Oferta systemów do segregacji odpadów marki REJS została rozszerzona o kolejne rozwiązania. Dzięki temu wybór pojemników, które spełnią potrzeby indywidualnych użytkowników będzie jeszcze łatwiejszy. Jakie zestawy proponuje producent z Rypina?

W dobie rosnącego zanieczyszczenia naturalnego środowiska, segregacja śmieci przestaje być opcją, a staje się koniecznością. Do recyklingu zobowiązuje nas prawo i zdrowy rozsądek. Tylko jak zorganizować segregację we własnej, często niewielkiej kuchni? Receptą są akcesoria meblowe. Ich szeroka oferta pozwala dobrać odpowiednie rozwiązanie nawet do nieustawnego wnętrza i znacząco ułatwić codzienną selekcję śmieci.

Szuflada z pojemnikami na odpady o ładowności do 25 kg z linii MAXIMA, znacząco ułatwia dbanie o ekologię. Zwłaszcza, że pełny wysuw zapewnia bezproblemowy dostęp do wszystkich koszy. Istnieje możliwość zainstalowania elektrycznego systemu wspomagania otwierania i zamykania. FOT. REJS

- Organizację domowej segregacji musimy zacząć od analizy naszych przyzwyczajeń - tego ile i jakie śmieci na ogół wyrzucamy. Czy kupujemy napoje w butelkach plastikowych, czy szklanych? A może zużywamy sporo papieru? Co z lekami i wyrobami medycznymi? Czy wyrzucamy je tylko okazjonalnie, czy też dość często? Istotne jest również to, czy możemy sobie pozwolić na organizację kompostownika przy domu, czy też mieszkamy w bloku lub kamiennicy. - mówi Damian Rybak doradca techniczny firmy REJS, producenta akcesoriów meblowych.

Pojemnik na odpady MAXIMA

Odpowiedzi na powyższe pytania pozwolą nam się zorientować jakich pojemników naprawdę potrzebujemy. I - co równie istotne - jaką powinny mieć one pojemność. Na ogół, te największe warto przeznaczyć na odpady zmieszane i plastik - tych bowiem generujemy najwięcej, mniejsze - na inne frakcje.

Dostosuj do swoich potrzeb

Co mamy do wyboru? REJS proponuje kilka systemów do segregacji odpadów. Obok tradycyjnych kubełków (stojących samodzielnie, lub mocowanych do frontu), w ofercie znajdują się również zestawy.

Zestawy pojemników PRAKTIKO dostępne są w kilku wariantach o różnej liczbie i pojemności wiader. Do wyboru 2, 3 lub 4 pojemniki o pojemności od 7 do 20 litrów, każdy ze szczelną pokrywą. Kosze umieszczone są na solidnej tacy zbiorczej. FOT. REJS

Liczbę i pojemność koszy, które obejmują wybieramy sami w zależności od przyzwyczajeń i przestrzeni jaką posiadamy. Do wyboru mamy m.in. PRAKTIKO, JC i modele z linii MAXIMA. Obejmują one od 2 do 4 koszy umieszczonych w wytrzymałych stelażach w różnych konfiguracjach.

Co ważne wszystkie wymienione zestawy można wysunąć z szafki uzyskując bezproblemowy dostęp do każdego z pojemników. To znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż przesuwanie wiaderek stojących w szafce.

Pojemniki na odpady JC obejmują od 2 do 4 koszy w różnych konfiguracjach. Komfort użytkowania gwarantuje zastosowanie prowadnic pełnego wysuwu z miękkim dociągiem. Uchwyty wykonane z tworzywa. Ładowność systemu do 20 kg. Mocowany do dna szafki, dostępny z pokrywą. FOT. REJS

W zależności od systemu każdy z koszy może mieć oddzielną szczelną pokrywę, lub też możemy zdecydować się na jedną pokrywę zbiorczą. Skutecznie zabezpieczy ona przed nieprzyjemnym zapachem, a jednocześnie może służyć za dodatkową półkę.

- Warto również zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie modelu, który rozważamy. Oferowana przez systemy REJS ładowność na poziomie do 20 - 25 kg, zapewni bezproblemowe korzystanie z szuflad. Nawet gdy śmieci zbierze się sporo. - dodaje Damian Rybak.

Więcej informacji na: www.rejs.eu