Ulubiony kiosk GRUDNIOWE WYDANIE TO AŻ 228 STRON! Budujemy Dom PRZESYŁKA GRATIS >>

Topowe aranżacje

Inne pomieszczenia

Piękniejemy na wiosnę

Weranda i ogród

Polbruk

Alternatywnym rozwiązaniem dla naturalnego piaskowca,  który choć odporny na uszkodzenia mechaniczne, łatwo porasta glonami, są betonowe płyty Polbruk Plaza o fakturze przypominającej ten kamień.

Cieplejsze promienie słońca zaglądają nieśmiało do miast. Ogrzewają ziemię. Uliczki nabierają łagodniejszego, przytulniejszego charakteru. Spod resztek śniegu nieśmiało pokazują swe główki przebiśniegi, krokusy i żonkile. W powietrzu, wśród wschodzącej zieleni traw i młodych listków, słychać wesołe trele powracających ptaków.

Wiosenne porządki

Nadchodząca wiosna sprawia, że przyroda, a wraz z nią nasze miasta zaczynają budzić się do życia. Dla wszystkich: mieszkańców, właścicieli przydomowych ogródków i działek czy miejskich ogrodników i architektów krajobrazu, to czas wytężonej pracy. Właśnie wiosną warto zadbać o publiczną strefę miejską. Porządkowanie terenów, przycinanie krzewów i drzewek, sadzenie nowych kwiatów, remont i renowacja fasad budynków, kamienic i nawierzchni wokół - to wielkie wiosenne sprzątanie. Kiedy zimą w dzień świeci słońce, a nocą temperatura gwałtownie spada, na pniach i konarach mogą pojawić się podłużne spękania.

Jak temu zapobiec? Najprostszym sposobem jest bielenie pni i konarów miejskich drzew, gdyż biały kolor odbija promienie słoneczne i nie dopuszcza do nadmiernego nagrzewania drzewa. To czas przyciąć rośliny dzięki czemu ograniczymy nadmierne ich rozrastanie się oraz wywołamy obfite kwitnienie. Cięcia są szczególnie ważne dla młodych roślin. Zabieg przycinania wykonujemy po raz pierwszy wczesną wiosną, potem w czerwcu i ponownie na koniec sierpnia. A co z miejskimi trawnikami? One też wymagają pielęgnacji. Po zimie w kępach traw pozostają martwe, chore źdźbła, które trzeba dokładnie wyczesać. Na koniec obsadzamy rabaty. Bratki, pierwiosnki, cyklameny to rośliny odporne na chłód, więc można je sadzić na miejskich kwietnikach bardzo wcześnie.

Miejskie posadzki

Wiosna to czas wyjątkowy. To czas przebudzenia, narodzin i rozkwitu. Gdy słońce zaczyna zaglądać do naszych mieszkań, chętniej wychodzimy na spacer do pobliskiego parku, na przechadzkę miejskimi alejami czy po prostu na zakupy. Nawierzchnie uliczek, chodników, alejek, promenad, placów zabaw czy parkingów powinny być wygodne i pasować do otoczenia. Nawierzchnie ułożone z betonowej kostki brukowej są nie tylko efektowne i trwałe, ale również łatwe w utrzymaniu. Można je więc układać nawet w najintensywniej uczęszczanych miejscach. I to na wiele sposobów, tworząc  przestrzenie o pięknej kompozycji.

Dla zastosowań miejskich najpopularniejsze jest rozwiązanie z wykorzystaniem betonowych kostek brukowych w połączeniu np. z naturalnym kamieniem (granitem czy bazaltem). Alternatywnym rozwiązaniem dla naturalnego piaskowca,  który choć odporny na uszkodzenia mechaniczne, łatwo porasta glonami, są betonowe płyty Polbruk Plaza o fakturze przypominającej ten kamień. Ścieżki z kostek brukowych lub płyt chodnikowych układa się na styk, lub zostawiając między płytkami szczeliny wypełnione piaskiem, zaprawą czy żwirem. By ułożyć i umocnić skarpy lub miejskie parkingi np. przed centrami handlowymi stosuje się ekologiczne płyty Polbruk Meba lub Polbruk Ekol. Dzięki nim w prosty sposób można uzyskać funkcjonalne i zarazem zielone przestrzenie.

Efektownym materiałem do ułożenia nawierzchni restauracyjnych ogródków, tarasów czy patio jest szlachetna kostka Polbruk Petra, pozornie o nieregularnych kształtach, tworzy ozdobną mozaikową kompozycję wyciszoną kolorem, która jest trudna do odróżnienia od przestrzeni z naturalnego kamienia łupanego.

Nagrodą za długie godziny spędzone przy porządkowaniu nawierzchni, pieleniu i sadzeniu nowych roślin jest piękny krajobraz miejski, który będzie cieszył oczy przez całe lato. Mieszkańcy i turyści w gorące, letnie wieczory z chęcią przysiądą w kafejkach, na bulwarach, placach zabaw czy w miejskich parkach.

Odsłon artykułu: 3760
Galeria zdjęć
Polbruk
Polbruk
Kostka brukowa Polbruk Petra
Kostka brukowa Polbruk Petra
Kostka brukowa Polbruk Plaza
Kostka brukowa Polbruk Plaza
Polbruk
Polbruk
Polbruk
Polbruk
Kostka brukowa Polbruk Granito
Kostka brukowa Polbruk Granito
Kostka brukowa Polbruk Petra
Kostka brukowa Polbruk Petra
Polbruk
Polbruk
Polbruk
Polbruk
Polbruk
Polbruk
Polbruk
Polbruk
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe