Porady

Inne pomieszczenia

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pralko-suszarki?

Kategoria: Zaplecze domu

Aby pralka lub pralko-suszarka służyła domownikom dłużej, podczas wyboru sprzętu warto sprawdzić najważniejsze cechy tego urządzenia. Oczywiście powinno być ono energooszczędne i pobierać odpowiednią ilość wody. Poza tym warto zwrócić również uwagę na jego wielkość, załadunek i dodatkowe udogodnienia. Jaka powinna być pralka lub pralko-suszarka, która sprawdzi się w Twoje łazience?

Na rynku są dostępne sprzęty wyposażone w wiele funkcji i programów ułatwiających codzienne obowiązki. Nowsze pralki lub pralko-suszarki to urządzenia, które powiadomią Cię o usterkach w funkcjonowaniu czy statystykach zużycia wody i prądu, ułatwią późniejsze prasowanie odzieży i pozwolą szybko odświeżyć pościel. Czym jeszcze powinna charakteryzować się idealna pralka?

Wersja slim czy standard? - sprawdź, ile miejsca może zająć urządzenie

Na początku zmierz, ile miejsca w łazience możesz wykorzystać na jej zamontowanie. Na szczęście mały metraż nie stanowi już problemu przy wyborze sprzętu piorącego. Wystarczy, że zdecydujesz się na urządzenie w wersji slim (o głębokości jedynie 45 cm) czy superslim (o głębokości 34 cm)


Takie modele znajdziesz w linii Candy GrandÓvita Smart. W przypadku pralko-suszarek również są dostępne modele slim np. GrandÓvita Smart (GVSW45 385DWC-S).

Co ważne, wybór urządzenia o mniejszych wymiarach nie oznacza rezygnacji z dużej pojemności prania - takie modele mogą wyprać nawet 6-8 kg ubrań w jednym załadunku.

Jedno czy kilka prań w tygodniu? - sprawdź, jaki załadunek wybrać

Pojemność załadunku to kolejna kwestia, którą warto przemyśleć. Z jednej strony nie powinno się całkowicie zapełniać pralki, ponieważ może to skutkować uszkodzeniem urządzenia. Z drugiej strony nieekonomiczne jest pranie jedynie kilku ubrań w dużym bębnie.

Dopasowanie wielkości załadunku do potrzeb domowników może więc być trudne, szczególnie jeśli przewidujemy, że nasze potrzeby mogą zmienić się w przeciągu kilku miesięcy lub lat. Na rynku są dostępne pralki o ładowności bębna wynoszącej nawet do 10 kg. Jeśli jednak pierzemy jedynie w weekendy lub kilka razy w tygodniu, możemy zdecydować się na załadunek do 7 kg.

Istnieją też rozwiązania regulujące optymalny dobór zużycia wody do załadunku (wtedy też bez obaw możesz zdecydować się na pralkę o większym załadunku i prać kilka sztuk odzieży). Jak to działa? W nowoczesnych pralkach jest wykorzystywana technologia KG Detector, która automatycznie dostosowuje zużycie wody i energii do ilości ubrań w bębnie.

Szybkie pranie czy dłuższe programy? - sprawdź, w jakim czasie wypierzesz ubrania

Każda pralka oferuje kilkanaście programów prania dopasowanych do rodzaju tkaniny czy zabrudzeń. Statystyczny użytkownik korzysta jednak z kilku ulubionych opcji - najczęściej z tej, która umożliwia najefektywniejsze pranie każdej odzieży w jak najkrótszym czasie. Warto więc wybrać pralkę posiadającą programy szybkie, czyli takie, w których w 15, 30 lub 45 minut można odświeżyć ubrania i cieszyć się najlepszymi rezultatami.

Ciekawym rozwiązaniem są też funkcje skracające każdy, nawet najdłuższy, program prania do zaledwie kilku minut. Podczas poszukiwań idealnej pralki lub pralko-suszarki sprawdź też, jaki silnik został w niej wykorzystany. Silnik inwerterowy gwarantuje niezawodne i ciche działanie sprzętu przez wiele lat.


Na jakie dodatkowe udogodnienia i funkcje warto jeszcze zwrócić uwagę?

• Funkcję pary, dzięki której wyeliminujesz nawet do 80% zagnieceń powstałych podczas cyklu prania lub suszenia

• Funkcję umożlwiającą dodanie kolejnych ubrań już w trakcie procesu prania.

• Dodatkowe programy dedykowane alergikom, osobom o wrażliwej skórze lub do prania ubranek niemowląt.


 

Data publikacji: 2018-08-22

Zobacz też:

Pozostałe porady
Na co zwrócić uwagę przy wyborze pralko-suszarki?

Kategoria: Zaplecze domu

Aby pralka lub pralko-suszarka służyła domownikom dłużej, podczas wyboru sprzętu warto sprawdzić ... Czytaj dalej
Jak wybrać efektywny system grzewczy?

Kategoria: Zaplecze domu

Wybór systemu grzewczego to jedna z najważniejszych decyzji związanych z budową domu. Powinna ona ... Czytaj dalej

Nowy numer gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz najnowsze E-Wydanie miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter

Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Jak wybrać materac dla pary?

Podczas wyboru materaca dla pary, „elastyczność punktowa” to ważne pojęcie ... czytaj dalej

Na saskiej granicy

Już dwanaście wieków temu wiedziano, że wspaniale będzie móc się osiedlić tuż przy Saskiej Kępie, na Gocławiu. Założona ... czytaj dalej

Aranżacje
Aranżacja tarasu - plan na letnie dni

W ogrodzie, na tarasie lub choćby nawet na balkonie - o tej porze roku lubimy spędzać czas na zewnątrz. Dlatego warto urządzić sobie przyjemne miejsce do letniego wypoczynku. czytaj dalej

Warszawa - apartament z widokiem na Wisłę Warszawa - apartament z widokiem na Wisłę Tekst: Joanna Wojas;Zdjęcia: Magdalena Łojewska;Stylizacja: Magdalena Łojewska i Karolina Ptak;
» Zobacz więcej
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS najnowszy numer "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Wydanie tabletowe