Czasy, kiedy wzorzyste dywany w perskim stylu stanowiły dominujący element wystroju wnętrza, dawno już minęły. Obecnie wnętrzarskie katalogi oraz projektanci zachęcają do eksponowania struktury materiałów znajdujących się na podłodze. Dlaczego panele to idealne rozwiązanie do mieszkania, którego właściciele lubią podążać za trendami? Sprawdź nasze inspiracje i przekonaj się, że produkty SWISS KRONO to najlepszy wybór!

Podłoga to bardzo ważny element wnętrza, który zasługuje na odpowiednie wyeksponowanie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele materiałów wykończeniowych mogących nadać pomieszczeniu wyjątkowy charakter, podkreślić jego atuty i stworzyć przytulną oraz komfortową przestrzeń. Na szczególną uwagę zasługują laminowane panele podłogowe SWISS KRONO, które nie tylko prezentują się bardzo estetycznie, ale mają również znakomite parametry techniczne:

Grubość/struktura/klasa ścieralności/gwarancja/klasa użyteczności/f-vuga
  • klasa ścieralności od AC3 do nawet AC5, która świetnie sprawdza się w pomieszczeniach o zwiększonym natężeniu ruchu, 
  • wysoka odporność na uderzenia, którą zapewnia gęstość płyty bazowej HDF około 850 g/m³, dla porównania gęstość drewna sosnowego wynosi około 450 g/m³
  • opór cieplny, który w zależności od grubości paneli wynosi do 0,066 do 0,099 m²K/W, dzięki temu wszystkie panele SWISS KRONO sprawdzą się także na wodnym ogrzewaniu podłogowym, 
  • wysoka klasa higieny E1 zgodnie z europejską normą EN 14041 informuje, o znacznie mniejszej niż dopuszczalna emisji formaldehydu, panele jako produkt gotowy nie wymagają dodatkowego lakierowania, są bezpieczne dla Ciebie i Twoich dzieci.

Postarzane panele podłogowe - szlachetna struktura drewna w nowym wydaniu

Podobają Ci się wnętrza urządzone w stylu country? Białe ściany kontrastujące z drewnianymi belkami podtrzymującymi strop, eklektyczne meble, rustykalne dodatki, sielska prostota i bezpretensjonalność to wyznaczniki stylu, który jest coraz bardziej popularny także w Polsce. W pomieszczeniu inspirowanym naturalnymi materiałami istotną rolę odkrywa podłoga.

Laminowane panele SWISS KRONO stanowią doskonałe uzupełnienie wnętrz utrzymanych w stylu country - na rynku dostępne są między innymi kolekcje o celowo postarzanej strukturze, która prezentuje się niezwykle efektownie i wspaniale odzwierciedla wygląd szlachetnego drewna. Produkty oferowane są w różnych odcieniach, od jasnych, które optycznie powiększają pomieszczenie, aż po ciemne, inspirowane klasycznym stylem urządzania wnętrz.

Linia paneli SWISS KRONO ze strukturą Sempre pochodząca z kolekcji Terra, cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze względu na efekt postarzenia i głębokie struktury powierzchni. Wspaniałe wrażenia estetyczne gwarantuje również V-fuga, którą zostały wykończone krawędzie poszczególnych desek. Po ułożeniu podłoga przypomina parkiet drewniany, jest jednak od niego bardziej wytrzymała. Na uwagę zasługuje także synchroniczna struktura 3D, w której zastosowano efekt matu i połysku idealnie pokrywający się z głęboką strukturą drewna.

Naturalne i wytrzymałe panele laminowane

Panele SWISS KRONO swoją estetyką nawiązują do drewna, są też produktem ekologicznym, produkowanym w 80% z materiału drzewnego, pochodzącego z lasów zarządzanych zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju - posiadają certyfikat FSC. Pod względem parametrów technicznych przewyższają jednak tradycyjne parkiety czy deski 2-warstwowe - charakteryzują się dużą gęstością, są odporne na ścieranie, odkształcenia czy zarysowania.

Laminowane panele nie mają też ostrych krawędzi ani drzazg, co stanowi dodatkowy atut, a przecież w komfortowo urządzonej przestrzeni bezpieczeństwo stanowi kwestię priorytetową. Na uwagą zasługuje również fakt, że wierzchnia warstwa paneli SWISS KRONO - overlay, został wzbogacony korundem, stanowiącym minerał, który pod względem twardości ustępuje jedynie diamentowi. Panele laminowane dostępne są w trzech klasach ścieralności - AC3, AC4 oraz AC5, a producent gwarantuje ich wytrzymałość na ścieranie odpowiednio 10, 20 i 30 lat.

Podłoga, która podąża za trendami

Trendy w wystroju wnętrz często się zmieniają, a panele laminowane wydają się być naturalnym wyborem osób lubiących modny design. Ich układanie nie jest pracochłonne - wystarczy zaledwie 1 dzień. A co z ceną usługi? Montaż paneli podłogowych kosztuje około 15/20 zł/m², podczas gdy desek drewnianych - od 50 zł/m². Produkty SWISS KRONO nie wymagają też specjalistycznych zabiegów konserwacyjnych, takich jak cyklinowanie, a kiedy się znudzą, można je szybko wymienić na nowe.

Naturalna, odporna na uszkodzenia i bezpieczna w użytkowaniu podłoga zasługuje na odpowiednie wyeksponowanie. Szeroki wachlarz kolekcji oraz duża dostępność dystrybutorów sprawiają, że panele laminowane dostępne na www.swisskrono.pl/ idealnie sprawdzają się zarówno we wnętrzach utrzymanych w styku country, jak i przestrzeni inspirowanej minimalistycznym, skandynawskim czy industrialnym designem.