Na tegorocznych targach ISaloni w Mediolanie, które odbędą się w dniach 9-14 kwietnia 2019, TON zaprezentuje cztery nowe produkty, każdy stworzony przez projektanta, który od dawna współpracuje z TON.

Stylowy fotel Ginger zaprojektowany przez hiszpański duet projektanów Yonoh. Zabawne i bardzo praktyczne stoliki YYY projektu wielokrotnego zdobywcy nagrody Red Dot Alexa Guflera. Do funkcjonującej kolekcji siedzisk Leaf dodano fotel, a miłośnicy prostych kształtów ucieszą się z nowego krzesła Prag.

Fotel Ginger-Design/Yonoh

Zaprojektowany przez studio Yonoh, kompaktowy fotel Ginger łączy organiczne linie z lekką, aktualną stylistyką i komfortem siedzenia. Obły kształt leczniczych korzeni imbiru, był inspiracją dla studia Yonoh. Powstał pełnotapicerowany fotel oparty na wytrzymałej podstawie, wyglądający lekko i nowocześnie.

Lekko wygięte nogi nawiązują do tradycyjnych wartości marki TON. Oparcie wraz z podłokietnikami wykonane jest z jednego elementu drewna gięto-klejonego, okrytego wysokiej jakości materiałem tapicerskim, tworząc kompaktową całość. Dzięki tym cechom fotel Ginger jest bardzo wygodny zachowując niską wagę.

Rodzina Leaf-Design/E-ggs

Kolekcja Leaf to powrót do natury - świadczy o tym dobór materiałów, sposób produkcji i elementy ozdobne tego modelu. Inspiracją były drzewa i liście, których kształty odnajdziemy w oparciu krzesła. Zachwycają również inne detale, w tym funkcjonalność i doskonała ergonomia tego modelu.

W skład kolekcji mebli Leaf wchodzą:

  • krzesło,
  • taboret,
  • krzesło barowe,
  • okrągły i prostokątny stół,
  • a teraz również fotel.

YYY stoliki kawowe-Design/Alex Gufler

Trzy wysokości, trzy średnice , dobry powód aby zacząć kombinować. Patrząc z dołu, trzy nogi podpierające blat tworzą literę Y, stąd wzięła się nazwa kolekcji.

Niezwykły, dynamicznie przycięty kształt blatu, pozwala dosunąć stoliki kawowe do ściany lub innych mebli. Blat stołu wraz z podstawą może zostać wykonany z litego drewna bukowego lub dębowego. Jeden stolik na pewno Ci nie wystarczy.

Krzesło Prag-Design/René Šulc

Projekt krzesła, podobnie jak jego nazwa, nawiązuje do atmosfery tradycyjnych, czeskich pubów. Miejsc znanych z dobrego piwa, smacznego jedzenia i niekończących się rozmów. Ich wnętrza często zawierają drewniane elementy, dzięki którym goście czują się komfortowo i są odprężeni. Taki był też pomysł na wygodne krzesło Prag.

Tradycyjna rama siedziska w kształcie litery U w połączeniu z masywnymi nogami zapewnia niezbędną wytrzymałość i trwałość. Testowaliśmy je podczas 460 000 cykli symulujących siadanie oraz stosując techniki modelujące typowe sytuacje, które przydarzają się krzesłom w takich miejscach. Krzesło Prag można zamówić w wielu wybarwieniach drewna bukowego, z twardym lub tapicerowanym siedziskiem.

Więcej informacji na: www.ton.eu