Ulubiony kiosk NOWE, MAJOWE WYDANIE JUŻ W SPRZEDAŻY! Budujemy Dom PRZEJRZYJ I ZAMÓW >>

Topowe aranżacje

Łazienka

Poczuj przyjemną harmonię - poznaj nowości w serii Dokos marki Invena!

Ceramika

Invena

W świecie designu z ogromną siłą powraca ponadczasowy kontrast czerni i bieli. Dominuje już nie tylko w salonie, ale także w kuchni czy łazience. I to nie tylko w postaci kolorów na ścianach, fantazyjnych płytek, ale również wszelkiego rodzaju dodatków, elementów dekoracyjnych, a obecnie nawet ceramiki lub armatury łazienkowej i kuchennej.

Przyjemna harmonia

System binarny zakładający fakt współistnienia wzajemnych przeciwieństw ma swoje odzwierciedlenie w każdej dziedzinie ludzkiego życia. Dlatego właśnie biel i czerń - kolory umiejscowione na przeciwległych biegunach palety barw można uznać za ponadczasowe. Z jednej strony kontrastują, z drugiej zaś przenikają i uzupełniają się wzajemnie.

W myśl chińskiej filozofii taiji są jak yin and yang. Biel (yang) symbolizuje niejako Słońce, a idąc dalej aktywność, radość, dzień, niebo czy męski pierwiastek i ekstrawertyzm. Czerń natomiast (yin) symbolizuje wartości przeciwstawne czyli: Księżyc, uległość, smutek, noc lub żeński pierwiastek i introwertyzm. Wspólnie są odbiciem całości wszechświata tworząc jego spójną harmonię. W świecie mody, a dalej designu zestawienie bieli z czernią na stałe zagościło dzięki Coco Chanel. I tak na przestrzeni lat trend ten niemal jak yin and yang wzmaga się lub zanika.

Invena - producent armatury łazienkowej i kuchennej postanowił pójść o krok dalej. W nowościach na 2018 rok będących uzupełnieniem serii Dokos zamiast czerni wykorzystuje grafit tworząc tym samym nowocześniejszą, delikatniejszą i cieplejszą wersję ponadczasowego kontrastu. Grafit bowiem oznacza swego rodzaju tajemnicę czy mgłę. Wyrażamy nim też potrzebę harmonii i spokoju. Producent uznał dlatego, że ta barwa świetnie sprawdzi się w łazience, która z założenia powinna mieć nieco bardziej intymny charakter. Nie jest to bowiem pomieszczenie jedynie użytkowe, ale też takie, w którym zaznajemy relaksu i odpoczynku.

Głęboki grafit umywalki połączony z baterią umywalkową utrzymaną w kolorystyce biały/chrom nada pomieszczeniu wyrafinowanej elegancji. Kontrast grafitu i bieli wykorzystany w łazience daje szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych.
Głęboki grafit połączony z bielą nada pomieszczeniu wyrafinowanej elegancji Kontrast grafitu i bieli wykorzystany w łazience daje szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych.

Wachlarz aranżacyjnych możliwości

Zarówno grafit, jak i biel są przez wielu projektantów uznawane za neutralne. W konsekwencji ich wykorzystanie może przed nami rozłożyć pełen wachlarz aranżacyjnych możliwości. To swego rodzaju baza dla efektu, który zależeć będzie jedynie od naszej wyobraźni. Dzięki nowościom z serii Dokos marki Invena możemy bawić się łączeniem ceramiki i armatury.

W ofercie Inveny pojawiły się bowiem dwie matowe umywalki nablatowe: pierwsza w kolorze bieli, druga - głębokiego grafitu. Wykonane z ceramiki wysokiej jakości, okrągłe misy o średnicy 40 cm nadadzą strefie umywalkowej nietuzinkowy charakter. Ponadczasowy kontrast można uwypuklić dodając do nich wysoką baterię Dokos w przeciwstawnej barwie grafit/chrom lub biały/chrom. Kiedy jednak marzy nam się jednolita, ale wyróżniająca się strefa – możemy wykorzystać oba elementy w tym samym kolorze. Chcąc nadać łazience indywidualny charakter warto pokusić się o dodatki w ulubionym soczystym kolorze, który będzie współgrał zarówno z bielą, jak i z grafitem.

Biel i grafit tworzą duet doskonały. Nadają łazience z jednej strony neutralny i ponadczasowy, a z drugiej niezwykle elegancki charakter. Można je wykorzystać w dowolnej stylistyce, a biorąc pod uwagę fakt, że w serii Dokos znajdziemy pełen przekrój armatury wraz deszczownią i bateriami kuchennymi, mamy szansę stworzyć ponadczasowe i spójne wnętrze, które okaże się harmonią dla zmysłów!

Odsłon artykułu: 611
Galeria zdjęć
Deszczownia z serii Dokos utrzymana w kolorystyce biały/chrom pozwala na stworzenie spójnego wnętrza.
Deszczownia z serii Dokos utrzymana w kolorystyce biały/chrom pozwala na stworzenie spójnego wnętrza.
Chromowania deszczownia Corso jest niczym biżuteria dla kontrastujących kafelków utrzymanych w czerni i bieli.
Chromowania deszczownia Corso jest niczym biżuteria dla kontrastujących kafelków utrzymanych w czerni i bieli.
Umywalka nablatowa Dokos biały mat marki Invena
Umywalka nablatowa Dokos biały mat marki Invena
Umywalka nablatowa Dokos grafit mat marki Invena.
Umywalka nablatowa Dokos grafit mat marki Invena.
Bateria umywalkowa wysoka Dokos biały/chrom marki Invena
Bateria umywalkowa wysoka Dokos biały/chrom marki Invena
Bateria umywalkowa wysoka Dokos grafit/chrom marki Invena
Bateria umywalkowa wysoka Dokos grafit/chrom marki Invena
Zestawienie baterii umywalkowej Dokos grafit/chrom z bielą umywalki Pejto idealnie pasuje do aranżacji z wykorzystaniem betonu
Zestawienie baterii umywalkowej Dokos grafit/chrom z bielą umywalki Pejto idealnie pasuje do aranżacji z wykorzystaniem betonu
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe