Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Ze świata designu

W stylu slow

2017-11-24

Gdzie dobre projektowanie spotyka się ze sprawnym marketingiem, tam rodzi się studio, które z pasją mebluje, oświetla i wyposaża nasze w domy.

Są młodzi, wymyślili skuteczny model biznesowy, a jednak idą pod prąd. W czasach, gdy wszystko dzieje się szybko, Kinga Chmielarz-Hulak i Konrad Hulak ze studia HOP Design tworzą w stylu slow. Fascynuje ich rzemiosło, tradycyjne techniki, zanikające umiejętności. Ale także jakość, ciągłe ulepszanie produktów. Są szczególarzami, którzy godzinami potrafią debatować o miejscu, w którym powinna znaleźć się wszywka na produkowanej przez nich kołdrze. I nawet jeśli klient nie dostrzeże tego na pierwszy rzut oka, to intuicyjnie poczuje, że tak jest zdecydowanie lepiej. Działają dopiero od kilku lat, ale z sukcesem. Ich pierwszy projekt, lampa Latarnia, wyróżniony został w konkursie „make me!” na Festiwalu Łódź Design w roku 2015. W kolejnych latach regularnie zdobywali wyróżnienia w plebiscycie na najlepiej zaprojektowane polskie produkty Must Have, również organizowanym przez Łódź Design. Nie inaczej było w tym roku. Koce z czystej wełny z Nowej Zelandii utkane zostały w niewielkich polskich tradycyjnych zakładach i zachwyciły jury jakością, piękną kolorystyką oraz niezwykłymi, ponadstandardowymi wymiarami: 165 x 210 cm. Wszystkie projektowane i produkowane przez siebie przedmioty Kinga i Konrad testują w domu. Używają lamp, koców, pościeli. Dzięki temu najlepiej wiedzą, jak zachowują się one podczas codziennego użytkowania i jak bardzo są trwałe. Twórcy nie ulegają pokusom szybkich zmian, chcą tworzyć rzetelnie i prawdziwie. Zauważyli, że tego samego oczekują ich klienci. To upewniło ich, że podążają w dobrym kierunku. My mocno im kibicujemy.

HOP DESIGN

Markę HOP Design tworzą Kinga Chmielarz-Hulak i Konrad Hulak. Pochodzą z dwóch różnych branż - ona z kreatywnej, on z marketingu i sprzedaży. Na styku swoich zainteresowań oraz doświadczeń stworzyli HOP Design. Kinga, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, zajmuje się projektowaniem i nadzorem produkcji. Za wytyczanie strategii firmy oraz jej zaplecze biznesowe wraz ze sprzedażą odpowiada Konrad. www.hop-design.eu

 

Data publikacji: 2017-11-24

Zobacz też:

Pozostałe wieści ze świata designu
Gałka Moon dostępna jest w wersji mosiężnej
i miedzianej. Można ją polerować, tak aby
błyszczała, lub podziwiać, jak z czasem szlachetnieje.
Uchwyty i gałki
Marka Plankton powstała z miłości do szczegółu. Ola Munzar dostrzegła coś, czego często nie widzimy, i podniosła to do rangi sztuki.
materiały prasowe
Czytaj dalej
Widzę formę
  Sebastian Pietkiewicz odczarowuje szkło kryształowe. Dzięki niemu zyskuje ono nowoczesny kształt i zaskakuje nietypowymi połączeniami.
Czytaj dalej

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter
Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Jak wybrać materac dla pary?

Podczas wyboru materaca dla pary, „elastyczność punktowa” to ważne pojęcie ... czytaj dalej

Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl.
Recyklingowa sztuka cierpliwości

Do recyklingu trzeba cierpliwości. Organiczne, nieorganiczne, papier, plastik, metal - co zrobić z pudełkiem po soku, które na oko wydaje się zrobione z tektury, ... Czytaj dalej

Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl. Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl. Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl.
Teatr rzeczy
Eleganckie, szykowne, luksusowe. Interpretujące tradycję w nowatorski sposób, wykonane z najwyższej jakości materiałów za pomocą rzemieślniczych technik. Takie są przedmioty tworzone przez Lee Brooma - gwiazdę brytyjskiego designu.   Czytaj dalej
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe