Są szuflady, które są wręcz stworzone do przechowywania drobiazgów, i takie na duże produkty. Są na wskroś nowoczesne i z urokiem stylu retro. Na szczęście, w ofercie REJS jest ich tak wiele, że każdy może wybrać idealną dla siebie. Wśród nich nowość - Slim Box w kolorze białym.

Bez dwóch zdań systemy wysuwne - w tym szuflady, to jedno z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań w meblach kuchennych. I to nie tylko dlatego, że dzięki pełnemu wysuwowi zapewniają bezproblemowy dostęp do wszystkich przechowywanych produktów - po wysunięciu szuflady wszystko mamy w zasięgu wzroku i ręki. I nie tylko dlatego, że dzięki nowoczesnym prowadnicom, systemom miękkiego dociągu i cichego domyku gwarantują komfort użytkowania.

REJS, Comfort Box

Szuflady są praktyczne przede wszystkim z tego powodu, że znacznie ułatwiają zorganizowanie i utrzymanie porządku w kuchennych szafkach. A w tych nie brakuje przecież produktów, które "lubią bałagan" - bardzo małych (jak sztućce, czy korkociąg), jak i dość dużych (zastawa i garnki), o specyficznym trudnym do ułożenia kształcie (tłuczek, lejek, tarka, przykrywki) i takich, które często się gubią (zapałki, otwieracze do puszek).

REJS, Comfort Box

- Kluczem do zaprowadzenia porządku w kuchennych szufladach jest odpowiednia ich organizacja. Najpierw musimy przemyśleć, co gdzie chcemy trzymać. Co przyda nam się w strefie gotowania (np. sztućce i przyprawy), co w strefie zmywania (tabletki do zmywarki, zapasowe gąbki, worki na śmieci), a co w strefie przechowywania. Gdy już sobie odpowiemy na to pytanie pozostaje tylko dobranie typu i rozmiaru szuflady - głębsze na większe produkty, płytsze na drobniejsze - wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS.

Dobierz szufladę do potrzeb

A trzeba zaznaczyć, że jest z czego wybierać, gdyż firma REJS oferuje szuflady w różnych wariantach, rozmiarach i opcjach wykończenia. W ofercie znajdują się systemy szuflad Comfort Box, Slim Box, Variant Multi, a także modele w stylu vintage.

Szuflady Comfort Box wyróżniają się dużą pakownością i wytrzymałością prowadnic. Dzięki temu możemy w nich przechowywać nawet zapasy. FOT. REJS

Dwa pierwsze systemy - Comfort Box i Slim Box dostępne są w kilku wysokościach i głębokościach oraz w dowolnej szerokości. Do wyboru jest również kilka kolorów. Comfort Box oferowane są w bieli i kolorze srebrnym, natomiast Slim Box - antracytowym, a od niedawna również - białym.

Szuflady Slim Box o wąskich boczkach dostępne są teraz w kolorze antracytowym i białym. FOT. REJS

W zależności od naszych preferencji możemy wybrać szuflady frontowe - gdzie każda z nich ma oddzielny front widoczny na zewnątrz, lub też - wewnętrzne - innymi słowy za jednym frontem schowanych jest kilka niezależnych szuflad.

- Ale to nie wszystko. Szuflady wewnętrzne Slim Box dostępne są z frontem metalowym lub szklanym, zaś Comfort Box - z relingami okrągłymi lub prostokątnymi. Do każdej z szuflad można dobrać funkcjonalne systemy organizacji. Wykonane z tworzywa wkłady na sztućce lub słoiki na przyprawy, poręczne uchwyty na talerze, maty antypoślizgowe, a przede wszystkim relingi i ścianki, które pozwalają podzielić wnętrze szuflad i posegregować znajdujące się w nich przedmioty. Dzięki temu nic się nie przesunie, nie pomiesza i nie zniszczy. - wyjaśnia Damian Rybak. - Co ważne raz ustawiony system organizacji w każdej chwili można przesunąć i dostosować do zmieniających się oczekiwań.

Szuflady w stylu retro

Uzupełnieniem systemów szuflad REJS są wykonane z drutu modele z linii Variant Multi. Ażurowe szuflady to idealne miejsce do przechowywania pokrywek, dużych naczyń (patelni, garnków), a także produktów, które wymagają cyrkulacji powietrza.

Szuflada Multi z ociekarką na naczynia. FOT. REJS

- Na uwagę zasługuje Szuflada Multi z wyprofilowaną ociekarką. To wygodne rozwiązanie w kuchniach, w których nie ma górnej zabudowy. To również ciekawa alternatywa dla tych, którzy nie mogą sięgać wysoko, a także dla dzieci uczących się pierwszych obowiązków w kuchni. Wykonaną z drutu ociekarkę łatwo utrzymać w czystości - tackę na wodę łatwo wyjąć i opróżnić. Wykonany z drutu stelaż wystarczy umyć z dodatkiem detergentu. - mówi Damian Rybak.

REJS, szuflada Multi niska

A dla tych, którzy cenią sobie styl retro i marzą o urokliwej, przytulnej kuchennej aranżacji, REJS poleca szuflady wiklinowe. Modele o wysokości 12 lub 21 cm pasują do szafek o standardowych wymiarach. Montuje się je na drewnianych prowadnicach, lub ustawia na otwartych półkach jako kosze. To świetne miejsce do przechowywania warzyw, pieczywa, a także najróżniejszych kuchennych skarbów i akcesoriów.

Więcej informacji na: www.rejs.eu