Wiesz, że gwiazdy betlejemskie obchodzą dziś swoje święto? Podaruj komuś poinsecję w dowód przyjaźni i sympatii. Niech to będzie miła przygrywka do Świąt.

Gwiazda betlejemska - dekoracja bożonarodzeniowaGwiazdy betlejemskie to niezwykłe rośliny - wnoszą do domu bożonarodzeniową atmosferę i sprawiają radość. Ich bogata kolorystyka - od bieli, przez pastele po krwistą czerwień - sprawia, że poinsecje uwielbiają zarówno miłośnicy tradycji, jak i zwolennicy nowoczesnego stylu. Tym bardziej że rośliny są różnej wielkości. Można dostać poinsecje miniaturowe, typowe odmiany (ok. 40 cm wysokości), a nawet metrowe drzewka. Tak więc każdy znajdzie gwiazdę betlejemską dla siebie lub bliskiej osoby.

Skąd się wzięła gwiazda betlejemska?

Naturalnie poinsecje rosną w lasach liściastych Meksyku, gdzie osiągają nawet 5 metrów wysokości. W 1828 roku amerykański ambasador w Meksyku, Joel Roberts Poinsett, sprowadził je do Stanów Zjednoczonych. Na jego cześć roślinę nazwano "poinsettia", a od 1852 roku 12 grudnia, w rocznicę jego śmierci, obchodzony jest "Dzień Poinsecji". Podaruj dziś komuś gwiazdę i spraw, żeby już teraz poczuła magię świąt!

Zobacz, jak zrobić świąteczne dekoracji z poinsecją

źródło i zdjęcia: Stars of Europe