Aukcje

04.12.2017

4. Aukcja Sztuki Nowoczesnej Domu Aukcyjnego Libra

Dom Aukcyjny Libra

4 grudnia 2017 Dom Aukcyjny Libra zaprasza na kolejną, 4. Aukcję Sztuki Nowoczesnej. Ponownie, wychodząc ku oczekiwaniom kolekcjonerów, oferta skupi się na klasykach sztuki polskiej XX w. oraz na znaczących i docenionych już artystach sztuki współczesnej młodszego pokolenia.

Ważnym wątkiem, który będzie stanowił istotny element nadchodzącej aukcji, będą dzieła sztuki nawiązujące do wydarzeń grudnia 1981 r., realiów Polski socjalistycznej i działalności opozycyjnej.  

W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r. wprowadzono w Polsce stan wojenny. Do historycznego już momentu przemówienia generała Jaruzelskiego odwołuje się wstrząsająca praca Grzegorza Drozda, Człowiek odpowiedzialny. Portret generała wykonany w surowym metalu, brutalnie przyspawanym do podłoża, oddaje dramatyzm tego wydarzenia – przemówienia, które znane jest każdemu Polakowi, nie pozostawiając nikogo obojętnym.

Edward Dwurnik jest artystą, który w swojej twórczości najlepiej oddał ducha czasu i społeczne niepokoje początku lat 80. Obraz "Kamień bronią ludu" z 1982 r. należy do cyklu “Robotnicy” zapoczątkowanego w latach 70., który podobnie jak cykl “Sportowcy” był katalogiem peerleowskich typów ludzkich.

Nastrój tego czasu oddaje także praca Jana Dobkowskiego, "Górnikom". Abstrakcyjne, ciemne i niemal monochromatyczne prace z lat 80. są wspomnieniem okresu stanu wojennego, które za pomocą niespokojnych drgających barw oddają niepokój tego czasu.

Pełna oferta będzie dostępna na stronie www.artlibra.pl.

Dom Aukcyjny Libra

Dom Aukcyjny Libra

Warszawa, Emilii Plater 49, Piętro 13 /

Zobacz też:

Pozostałe aukcje

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter
Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Jak wybrać materac dla pary?

Podczas wyboru materaca dla pary, „elastyczność punktowa” to ważne pojęcie ... czytaj dalej

Sztuka kupowania sztuki. Domy aukcyjne

Sztuka uchodzi bowiem za towar szczególny, ekskluzywny, trudny do oceny i wyceny. Progi domów aukcyjnych czy galerii nierzadko wydają się bramą do tajemnego świata, której ... Czytaj dalej

Żelazka mają swój seksapil. Kolekcja żelazek Mirosława Jędrasa

Mirosław Jędras to lider ekscentrycznej grupy Zacier, charakteryzowanej jako "twór muzyczno-prowokacyjno-pijacki o rodowodzie electronic-folk-punk-rockowym". Poza sceną jest ... Czytaj dalej

Pocztówki z dawnej Warszawy

- Chętnie przeszedłbym się przedwojenną Marszałkowską - zwierza się Rafał Bielski właściciel kolekcji pocztówek, fotografii i map z dawną Warszawą. - To była piękna ... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie
Zaskakująca, ekspresyjna, intrygująca… Sztuka we wnętrzu
Sztuka jest środkiem, który pomaga osiągnąć harmonię między osobą, a otaczającym ją światem. We wnętrzu pełni bardzo delikatną, intymną formę ekspresji właściciela. Stymuluje estetyczne wrażenia i wchodzi w interakcje z użytkownikami. Buduje klimat oraz sprawia, ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Wydanie tabletowe