Polska marka okapów kuchennych Globalo zaprezentowała nowość w postaci interesującego okapu wyspowego w kolorze złotym. Zobacz, czym charakteryzuje się to nietypowe urządzenie i dlaczego warto je mieć w kuchni.

Złoty okap Cylindro Isola Gold w kształcie tuby

Foremny okap w kształcie tuby to wygodne rozwiązanie dla użytkowników wyspy kuchennej. Zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu wzmaga wrażenie przestronności w kuchniach otwartych na salon.

Okap Cylindro Isola Gold wykonano z wytrzymałej i nierdzewnej stali szlachetnej lakierowanej na kolor złoty.Przy odpowiedniej pielęgnacji przeznaczonymi do tego środkami - okap będzie sumiennie służył przez długie lata.

Cichy okap wyspowy

Podczas użytkowania okapów kuchennych najważniejsze są dwie cechy: wydajność i cicha praca. Złoty okap Cylindro Isola na biegu początkowym pracuje na poziomie jedynie 46 dB.

Specjaliści szacują, że cichy okap to taki, którego poziom dźwięku nie przekracza 50 dB na I biegu - złota tuba od Globalo wpisuje się w ten trend znakomicie. Cicha praca okapu to spokojne poranki, przyjemne wspólne obiady bez zakłóceń oraz ciche wieczory z książką czy ulubionym filmem.

Złoto dla wydajności

Względy estetyczne i cicha praca to jedno, ale liczy się także skuteczność. Okap Globalo Cylindro Isola Gold wyposażono w mocny silnik 275W, który osiąga wydajność maksymalną 537 m3/h, a na biegu najwyższym (boost) aż 742 m3/h! Co to oznacza? Że para wodna, wilgoć, opary powstające podczas gotowania, cząsteczki tłuszczu, brudu i nieprzyjemne zapachy zostaną skutecznie usunięte poza pomieszczenie.

Spełniony zostanie zatem główny cel okapu kuchennego - oczyszczenie powietrza w kuchni. Zabezpieczy to meble, inne sprzęty, ściany oraz tapicerkę, dywany, zasłony i całe wnętrze przed osadzaniem się na nich tłustego osadu i wnikaniem nieprzyjemnych zapachów. Kuchnia jest po prostu czysta i higieniczna.

Okap oszczędzający energię

W nowoczesnej kuchni ważna jest także kwestia energooszczędności. Świadomi użytkownicy pragną dbać o środowisko naturalne oraz otrzymywać niższe rachunki za prąd. Dlatego w okapie Cylindro Isola Gold o przyzwoitej klasie energetycznej zastosowano dodatkowo energooszczędne oświetlenie Power LED.

To aż 4 diody LED o mocy 3W każda, które uczynią przebywanie w kuchni przyjemnym i wygodnym. Okap rozjaśnia bezpośrednio przestrzeń roboczą oraz jest źródłem przyjemnego światła dodatkowego, gdy stosujemy w kuchni oświetlenie punktowe.

Okap w trybie wyciągu lub pochłaniacza

Okap Cylindro Isola Gold pracuje w dwóch trybach: wyciągu lub pochłaniacza. Tryb wyciągu polecany jest użytkownikom, którzy mają możliwość podłączenia urządzenia do osobnego kanału wentylacyjnego. Okap pracuje wtedy ciszej i wydajniej.

Jeśli jednak takiej możliwości nie ma - rozwiązaniem jest zamontowanie okapu jako pochłaniacza. Wtedy wystarczy zastosować wewnątrz urządzenia filtr węglowy, którego zadaniem jest pochłanianie wilgoci i nieprzyjemnych zapachów. Oczyszczone powietrze wraca do pomieszczenia.

Okap Cylindro Isola Gold - najważniejsze informacje

Okap wyspowy Cylindro Isola Gold od Globalo to:

  • niepowtarzalny złoty kolor uzyskany poprzez lakierowanie stali nierdzewnej
  • cicha praca na poziomie 46 dB na I biegu
  • wysoka wydajność (na biegu intensywnym 742 m4/h)
  • oszczędność energii elektrycznej
  • dwa tryby pracy: wyciągu i pochłaniacza


Sprzęt ten zbiera dobre recenzje i wychodzi na to, że znajduje coraz liczniejsze grono sympatyków, lubujących się w stylowych wnętrzach z odważnymi dodatkami.

Karta produktu: www.globalo.pl