Ulubiony kiosk LISTOPADOWE WYDANIE W SPRZEDAŻY! Budujemy Dom PRZEJRZYJ ONLINE >>

Ze świata designu

Formy wody

2017-06-23

Projektanci i producenci armatury, ceramiki i technologii sanitarnej mają wiele pomysłów przełamujących schematy. Widać to było na tegorocznych Targach ISH we Frankfurcie - najważniejszej w Europie imprezie poświęconej innowacjom w tej dziedzinie. Odbyła się ona pod hasłem „Woda, energia, życie”.

Dziwne uczucie ogarnęło mnie, gdy weszłam do ogromnych hal targowych i zewsząd słyszałam pluskanie wody. Na targach ISH we Frankfurcie rzeczownik „woda” odmieniany był przez wszystkie przypadki. Pokazywano krany, dzięki którym strumień przypominał źródełko lub koronkową konstrukcję. Systemy do chromoterapii zabarwiające kaskady na różne kolory. Ale także mówiono o ekologii i o problemach z dostępnością wody. Być może wkrótce stanie się ona synonimem statusu. Bogaci korzystać będą z jej nieograniczonych, kosztownych zasobów. Reszta zaś będzie się starała na wszelkie sposoby ją oszczędzać.

Seria armatury Zucchetti Nude jest efektem współpracy marki Zucchetti
z projektantką i dekoratorką Sybille de Margerie, która znana jest z pałacowego sznytu.
W modelu HANSADESIGNO wszystko jest efektowne: forma kranu, kolor różowego złota oraz niezwykły strumień uformowany przy pomocy miksera Mikado, fot. Hansa Kolekcja Quattro Zero włoskiej marki Falper wyróżnia się delikatnością. Efekt ten osiągnięto dzięki zastosowaniu nowego materiału Ceramilux SSL. Dzięki niemu krawędź umywalki ma tylko 4 mm grubości!

Na razie obie opcje są w zasadzie równorzędne. Z jednej strony firmy proponują nam coraz bardziej wyrafinowane głowice i deszczownice, dzięki którym prysznic staje się czymś więcej niż zwykłym zabiegiem higienicznym. To cały rytuał, zmysłowa przyjemność poddawania się sile tysięcy kropel padających z różnym natężeniem i pod różnym kątem. Każda licząca się marka prezentowała rozwiązania prysznicowe zachwycające innowacyjnością, designem, podejściem do naszego zdrowia rozumianego jako well-being, czyli swoisty dobrostan. 

Współpraca modowej marki Armani z łazienkową Roca zaowocowała powstaniem niezwykle eleganckiej serii BAIA. W projekcie nowej serii KLUDI AMEO (Kludi) połączono proste formy z zaokrąglonymi liniami korpusów i uchwytów. Wszystkie produkty są spójne wizualnie, co pomaga w kompleksowej aranżacji łazienki.

Współczesną łazienkę urządzamy z najwyższą starannością. Nie dziwi zatem, że kąpielowy design nader często spotyka się z... modą. Firma Roca nawiązała współpracę z domem mody Armani. Sam Giorgio Armani stworzył kolekcję BAIA, która prezentuje się bardzo elegancko, zupełnie jak ubrania od tego słynnego projektanta.

Umywalka marki Alape pokryta nowoczesną emalią Metallic Dark Iron. Jej powierzchnia ma metaliczny połysk i mieni się w zależności od miejsca, z którego się patrzy.

Dla odmiany marka Zucchetti współpracuje z projektantką wnętrz i dekoratorką Sybille de Margerie. W branży mówi się o niej „Pani, która ubiera pałace”, bo jej pełen przepychu, a jednocześnie klasy styl wybierają chętnie przedstawiciele europejskiej arystokracji posiadający stosowne rezydencje. Sybille wprowadziła do kolekcji marki Zucchetti zupełnie nowe elementy, np. kurki ze szkła kryształowego. Ich dość prosta, a przy tym efektowna forma na pewno będzie stanowiła przykład „talking piece” - elementu wystroju, który staje się przedmiotem rozmów odwiedzających nas gości.

Data publikacji: 2017-06-23

Zobacz też:

Pozostałe wieści ze świata designu
Jesienny rozkład jazdy
Jesteś miłośnikiem polskiego wzornictwa? Interesują Cię światowe trendy w designie? Jesienią odbędzie się mnóstwo imprez i festiwali poświęconych projektowaniu. Będzie na nich również redakcja magazynu Czas na Wnętrze - zapraszamy!
serwisy prasowe
Czytaj dalej
Torba na kwiaty
Wizualny żart, gra z widzem, zabawa w skojarzenia. Wazon Paper Bag marki Rosenthal prowokuje, wywołuje uśmiech, zachęca do dyskusji. A przy okazji jest dziełem jednego z najsłynniejszych fińskich designerów.
serwis prasowy Rosenthal
Czytaj dalej

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter
Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Jak wybrać materac dla pary?

Podczas wyboru materaca dla pary, „elastyczność punktowa” to ważne pojęcie ... czytaj dalej

Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl.
Recyklingowa sztuka cierpliwości

Do recyklingu trzeba cierpliwości. Organiczne, nieorganiczne, papier, plastik, metal - co zrobić z pudełkiem po soku, które na oko wydaje się zrobione z tektury, ... Czytaj dalej

Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl. Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl. Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl.
Absolwent Uniwersytetu Sztuki i Designu 
w Offenbach. Od 2006 roku prowadzi w tym mieście własne studio projektowe.
Przewrotna klasyka
Sebastian Herkner nie goni za trendami, dlatego jego projekty są ponadczasowe, a przy tym bardzo nowatorskie. Nic dziwnego, że jest zdobywcą licznych nagród i ulubieńcem wnętrzarskich magazynów.   Czytaj dalej
Sebastian Herkner projektuje nie tylko meble. 
Dla marki Rosenthal powstał m.in. wazon Falda,  łączący klasyczną formę amfory ze złotą kryzą, żartobliwie nawiązującą do plisowanej sukni.
Nieco industrialnie, ale  bardzo wygodnie i przytulnie – to sofa Pipe zaprojektowana dla Moroso.
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe