Ulubiony kiosk GRUDNIOWE WYDANIE TO AŻ 228 STRON! Budujemy Dom PRZESYŁKA GRATIS >>

Porady

Pokój dziecka

Pokój dziecięcy na poddaszu

Kategoria: Całe pomieszczenie

Pokój na poddaszu ma zwykle niestandardowe proporcje, skosy... Przestrzeń o takiej skomplikowanej formie architektonicznej nie dla wszystkich będzie komfortowa, ale z pewnością sprawdzi się jako pokój dla dziecka, zarówno tego w kołysce, jak i młodego gimnazjalisty.

Pokój dziecięcy na poddaszu to sposób na racjonalne wykorzystanie przestrzeni. Osoby ceniące oryginalne rozwiązania nietypowe usytuowanie ścian może zainspirować do pomysłowej stylizacji.

Aranżację pokoju dziecięcego na poddaszu warto rozpocząć od ustawienia biurka pod oknem połaciowym. Dzięki naturalnemu oświetleniu miejsca pracy zapewnimy dziecku komfort nauki. To także dobry sposób na wykorzystanie tej części pokoju na poddaszu na niską zabudowę meblową. Przestrzeń pod skosem to idealne miejsce na półki, które pomieszczą niezbędną biblioteczkę ucznia.

Drugim w kolejności meblem będzie łóżko. Niezależnie od wzrostu dziecka ustawmy je wezgłowiem do pełnej wysokości pomieszczenia. Taki układ nie tylko zagwarantuje bezpieczeństwo (minimalizujemy ryzyko, że dziecko uderzy się o połać dachową), ale też pozwoli lepiej wykorzystać samą ścianę połaciową. Tę naprzeciwko łóżka z łatwością możemy przemienić w ekran, na którym rozwiesimy mapę świata albo karty ze słówkami języka obcego. Nauka na leżąco to bardzo zdrowa alternatywa dla obciążającej kręgosłup pracy przy biurku.

 
Meble utrudniają dostęp do okien połaciowych, ale dzięki elektrycznemu sterowaniu nie jest to żaden problem. Okna można otwierać i zamykać pilotem. FAKRO   Z długiego pomieszczenia na poddaszu drzwiami przesuwnymi wydzielono obszerną garderobę, która pomieści nie tylko ubrania, ale też zabawki i sprzęt sportowy. Drzwi ozdobione fototapetą są jednocześnie wiodąca dekoracją pokoju dziecka. RAUMPLUS

Strefę zabawy w dziecięcym pokoju na poddaszu zaplanujmy w tej części, gdzie zachowana jest pełna wysokość wnętrza. Żywiołowe zabawy dzieci wymagają bezpiecznego miejsca. Warto wydzielić, na przykład aranżacją mebli, strefę, w której dziecko poruszać się będzie bez ryzyka bolesnego uderzenia o połać dachową.

Kolorystyka wnętrza powinna zostać jednolita i neutralna. Ulubione przez dziecko barwy lepiej wprowadzać nie w kolorze ścian, lecz za pomocą mebli, dywanów i tapicerek. Stosując taki klucz kolorystyczny bez trudu zachowamy harmonię i proporcje wnętrza.

Urządzając pokój dziecięcy na poddaszu koniecznie pamiętajmy o zabezpieczeniu okien połaciowych przed niekontrolowanym otwarciem. Odpowiednie okucia pozwolą unieruchomić uchylonego okno, żeby się bardziej nie otworzyło, lub zamknąć i zabezpieczyć przed otwarciem przez dziecko.

tekst: Marta Urbanek
zdjęcie wprowadzające: Raumplus

Data publikacji: 2016-07-10

Zobacz też:

Pozostałe porady
Turkus w pokoju dziecka: 5 inspiracji z fototapetą

Kategoria: Ściany i podłogi

Kolor turkusowy we wnętrzu inspiruje do działania oraz wpływa na spostrzegawczość i dobre samopoczucie. ... Czytaj dalej
Worek do siedzenia, czyli idealny dodatek do pokoju dziecka

Kategoria: Meble i dodatki

Nowy rok szkolny rozpoczął się na dobre, a to oznacza, że uczniowie po ponad dwumiesięcznej przerwie ... Czytaj dalej

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter

Salon CnW

Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Jak wybrać materac dla pary?

Podczas wyboru materaca dla pary, „elastyczność punktowa” to ważne pojęcie ... czytaj dalej

3 pomysły na pełen magii i przygody pokój dla dziecka

Urządzanie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Jak bowiem sprawić, by pokój był funkcjonalny, pobudzał ... czytaj dalej

Aranżacje
Miejsce do nauki - jak zaaranżować pokój dla ucznia?

Urządzenie pokoju dla ucznia, choć z pozoru łatwe, w rzeczywistości bywa nie lada wyzwaniem. Nie każde biurko i krzesło jest właściwe. Także oświetlenie miejsca do nauki - ... czytaj dalej

Metamorfoza domu z lat 60. Metamorfoza domu z lat 60. Tekst: materiały prasowe Benjamin Moore;Zdjęcia: Jakub Kozioł ;
» Zobacz więcej
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe