posiada zainstalowane programy tygodniowe które mogą być zmodyfikowane w zależności od potrzeb, ale najważniejszy jest sensor ruchu, który dostosowuje działanie grzejnika do rzeczywistej obecności osób w łazience.
<b>IRIS HD-EL-BL</b><br><br>

Dla tych klientów, którzy nie chcą zmieniać swoich przyzwyczajeń i chcą być pewni, że ich grzejnik w łazience, na którym zawieszą ręcznik, na pewno do tego służy. 
<br><br>
Dzięki zamontowanej dmuchawie, łazienkę można ogrzewać  tylko wtedy, gdy się z niej korzysta. A to z kolei sprawia, że mimo elektryczne ogrzewania, jest ono znacznie tańsze, ponieważ idealnie dostosowane do rzeczywistych potrzeb.
IRIS HD-EL-BL

Dla tych klientów, którzy nie chcą zmieniać swoich przyzwyczajeń i chcą być pewni, że ich grzejnik w łazience, na którym zawieszą ręcznik, na pewno do tego służy.

Dzięki zamontowanej dmuchawie, łazienkę można ogrzewać tylko wtedy, gdy się z niej korzysta. A to z kolei sprawia, że mimo elektryczne ogrzewania, jest ono znacznie tańsze, ponieważ idealnie dostosowane do rzeczywistych potrzeb.
<b>NIVA N1L1-EL-BL</b><br><br>
Firma VASCO projektując NIVĘ zdecydowała się zrezygnować z jakichkolwiek dekoracji i uprościć bryłę grzejnika do absolutnego minimum.<br><br>
NIVA jest prostopadłościanem, nie ma żadnych zaokrągleń, detali, nieregularności. 
W wersji z dmuchawą elektryczną NIVA nadal pozostaje najbardziej minimalistycznym grzejnikiem, zapewniającym najbardziej komfortowe ogrzewanie.
NIVA N1L1-EL-BL

Firma VASCO projektując NIVĘ zdecydowała się zrezygnować z jakichkolwiek dekoracji i uprościć bryłę grzejnika do absolutnego minimum.

NIVA jest prostopadłościanem, nie ma żadnych zaokrągleń, detali, nieregularności. W wersji z dmuchawą elektryczną NIVA nadal pozostaje najbardziej minimalistycznym grzejnikiem, zapewniającym najbardziej komfortowe ogrzewanie.
<b>NIVA N1L1-EL-BL</b><br><br>
 
Aby NIVA pełniła funkcje grzejnika do łazienki, na którym można powiesić ręcznik opracowano specjalne akcesoria. Między innymi można zastosować poręcz MULTI+ z półeczką na drobiazgi i ukrytymi wieszaczkami na ręczniki.
NIVA N1L1-EL-BL

Aby NIVA pełniła funkcje grzejnika do łazienki, na którym można powiesić ręcznik opracowano specjalne akcesoria. Między innymi można zastosować poręcz MULTI+ z półeczką na drobiazgi i ukrytymi wieszaczkami na ręczniki.
<b>ASTER HF-EL-BL</b><br><br>
To jest klasyk nowoczesnego podejścia do koncepcji grzejnika łazienkowego. Funkcjonalnie w pełni wartościowa drabinka, z wyglądu – nowoczesny przedmiot, o bardzo subtelnych kształtach, delikatnych zaokrągleniach niesamowicie podkreślających jakość obrobionej stali i idealne pokrycie farbą proszkową.<br><br>
Typ ASTER HF-EL-BL jest wyposażony w innowacyjną elektryczną dmuchawę, która ogrzewa łazienkę natychmiast, gdy tylko użytkownik tego potrzebuje.
ASTER HF-EL-BL

To jest klasyk nowoczesnego podejścia do koncepcji grzejnika łazienkowego. Funkcjonalnie w pełni wartościowa drabinka, z wyglądu – nowoczesny przedmiot, o bardzo subtelnych kształtach, delikatnych zaokrągleniach niesamowicie podkreślających jakość obrobionej stali i idealne pokrycie farbą proszkową.

Typ ASTER HF-EL-BL jest wyposażony w innowacyjną elektryczną dmuchawę, która ogrzewa łazienkę natychmiast, gdy tylko użytkownik tego potrzebuje.
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe