Ulubiony kiosk NOWE, MAJOWE WYDANIE JUŻ W SPRZEDAŻY! Budujemy Dom PRZEJRZYJ I ZAMÓW >>

Ze świata designu

Minimalistyczna kolekcja z naturalnymi materiałami

2018-04-13

Energia i koloryt sześciu europejskich miast stały się punktem odniesienia dla projektantki Kingi Smardz-Gawłowskiej przy tworzeniu firmy borcas.

Rozszyfrowanie tajemniczej nazwy borcas przypomina podróż palcem po mapie. Borcas to Berlin, Oslo, Rzym, Kraków, Amsterdam i Sewilla. To również energia każdego z tych miast, jego lokalny koloryt, emocje, które towarzyszyły przebywaniu w tych miejscach. Zdaniem Kingi Smardz-Gawłowskiej podróże przekładają się na projektowanie. Przygoda z borcas zaczęła się od kolekcji Oslo. Pierwsza wizyta projektantki w tym mieście przypadła na późny listopad. Mroźne, ale czyste powietrze, słońce, które przepięknie podświetlało bryłę opery i budynków nadbrzeża. Uczucie czystości, zamrożony park Vigelanda.

Kolekcja z naturalnymi materiałami

Jak to się przełożyło na kolekcję? Meble pozbawione zostały jakichkolwiek ozdobników. Dominującymi materiałami zostały naturalne dębowe drewno i metal. Meble są minimalistyczne w formie, a detale wykonywane ręcznie. Obecna kolekcja to Amsterdam. Inna w charakterze, bardziej kolorowa, jak okiennice budynków wzdłuż kanałów. Co ciekawe, nawiązująca do dziedzictwa metropolii firma borcas mieści się w Ostrowie Wielkopolskim. Tutaj również odbywa się produkcja mebli. Projektantka mówi, że lokalizacja jest atutem, do lotniska, z którego może odwiedzić 6 miast tworzących nazwę firmy, dociera w ciągu 2 godzin. - Energii i inspiracji bardzo często szukam na zewnątrz, dlatego też dużo podróżuję - mówi Kinga Smardz-Gawłowska. - Natomiast Ostrów jest miejscem, gdzie odnajduję równowagę pomiędzy pracą a odpoczynkiem.

KINGA SMARDZ - GAWŁOWSKA architekt KINGA SMARDZ - GAWŁOWSKA
Ukończyła studia magisterskie z Architektury Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Zarządzanie Innowacją na School of Form w Poznaniu. W 2015 roku założyła pracownię borcas, w której pełni funkcję właściciela i projektanta. Interesuje ją tworzenie mebli, których lekka forma oraz dobór materiałów wpływają na wrażenia estetyczne i komfort użytkowania. W swojej pracy dąży do tego, aby meble borcas pięknie poddawały się upływowi czasu i towarzyszyły swoim użytkownikom dużo dłużej niż sezonowe trendy i mody.
Data publikacji: 2018-04-13

Zobacz też:

Pozostałe wieści ze świata designu
Minimalistyczna kolekcja z naturalnymi materiałami
Energia i koloryt sześciu europejskich miast stały się punktem odniesienia dla projektantki Kingi Smardz-Gawłowskiej przy tworzeniu firmy borcas.
materiały prasowe
Czytaj dalej
Krzesła Him i Her to meble, które
Krzesła Her oraz Him
Niektórych szokują, innych obrażają, jeszcze innych bawią. Jedno jest pewne: krzesła Her oraz Him projektu Fabia Novembre wywołują wiele emocji, a ich pojawienie się we wnętrzu sprawia, że tematu do rozmów na pewno nie zabraknie!
serwis prasowy
Czytaj dalej

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter
Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Jak wybrać materac dla pary?

Podczas wyboru materaca dla pary, „elastyczność punktowa” to ważne pojęcie ... czytaj dalej

Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl.
Recyklingowa sztuka cierpliwości

Do recyklingu trzeba cierpliwości. Organiczne, nieorganiczne, papier, plastik, metal - co zrobić z pudełkiem po soku, które na oko wydaje się zrobione z tektury, ... Czytaj dalej

Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl. Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl. Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl.
Constance Guisset mieszka i pracuje
w Paryżu. Od 2009 roku prowadzi własne
studio, specjalizujące się w projektowaniu mebli, oświetlenia, akcesoriów i wnętrz, a także scenografii. Wspópracuje z takimi markami jak Petite Friture, Moustache, Molteni&C czy Louis Vuitton. Jest laureatką wielu nagród oraz bohaterką kilku wystaw w ważnych muzeach. Jej projekty są subtelne i nieoczywiste.
Ruchome przedmioty - iluzja w designie
Obiekty Constance Guisset są subtelne i eteryczne. Zdają się beztrosko lewitować w przestrzeni. Nic dziwnego - ich autorka jest zafascynowana tańcem i ruchem, który za nic ma grawitację.   Czytaj dalej
Chantilly (Ed. Moustache) to tańcząca na długich nóżkach lampa ze sklejki z apetycznym kloszem przypominającym bezę.
Konstrukcja bujanego fotela Sol (Molteni & C) przypomina promienie słońca. Mebel sprawdzi się zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz.
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Wydanie tabletowe