Ulubiony kiosk LISTOPADOWE WYDANIE W SPRZEDAŻY! Budujemy Dom PRZEJRZYJ ONLINE >>

Inspirujące wnętrza

Przestronny i elegancki rodzinny apartament

Przestronny i elegancki rodzinny apartament

Tekst: Justyna SiejkaZdjęcia: Kamila Markiewicz-Lubańska, www.atelier-fotograficzne.com

Architekt: 

Dominika Rostocka

Warszawski apartament stał się prawdziwym domem dla rodziny z dwójką dzieci. Ważnym elementem jego wystroju jest światło wpadające przez ogromne drzwi tarasowe. Jego ożywcza moc sprawia, że dobrze się tutaj czują i domownicy, i goście.

Nowe dziecko, nowe wyzwania, nowe mieszkanie. W przypadku aranżacji tego dwupoziomowego apartamentu wszystko działo się jednocześnie. Tym, na czym przede wszystkim zależało Piotrowi i Marcie, było jednak poczucie ładu i harmonii. Wymarzyli sobie, że w klimatycznej kamienicy z lat 50. XX w. zamieszka ich powiększona rodzina. Właśnie czekali na przyjście na świat swojego drugiego dziecka.

Wnętrza apartamentu miały tworzyć spójną całość, utrzymaną w odcieniach bieli i szarości.   Dzięki wielkiemu oknu na taras salon jest znakomicie nasłoneczniony.
Wnętrza apartamentu miały tworzyć spójną całość, utrzymaną w odcieniach bieli i szarości. Punktem wyjścia jest podłoga w odcieniu jesionu oraz jasne ściany.   Dzięki wielkiemu oknu na taras salon jest znakomicie nasłoneczniony.

- Ten projekt był dla mnie wyjątkowy, ponieważ pracując nad nim, miałam szansę uczestniczyć w ważnym etapie życia inwestorów. Właściciele apartamentu, rodzice trzyletniej dziewczynki, właśnie spodziewali się drugiego maleństwa. To w związku z pojawieniem się nowych członków rodziny zapragnęli zmienić miejsce do życia. W nowym apartamencie najważniejsze nie były jednak dla nich osobne pokoiki dziecięce, ale duża, funkcjonalna przestrzeń dzienna do wspólnego spędzania czasu - mówi Dominika J. Rostocka (www.rostocka.com), autorka projektu wnętrza.

Sercem tego domu stał się duży salon, zaaranżowany z myślą o rodzicach i dwójce małych dzieci. W tracie prac projektowych należało maksymalnie wykorzystać i podkreślić jego potencjał, wynikający m.in. ze znakomitego nasłonecznienia i dużego okna wychodzącego na przestronny taras. Gospodarzom bardzo zależało na tym, aby otwierało się ono całe, co dodatkowo integruje taras z salonem. Jednocześnie zamierzeniem było - wbrew panującym trendom - zaaranżowanie kuchni w odrębnym, nieco ukrytym pomieszczeniu.

Biesiadując z gośćmi, gospodarze korzystają z zapasów w podręcznej "piwniczce"-winiarce zamontowanej w kuchni.   Charakter i rytm kuchni w tym domu wyznaczają czarne ramy, dopełniające meble w odcieniach bieli i szarości.   kuchnia w odrębnym, nieco ukrytym pomieszczeniu
Biesiadując z gośćmi, gospodarze korzystają z zapasów w podręcznej "piwniczce"-winiarce zamontowanej w kuchni.   Charakter i rytm kuchni w tym domu wyznaczają czarne ramy, dopełniające meble w odcieniach bieli i szarości. Za realizację tej nowoczesnej zabudowy kuchennej odpowiedzialna była firma Good Mood Studio.   Zamierzeniem właścicieli tego dwupoziomowego apartamentu była kuchnia w odrębnym, nieco ukrytym pomieszczeniu. Na uwagę zasługują zastosowane na ścianach płyty ze spieków kwarcowych Laminam, do których pasuje efektowny okap Elica.

- Projektowaliśmy parter, mając na uwadze nie tylko życie rodzinne, ale też towarzyskie i częste spotkania w szerszym gronie organizowane przez Piotra i Martę. Uwielbiają oni przyjmować swoich przyjaciół w domu, spędzając czas przy rozkładanym na te okazje stole. Biesiadują, korzystając z zasobów specjalnej winiarki zamontowanej w kuchni. Z kieliszkiem dobrego wina rozmawiają z gośćmi w salonie do późnych godzin nocnych, ciesząc się blaskiem kominka zamontowanego w blacie szafki telewizyjnej - dodaje Dominika J. Rostocka.

Wnętrza apartamentu miały tworzyć spójną całość, utrzymaną w odcieniach bieli i szarości. Bazę stanowi podłoga w odcieniu jesionu oraz jasne ściany pomalowane farbami Para Paints. Do salonu dociera mnóstwo wspaniałego światła słonecznego, więc w nawiązaniu do klimatu budynku Dominika J. Rostocka zastosowała tu czarne dodatki, które zarazem podkreślają jasne barwy i dodają kontrastu. Stanowią też naturalne nawiązanie do czarnych schodów, które projektantka zastała w mieszkaniu. Ważnym drogowskazem przy doborze kolorystyki wnętrz były także wybrane wzory wydruków ściennych z Art Wall Collection by Dominika Rostocka. Właściciele zdecydowali się na artystyczne rozmycia, które na ścianie klatki schodowej pojawiły się w odcieniach zieleni, a na ścianie w salonie - w odcieniach żółcieni z szarością.

grafika autorstwa Katarzyny Januszko   klatka schodowa ozdobiona wydrukiem ściennym z serii Art Wall Collection by DR
Po lewej korytarz, którego ścianę zdobi grafika autorstwa Katarzyny Januszko. Po prawej klatka schodowa ozdobiona wydrukiem ściennym z serii Art Wall Collection by DR w odcieniach zieleni i szarości.

To właśnie zieleń i żółcienie stanowią kolorystyczne dopełnienie wiodących bieli i szarości. Ważną rolę odgrywają także lustra, zastosowane w tym apartamencie w dużej liczbie. Pojawiają się one na całych ścianach w łazienkach, jak również w holu. Zwłaszcza tu dają znakomity efekt powiększenia i dodatkowego doświetlenia wnętrza.

W procesie aranżowania tego apartamentu duży nacisk położono na funkcjonalne i estetyczne urządzenie kuchni we współpracy architekta z firmą Good Mood Studio. Pomieszczenie na nią przeznaczone było bowiem dość długie i wąskie. Jej geometrię i rytm wyznaczają czarne ramy, dopełniające meble w odcieniach bieli i szarości. Na uwagę zasługują zastosowane na ścianach płyty ze spieków kwarcowych Laminam, do których dobrano ciekawy okap Elica. Odpowiednio zgrane kolory dają wrażenie, jakby okap wyłaniał się ze spieku. Duża powierzchnia blatu pozwala na swobodne przygotowywanie potraw nawet przez kilka osób jednocześnie, a duża liczba szuflad (15 sztuk) na łatwy dostęp do naczyń oraz magazynowanych produktów. Szafki wiszące zabudowane aż pod sufit podkreśliły wysokość pomieszczenia.

połączenie mozaiki z bielą i drewnianą podłogą   główną dekoracją łazienki jest znajdujący się nad wanną wydruk na szybie, z kwiatowymi motywami w odcieniach dziewczęcego różu   Motywem przewodnim łazienki jest ożywcza zieleń.
Przyjemny klimat łazienki tworzy połączenie mozaiki z bielą i drewnianą podłogą. Elegancji dodaje szklana ściana, na której wisi WC, a także konsola przy ogromnym lustrze.   Z tej łazienki korzystają głównie córeczki gospodarzy. Z tego względu jej główną dekoracją jest znajdujący się nad wanną wydruk na szybie, z kwiatowymi motywami w odcieniach dziewczęcego różu.   Motywem przewodnim łazienki jest ożywcza zieleń. Poza mozaiką w tym kolorze uwagę przyciąga także praktyczny mebel pokryty szkłem lakierowanym wykonany przez Good Mood Studio.

Zadaniem specjalnym dla wykonawcy mebli kuchennych - Good Mood Studio - było wykonanie szklanego frontu szafki idealnie dopasowanego do frontu winiarki. Ciekawostką związaną z wybranym sprzętem AGD jest 6-polowa płyta indukcyjna HK956970FB marki AEG, która posiada funkcję Chef, umożliwiającą zarządzanie polami grzejnymi na wzór profesjonalnych rozwiązań zaczerpniętych od szefów kuchni z najlepszych restauracji. Uwagę zwraca też znakomity kształt baterii kuchennej ZOE marki KWC - dodaje ona szyku i dostojności codziennym czynnościom kuchennym.

Ciekawe rozwiązania pojawiają się także w łazience i sypialni znajdującej się na piętrze. Przyjemny klimat łazienki tworzy połączenie mozaiki z bielą i drewnianą podłogą. Elegancji dodaje szklana ściana, na której wisi WC i konsola przy ogromnym lustrze. W sypialni natomiast na ścianie łóżka zastosowano panele dekoracyjne Pulano, w efektowny sposób podświetlone. Na ścianach w gabinecie i salonie wyeksponowano zaś grafiki autorstwa utalentowanej Katarzyny Januszko. To one wraz z jedwabnymi zasłonami, pięknymi poduszkami i ciekawymi lampami tworzą niepowtarzalny nastrój tego warszawskiego apartamentu.

Data publikacji: 2017-04-24

Galeria

Dekoracja ścienna jako alternatywa dla telewizora.
Dekoracja ścienna jako alternatywa dla telewizora.
Nad strefą wypoczynkową nie ma lampy wiszącej - z powodzeniem zastępują ją 2 lampy podłogowe.
Nad strefą wypoczynkową nie ma lampy wiszącej - z powodzeniem zastępują ją 2 lampy podłogowe.
Dzięki podziałom  funkcjonalnym i kolorystycznym zabudowa wnęki wygląda znacznie ciekawiej.
Dzięki podziałom funkcjonalnym i kolorystycznym zabudowa wnęki wygląda znacznie ciekawiej.
Lakierowany front komody w jasnoszarym odcieniu ładnie komponuje się z podłogą.
Lakierowany front komody w jasnoszarym odcieniu ładnie komponuje się z podłogą.
Idealne miejsce do spędzania czasu z książką.
Idealne miejsce do spędzania czasu z książką.
Dodatki na umywalce nawiązują kolorystycznie do dekoracji ściennej nad wanną.
Dodatki na umywalce nawiązują kolorystycznie do dekoracji ściennej nad wanną.
Za sprawą dużego okna łazienka jest doskonale doświetlona.
Za sprawą dużego okna łazienka jest doskonale doświetlona.
Ściana pokryta lustrami odbija światło i powiększa wnętrze
Ściana pokryta lustrami odbija światło i powiększa wnętrze
Czarny grzejnik tworzy ciekawy kontrast z białymi szafkami pod umywalką
Czarny grzejnik tworzy ciekawy kontrast z białymi szafkami pod umywalką

Plan wnętrza

Plan wnętrza - parter.
Plan wnętrza - parter.
Plan wnętrza - piętro.
Plan wnętrza - piętro.

Produkty w stylu tego wnętrza a

 
Aleksandra Sobiesak - KAPA Studio

Aleksandra Sobiesak - KAPA Studio

- Jestem projektantką wnętrz i właścicielką KAPA Studio. Jako samodzielny projektant pracuję od siedmiu lat. Celem KAPA Studio jest tworzenie wnętrz pięknych, funkcjonalnych oraz ponadczasowych - mówi projektantka. - Słuchanie inwestora, analiza potrzeb i możliwości to moje podstawowe zasady we współpracy. Dobry projekt gwarantuje komfort i spokój podczas realizacji oraz satysfakcję estetyczną.

Zobacz też:

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter

Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Jak wybrać materac dla pary?

Podczas wyboru materaca dla pary, „elastyczność punktowa” to ważne pojęcie ... czytaj dalej

Nie przeocz Wnętrza
6. Zmysł - jedna idea, wiele urządzeń 6. Zmysł - jedna idea, wiele urządzeń

6. Zmysł to najsilniejszy wyróżnik marki Whirlpool. To technologia, która myśli za Ciebie. W każdej ... Czytaj dalej

Sopockie mieszkanie w skandynawskim stylu Sopockie mieszkanie w skandynawskim stylu Tekst: Eva Milczarek;Zdjęcia: Radek Wojnar;Stylizacja: Eva Milczarek;
Nowoczesna leśniczówka Nowoczesna leśniczówka Tekst: Aleksandra Leszczyńska;Zdjęcia: Rafał Lipski;Stylizacja: Barbara Dereń-Marzec;
Luksusowy apartament pełen kolorów Tekst: Aleksandra Leszczyńska;Zdjęcia: Piotr Gęsicki;
Ponadczasowy wystrój w pierwszym własnym mieszkaniu Tekst: Karolina Kowalska;Zdjęcia: Martyna Rudnicka;Stylizacja: Martyna Rudnicka;
» Zobacz więcej
Comfort Collection - Nowe grzejniki do łazienek firmy VASCO

Firma VASCO od lat wyznacza nowatorskie trendy w branży grzejników dekoracyjnych. Stylistyka belgijskiego producenta jest konsekwentnie ... czytaj dalej

Grzanie w formie

Nie ukrywa się ich pod oknem za zasłoną, nie szuka pomysłów na zabudowanie. Nowoczesne grzejniki dekoracyjne zajmują eksponowane miejsce w salonie, zdobią hol, kuchnię i łazienkę. ... czytaj dalej

 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe