Ulubiony kiosk LISTOPADOWE WYDANIE W SPRZEDAŻY! Budujemy Dom PRZEJRZYJ ONLINE >>

Ze świata designu

Idzie nowe

2017-07-23

Raz do roku w Mediolanie spotykają się najważniejsi projektanci i producenci mebli i dodatków. To oni nadają ton zmianom, jakie zachodzą w naszych domach. A będzie ich sporo! Z nową siłą wraca kolor, zmieniają się formy kanap i regałów. Zobaczcie nasz raport ze stolicy designu i już zacznijcie planować domową rewolucję.

Targi Salone del Mobile w Mediolanie to największa, najsłynniejsza, najbardziej prestiżowa impreza meblarska w Europie. W tym roku zaprezentowało się na niej 2000 wystawców, a targi zwiedziły 343 602 zainteresowane osoby! Wśród nich była także redakcja magazynu Czas na Wnętrze, która zaobserwowała najważniejsze trendy. Oto silne nowe tendencje: powrót koloru, stała dominacja drewna, ciekawe formy kanap i regałów oraz humorystyczne akcenty zwierzęce. Jest ciekawie!

Nowe kolory

Zaskakująca gama czerwieni, oranży i żółcieni przełamana od czasu do czasu kroplą chłodnego błękitu lub zieleni. Monochromatyczne wnętrza w odcieniach beżów lub szarości zdecydowanie wychodzą z mody.

Krzesło Draped zaprojektowała dla marki Porro szwedzka grupa Front. Mocny odcień oranżu skontrastowany został z głęboką czernią podstawy. Kolor nie do przeoczenia, mocna konstrukcja. Szezlong Lilo autorstwa Patricii Urquioli dla marki Moroso to mebel, który będzie grał pierwsze skrzypce w naszym salonie

Kanapy

Rozległe wyspy domowego relaksu zyskały dodatkowe elementy - półeczki, pomocniki, zintegrowane oświetlenie. Moduły sof można dowolnie ustawiać. Nikt nie narzuci nam formy wypoczynku!

Sofa, która się porusza? Tak, zamiast jednego stałego elementu mamy do czynienia z przesuwnymi modułami. Dzięki temu możemy na przykład między siedziska wstawić stolik - pomocnik. To bardzo praktyczne rozwiązanie! Sofa Avio, projekt Piero Lissoni dla marki Knoll. Sofa Illusion, Roche Bobois ma wbudowany stolik wykonany
ze szlachetnych gatunków drewna. Jej ciekawa, asymetryczna
forma zapewnia jednocześnie bardzo duży komfort.
Niezwykle efektowna w swojej prostocie kanapa Floe Insel. Przypomina trochę gładki otoczak
monstrualnych rozmiarów. Projekt Patricii Urquioli dla marki Cassina można właściwie wyeksponować tylko na dużej przestrzeni.

Geometryczne meble do przechowywania

potrafią zaskoczyć a to sprytnie ukrytym krzesłem, a to ciekawą linią, a to niespodziewanym rozwiązaniem projektowym. Jest praktycznie, za to nie nudno!

Połączenie dwóch bardzo modnych materiałów - drewna i miedzi, to z niej wykonana jest podstawa. Swoim wzornictwem stolik Emil projektu Franka Rettenbachera nawiązuje do stylistyki lat 60. XX wieku. Producent Zanotta. Szafka Matrioska, proj. Piero Lissoni, łączy prostą formę z ciekawie użytymi materiałami. Fot. Knoll
Data publikacji: 2017-07-23

Zobacz też:

Pozostałe wieści ze świata designu
Jesienny rozkład jazdy
Jesteś miłośnikiem polskiego wzornictwa? Interesują Cię światowe trendy w designie? Jesienią odbędzie się mnóstwo imprez i festiwali poświęconych projektowaniu. Będzie na nich również redakcja magazynu Czas na Wnętrze - zapraszamy!
serwisy prasowe
Czytaj dalej
Torba na kwiaty
Wizualny żart, gra z widzem, zabawa w skojarzenia. Wazon Paper Bag marki Rosenthal prowokuje, wywołuje uśmiech, zachęca do dyskusji. A przy okazji jest dziełem jednego z najsłynniejszych fińskich designerów.
serwis prasowy Rosenthal
Czytaj dalej

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter
Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Jak wybrać materac dla pary?

Podczas wyboru materaca dla pary, „elastyczność punktowa” to ważne pojęcie ... czytaj dalej

Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl.
Recyklingowa sztuka cierpliwości

Do recyklingu trzeba cierpliwości. Organiczne, nieorganiczne, papier, plastik, metal - co zrobić z pudełkiem po soku, które na oko wydaje się zrobione z tektury, ... Czytaj dalej

Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl. Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl. Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl.
Absolwent Uniwersytetu Sztuki i Designu 
w Offenbach. Od 2006 roku prowadzi w tym mieście własne studio projektowe.
Przewrotna klasyka
Sebastian Herkner nie goni za trendami, dlatego jego projekty są ponadczasowe, a przy tym bardzo nowatorskie. Nic dziwnego, że jest zdobywcą licznych nagród i ulubieńcem wnętrzarskich magazynów.   Czytaj dalej
Sebastian Herkner projektuje nie tylko meble. 
Dla marki Rosenthal powstał m.in. wazon Falda,  łączący klasyczną formę amfory ze złotą kryzą, żartobliwie nawiązującą do plisowanej sukni.
Nieco industrialnie, ale  bardzo wygodnie i przytulnie – to sofa Pipe zaprojektowana dla Moroso.
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe