Ulubiony kiosk GRUDNIOWE WYDANIE TO AŻ 228 STRON! Budujemy Dom PRZESYŁKA GRATIS >>

VII Przegląd Młodej Sztuki
VII Przegląd Młodej Sztuki
Nagrodzone prace VI Świeżej Krwi
VII Przegląd Młodej Sztuki
Artyści VI Świeżej Krwi
VII Przegląd Młodej Sztuki
Wystawa VI Świeża Krew
VII Przegląd Młodej Sztuki
Wystawa VI Świeża Krew
VII Przegląd Młodej Sztuki
Wystawa VI Świeża Krew
VII Przegląd Młodej Sztuki
Wystawa VI Świeża Krew

VII Przegląd Młodej Sztuki "Świeża Krew" 08.09 - 29.09.2017 r.

Data publikacji: 2017-08-28

Przegląd Młodej Sztuki "Świeża Krew" to ogólnopolski konkurs dla absolwentów studiów magisterskich z lat 2017/16 r. wyższych uczelni artystycznych połączony z wystawą pokonkursową.

Patronat Czas na Wnętrze

CELE PRZEGLĄDU:

Dzięki kilkuletniej tradycji konkursu oraz biorących w nim udział artystach z całego kraju, Przegląd to cykliczne wydarzenie kulturalne o wysokiej krajowej randze.

Organizując Przegląd Młodej Sztuki pragniemy dać szansę artystom tuż po dyplomie - pełnym pasji i nadziei na artystyczną przyszłość - na zapoczątkowanie profesjonalnej drogi twórczej podczas ciekawej wystawy zbiorowej, w dobrym miejscu, z życzliwą i otwartą publicznością.

Udział w Przeglądzie nie ogranicza się do jednorazowej wystawy w Galerii Socato. Finalistów wystawy obejmujemy swoją opieką także w kolejnych latach - organizujemy im wystawy indywidualne, zapraszamy do udziału w wystawach zbiorowych oraz zewnętrznych projektach. W 2016 r. razem w Muzeum Współczesnym Wrocław zorganizowaliśmy wystawę laureatów konkursu z lat 2011-2015.

Prezentacja szerokiego grona twórców to także doskonała okazja dla publiczności do poznania wschodzących artystów z całej Polski, przekonania się "co piszczy" w sztuce i przekonania się jak różnorodna może być sztuka jednego pokolenia. W ramach kontynuowania działań edukacyjnych Galerii, zachęcamy widzów do aktywnej oceny sztuki - głosowania i przyznania Nagrody Publiczności. Dzięki czemu z sukcesem przenosimy zjawiska awangardowe do kultury powszechnej, popularyzujemy i ułatwiamy dostęp do kultury wysokiej w celu rozwijania wrażliwości artystycznej.

ŚWIEŻA KREW TO:

 • 6 edycji konkursu z 6 wystawami pokonkursowymi w Galerii Sztuki Socato oraz wystawą podsumowującą 5 edycji w Muzeum Współczesnym Wrocław
 • 2 kategorie - malarstwo oraz formy przestrzenne
 • 500 zgłoszeń artystów w poprzednich edycjach
 • 20 laureatów nagród
 • 100 finalistów
 • 1 400 gości na wystawach

NAGRODY VII PRZEGLĄDU:

* Grand Prix w kategorii malarstwo - Jury przyzna nagrodę w postaci honorarium autorskiego w wysokości 5000 zł brutto. Praca nagrodzona Grand Prix przechodzi na własność fundatora nagrody, Rafała Olesińskiego.

* Grand Prix w kategorii rzeźba - Jury przyzna w postaci honorarium autorskiego w wysokości 2000 zł brutto

* Nagroda Publiczności - Laureat wybierze podczas wernisażu publiczność. Nagrodą jest bon o wartości 800 zł na zakupy w sklepie plastycznym

* Jury może przyznać Wyróżnienia Honorowe.

DOTYCHCZAS W JURY ZASIADALI:

- Rafał Borcz - artysta, były asystent pracowni malarstwa prof. Leszka Misiaka w Katedrze Malarstwa na Wydziale Malarstwa, obecnie prowadzi I pracownię rysunku w Katedrze Rysunku i Malarstwa na Wydziale Grafiki.

- Anna Borowiec - historyk sztuki, kuratorka, od 2015 r. główna kuratorka Muzeum Współczesnego Wrocław.

- Anna Bujak - artystka, rzeźbiarka, obecnie asystentka w pracowni metalu prof. Janusza Kucharskiego na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Katedrze Technik Rzeźbiarskich. Jej rzeźby znajdują się w przestrzeniach publicznych miasta Wrocław.

- Karolina Freino - artystka, tworzy instalacje w przestrzeni pubicznej; asystentka w Katedrze Rzeźby ASP Wrocław.

- Łukasz Huculak - malarz, pedagog, wykładowca malarstwa na ASP Wrocław

- Karolina Jaklewicz - malarka, pedagog, wykładowca rysunku na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej

- Anna Mituś - historyk sztuki, krytyczka sztuki i kuratorka w BWA Wrocław. Od 2008 r. redaktorka naczelna magazynu "BIURO".

- Piotr Stasiowski - historyk sztuki, główny kurator Muzeum Współczesnego Wrocław

- Agnieszka Wolny-Hamkało - poetka, publicystyka, krytyczka. Współpracuje z licznymi tytułami, w tym Gazetą Wyborcza, Przekrojem, Przeglądem i portalem Polskiego Radia. Członkini zespołu programowego Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, redaktorka i współtwórczyni Laboratorium Opowieści.

Galeria Sztuki SOCATO rozpoczęła działalność w 2009 r.

Profil Galerii Socato wynika z fascynacji medium malarskim - tym, jak mimo obecności nowych technologii, ta odręczna sztuka nadal ma dużą siłę rażenia. Malarstwo jest dla nas polem wciągającego dialogu ze sztuką, z artystami, z publicznością. Wybieramy prace, których formalny, merytoryczny i techniczny poziom zawsze zasługuje na najwyższe uznanie. Prace imponujące odwagą i suwerennym przekazem.

W 2017 roku organizujemy już VII edycję Przeglądu. Słuszność prowadzonych przez nas działań potwierdzają noworganizowane konkursy dla młodych zdolnych, a także rozwój karier artystycznych naszych dotychczasowych finalistów i laureatów. Natalia Bażowska realizuje coraz ciekawsze projekty, niedawno odbyła się jej wystawa Galerii M2 oraz w Miejscu Projektów Zachęty w Warszawie, Agata Kus zdobyła Nagrodę Biennale WRO 2015, Justyna Smoleń wzbudza zachwyty swoją serią "Black" prezentowaną m.in podczas indywidualnej wystawy w BWA Sanok.

Przegląd wpisuje się w tradycję wrocławskich i dolnośląskich konkursów i festiwali artystycznych. Wrocław - miasto spotkań. Wierzymy, że to nie tylko reklamowy slogan - Wrocławiu rzeczywiście czeka na artystów z innych ośrodków kultury, czeka na ich sztukę, a przede wszystkim na kolejną odsłonę artystycznych wydarzeń.

Zobacz też:

Pozostałe wiadomości
Tikkurila OPTIVA SATIN MATT 7 kolor 1937
Wysmakowana jadalnia w kolorach Tikkurila
Jadalnia dla wielu osób stanowi najważniejszy punkt w domu. To właśnie tu spędzamy cenne chwile podczas rodzinnych posiłków, przyjmujemy gości, a czasem po prostu pozwalamy sobie na relaks. Urządzając to pomieszczenie warto zadbać o to, aby stworzyć nie tylko funkcjonalną, ale i ciekawą aranżację. Dzięki bogatej palecie kolorów Tikkurila, efekt końcowy zadowoli niejednego miłośnika pomysłowych wnętrz.   Czytaj dalej
Odkurzacz do zadań specjalnych - na co powinien zwrócić uwagę alergik, rodzic lub właściciel zwierzaków?
Odkurzacz do zadań specjalnych - na co powinien zwrócić uwagę alergik, rodzic lub właściciel zwierzaków?
Odkurzacze dostępne na rynku posiadają liczne udogodnienia, a jednym z podstawowych parametrów każdego dobrego sprzętu jest odpowiednia siła ciągu. Wartość ta powinna plasować się na poziomie 45–60 litrów na sekundę. Jeśli wybierzemy taki odkurzacz, mamy pewność, że spełni on swoją funkcję - skutecznie wciągnie wszystkie zabrudzenia. Co jednak, jeśli szukamy odkurzacza do zadań specjalnych?   Czytaj dalej

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter

Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Jak wybrać materac dla pary?

Podczas wyboru materaca dla pary, „elastyczność punktowa” to ważne pojęcie ... czytaj dalej

Styl etno w nowoczesnym domu Styl etno w nowoczesnym domu Tekst: Iza Skorupka;Zdjęcia: Monika Lewandowska;Stylizacja: Iza Skorupka;
Minimalizm i kropla zieleni Tekst: materiały prasowe Inter Door;Zdjęcia: Karolina Chęcińska;
Apartament z widokiem na Wisłę Apartament z widokiem na Wisłę Tekst: Home Sweet Home PR ;Zdjęcia: Rafał Lipski;
» Zobacz więcej
Nowe oprawy Markslojd - coś więcej niż lampy

Funkcja świecenia w lampach to już za mało aby zachęcić klienta do zakupu. Firma Markslojd stworzyła kolekcje lamp funkcjonalnych - serie MULTI, KUBIK, REFLECT czy COMBO dają klientowi nowe możliwości. czytaj dalej

3 sposoby na przytulną aranżację wnętrza

Dom to miejsce odpoczynku. Dlatego powinniśmy zadbać o jego odpowiedni wystrój. Nie znaczy to jednak, że musimy zdecydować się na jeden konkretny styl aranżacyjny. Przyjemny nastrój osiągniemy także, komponując ze sobą meble i dekoracje w różnych stylach. Wystarczy tylko pamiętać o 3 trikach, by uczynić wnętrze przytulnym. Zobacz, jakie to proste! czytaj dalej

Tkanina samoprzylepna SQUID - ile pomysłów, tyle możliwości

Czy nie myśleliście nigdy o uniwersalnym rozwiązaniu, które z jednej strony zapewni wam intymność a z drugiej pozwoli cieszyć się widokami rozpościerającymi się na zewnątrz? Ile razy staraliście się dopasować rolety tak, aby pasowały do gabarytów lub kształtów okna? Rozwiązaniem dla wszystkich waszych oczekiwań może okazać się SQUID - transparentna tkanina do zadań specjalnych. czytaj dalej

Prosto z natury

Surowy urok kamienia, szlachetne piękno marmurowych żyłek oraz cegła - czerwona jak piec, w którym ją wypalono. Choć towarzyszą nam od zarania dziejów, sprawdzą się także ... czytaj dalej

 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
 • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
 • nowości ze świata designu i rynku,
 • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
 • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
 • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe