Numer 5 | 2011

Sami najlepiej potrafimy urządzić wnętrze naszego domu - usłyszałam od kuzynów, których wreszcie odwiedziłam w "nowym" domu, zbudowanym przed 10 laty. - Tak myśleliśmy do czasu, gdy ktoś nas namówił, by przebudować jedną łazienkę pod nadzorem zawodowego projektanta. Teraz to jest jedyne pomieszczenie w naszym domu, które chcielibyśmy Ci pokazać. Reszta wystroju, z którego byliśmy niegdyś tak dumni, jest po prostu nijaka w porównaniu z łazienką - dziełem profesjonalisty.

W naszych badaniach ankietowych zwykle nie więcej niż 20% Czytelników deklaruje zamiar zamówienia projektu wnętrza u profesjonalnego projektanta. Chcieliby prawie wszyscy, ale barierą jest cena takiej usługi. A co byście powiedzieli na propozycję zaprojektowania Waszego wnętrza przez najlepszych projektantów w Polsce za ok. 70 zł/m²?

Takie możliwości daje serwis www.urządzamydom.pl, działający pod auspicjami magazynu Czas na Wnętrze. Nasze pismo szczególnie przypadło do gustu projektantom (OK, pochwalmy się, w bazie naszych prenumeratorów jest ok. 2000 projektantów/ designerów/architektów wnętrz). Rada w radę postanowiliśmy działać wspólnie z projektantami i tak powstał serwis www.urządzamydom.pl, świadczący usługi projektowe przez Internet.

Ponad 100 najbardziej kreatywnych projektantów zgłosiło swój udział w tym przedsięwzięciu.

Idea jest prosta. Analogicznie jak to jest z projektami domów, mamy dwie możliwości: A - przystosowanie projektu gotowego do konkretnego wnętrza B - projekt indywidualny

Wariant A. Projektanci pokazują na www.urządzamydom.pl swoje najlepsze projekty (łazienki, kuchni, salonu itp.) dodając opis, charakterystykę stylu i kolorystyki, wizualizacje 3D i podając orientacyjną cenę realizacji tego projektu. Trzeba tylko dokonać wyboru konkretnej propozycji i określić na zamówieniu projektu preferencje kolorystyczne i inne sugestie dotyczące dostosowania wybranego projektu do upodobań zamawiającego. Projektant w ciągu 10 dni dokona modyfikacji wybranego projektu gotowego stosownie do oczekiwań zamawiającego.

Wariant B. Można zamówić projekt indywidualny, czyli tworzony "od zera", dla konkretnego pomieszczenia (kuchni, łazienki, salonu itp.) lub całego wnętrza mieszkania. W kilku intuicyjnie zrozumiałych krokach wypełnia się precyzyjną specyfikację założeń do projektu i projektant rusza do pracy. We współpracy z zamawiającym wprowadzane są poprawki i powstaje całkowicie indywidualny, niepowtarzalny projekt naszego wnętrza.

Ogromne zainteresowanie tą usługą już w pierwszych tygodniach działania serwisu www.urządzamydom.pl dowodzi, że trafiliśmy w dziesiątkę. Chwała Internetowi, sprawcy większych i mniejszych rewolucji. Teraz nie trzeba być milionerem, żeby urządzić swoje mieszkanie według projektu wybitnego architekta wnętrz. Czyż to nie jest mała rewolucja?

Na okładce
Efektowną ozdobą części wypoczynkowej jest fototapeta z widokiem Nowego Jorku. Pani domu jest wielbicielką koloru zielonego, zwłaszcza w jego świeżej, wiosennej odmianie. Dlatego w całym domu nie mogło zabraknąć zieleni w różnych jej postaciach... Całe mieszkanie przedstawiamy w reportażu Zielono mi (s.56), fot: Radosław Wojnar

Spis treści

 

Siła iluzji

Aptekarska precyzja daje efekt ładu, harmonii i elegancji - oto, co najbardziej rzuca się w oczy po przekroczeniu progu tego apartamentu. Ogromna konsekwencja w doborze barw, form, mebli, detali, a do tego najlepsze materiały. Plus odrobina wizualnej gry pozorów - bo wyrazistą wizytówką tej realizacji są lustra...

Kufer podróżnika

Morskie akcenty, pięknie rzeźbione chińskie meble, luneta i mapy na ścianach. Mieszkanie Grażyny i Zenona przypomina skarbiec obieżyświata zafascynowanego odkrywaniem nowych lądów. Dalekowschodnie inspiracje, niczym orientalne przyprawy, nadają wnętrzom wyrazistego posmaku.

Zielono mi

Gdyby nie zamiłowanie właścicielki do koloru młodej, soczystej zieleni, to warszawskie mieszkanie z pewnością nie wyglądałoby tak wesoło i lekko.

Paryż, Londyn, Warszawa Ochota

Co zrobić, gdy przy urządzaniu mieszkania ścierają się różne gusta jego właścicieli? Gdy trudno nawet o wspólny ulubiony kolor? W tym przypadku zbawienne okazało się upodobanie obojga do podróży. To był motyw przewodni projektu. A powodzenie realizacji załatwiła skłonność do ustępstw, jaką wykazały się obie strony.

Styl, desing i sztuka

10 Na czasie
Aktualne trendy wnętrzarskie.

18 Ze świata designu
Idea + Forma.

22 Design subiektywnie
Budynki z fantazją.

24 Mistrzowie designu
Mniej znaczy więcej. Hans Sandgren Jakobsen - duński projektant, który słynie ze zdolności przetwarzania tego, co zwyczajne, w wyjątkowe.

26 Okno na świat
Najpiękniejszy salon pod słońcem. ...czyli ogród, taras, balkon - oczywiście pięknie urządzone.

30 Panteon polskiego designu
Gra kontrastów. Katarzyna Herman-Janiec i jej ludowe inspiracje

34 (re)cykl
Recycling od kuchni. Marcin Szczygielski o trendzie, który wszedł do naszych domów kuchennymi drzwiami.

Inspirujące wizyty

36 Siłą iluzji
Luksusowy apartament, w którym dużą rolę odgrywają lustra.

46 Kufer podróżnika
Wakacyjna kwatera wielbicieli Sopotu.

56 Zielono mi
Mieszkanie ozdobione barwą soczystej trawy.

66 Paryż, Londyn, Warszawa Ochota
Baza wypadkowa dwójki młodych obieżyświatów.

76 Na tropie vintage'u
Loft w przemysłowej dzielnicy Turynu.

88 Zeus pod wulkanem
Willa na wysepce Filicudi na Morzu Tyrreńskim.

100 Komfort dla singielki
Jak zmieścić całe życie na 30 m²?

W świecie zakupów

102 Kolor we wnętrzu
Magia słońca.

104 Dekor
Przyjęcie w plenerze.

108 Dossier
Przegląd wazonów.

112 Wzór
Na pasku wyobraźni.

116 Zakupowe pokusy
Dom ubrany w zapach.

121 Poradnik kupującego
Wybieramy ceramikę i armaturę do łazienki, zaś do kuchni - lodówki, zmywarki i kuchenki mikrofalowe. A ponadto zastanawiamy się, jak wykończyć ściany w sypialni - pomalować, wykleić tapetą, a może... tkaniną?

Więcej w numerze

120 Prenumerata

134 Co nowego? Dzieje się! Nie przeocz

140 Czas na degresję

142 Kwiaty budzą emocje

144 Wizytówki architektów

146 Adresy sklepów

Nowy numer gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz najnowsze E-Wydanie miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter
Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Jak wybrać materac dla pary?

Podczas wyboru materaca dla pary, „elastyczność punktowa” to ważne pojęcie ... czytaj dalej

 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS najnowszy numer "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Wydanie tabletowe