Topowe aranżacje

Inne pomieszczenia

Rekuperator do wentylacji zdecentralizowanej bardzo cichy, maksymalnie wydajny

Przedpokój

Vasco

Rekuperator decentralny D60 Bardzo cichy, energooszczędny, o najwyższej wydajności na rynku. Rekuperator do wentylacji zdecentralizowanej firmy Vasco to rozwiązanie zapewniające optymalny zdecentralizowany system wentylacyjny z odzyskiem ciepła.

Obecnie wentylacja to absolutna konieczność. Aktualne przepisy budowlane nakładają na budujących nowe domy obowiązek stosowania rozwiązań energooszczędnych, w tym również odzysku ciepła z wentylacji. Te same regulacje obowiązują również przy termomodernizacji. W przeszłości często popełniono błędy ocieplając dom styropianem i wymieniając okna na szczelne, ale bez rozwiązania kwestii właściwej wentylacji. Często w takich mieszkaniach pojawiły się problemy z wilgocią i grzybem. Dlatego dla domów podlegających termomodernizacji firma Vasco zaproponowała nowe rozwiązanie: wentylację zdecentralizowaną.

Rekuperator decentralny D60

Koncepcja jest genialna w swojej prostocie: zasysanie świeżego powietrza i odprowadzanie zużytego odbywa się przy pomocy jednej jednostki wentylacyjnej. Nie ma konieczności budowy całego systemu kanałów, a mimo tego możliwe jest zapewnienie optymalnej, energooszczędnej wentylacji z odzyskiwaniem ciepła! Wystarczy po prostu zamontować rekuperator do wentylacji zdecentralizowanej w wybranym miejscu. Jedynym warunkiem jest, by wybrana ściana, była ścianą zewnętrzną. Urządzenia do wentylacji zdecentralizowanej firmy Vasco są idealne do remontów termomodernizacyjnych oraz do uzupełniania istniejących mieszkań o system wentylacyjny, którego mieszkania te nie posiadają. Rozwiązanie to umożliwia właścicielom mieszkań podniesienie swojego komfortu życiowego w efektywny sposób niewymagający większego wysiłku i remontów.

Zalety wentylacji zdecentralizowanej

 • Idealna do istniejących mieszkań i termomodernizacji 
 • Wysoka wydajność wentylacji 
 • Nie wymaga wykonania instalacji z kanałów wentylacyjnych 
 • Łatwa w montażu: nie wymaga prowadzenia prac rozbiórkowych 
 • Kompaktowe wzornictwo i możliwość pomalowania na wybrany kolor 
 • Bardzo ciche, wydajne oczyszczanie powietrza 
 • Efektywność energetyczna: wyposażona w system odzyskiwania ciepła 
 • Ogrzewając nawiewane do wnętrza powietrze powiększa komfort cieplny w zimie 
 • Łatwa w utrzymaniu: wymienne filtry gwarantują stałą poprawę czystości powietrza 
 • Nie wymaga poważnych inwestycji: daje możliwość (zdecentralizowanego) zapewnienia poszczególnym pomieszczeniom właściwej wentylacji 
 • Klasa energetyczna = A Klasa energetyczna urządzenia z czujnikiem = A+
Rekuperator decentralny D60 zamontowany w pomieszczeniu

Bardzo cicha praca 

Uciążliwości powodowane przez hałas to jedna z najważniejszych kwestii, na jakie zwraca się uwagę w przypadku systemów wentylacyjnych. Vasco gwarantuje użytkownikom niezakłócony spokój w nocy dzięki bardzo cichej pracy urządzenia. Średnice kanałów doprowadzających i odprowadzających powietrze (2 x 150 mm) zostały obliczone tak, aby do minimum ograniczyć hałas emitowany przez rekuperator.

Energooszczędność i wymiennik ciepła

Rekuperatory Vasco zapewniają optymalne odzyskiwanie ciepła w okresie zimy z powietrza wyrzucanego na zewnątrz. Odzyskane ciepło jest wykorzystywane do ogrzewania świeżego powietrza w wymienniku ciepła. Efektywność na poziomie 86,3% przy maksymalnym przepływie powietrza sprawia, iż urządzenie firmy Vasco jest najbardziej energooszczędnym rozwiązaniem w tym segmencie rynku.

Łatwy montaż

Ponieważ średnica otworów wlotowego i wylotowego jest ograniczona do 150 mm, instalator może samodzielnie wykonać całą procedurę montażu. Wiertła diamentowe o średnicy 160 mm są standardem, a jedna osoba może bez trudu posługiwać się nimi samodzielnie. W przypadku systemów, gdzie średnice otworów wynoszą od 350 do 370 mm, samodzielny montaż nie wchodzi w grę ze względu na duży ciężar fragmentów ściany, które trzeba usunąć. W tym przypadku instalator musi wykonać zaledwie dwa otwory w ścianie i jedno gniazdko elektryczne.

Łatwość użytkowania

Kontrola wydajności wentylacji odbywa się przy użyciu sterowników bezprzewodowych posługujących się sygnałem radiowym. Na obudowie urządzenia nie ma żadnych przycisków sterujących, co zapewnia to nie tylko estetyczny wygląd, lecz jest także poręczniejsze, gdyż daje możliwość regulowania wentylacji z dowolnego miejsca w domu.

Łatwość w utrzymaniu

Rekuperator decentralny D60 gwarantuje łatwy dostęp do filtrów, wymiennika ciepła, wentylatorów i płyty sterowania. Użytkownik może w prosty sposób czyścić filtry powietrza za pomocą odkurzacza z nasadką szczotkową. Dla prawidłowej pracy systemu wentylacyjnego duże znaczenie ma, by filtry były wymieniane z odpowiednią częstotliwością. Dlatego też firma Vasco wyposażyła rekuperator D60 w funkcję automatycznego powiadamiania o konieczności wymiany filtra. Dla ochrony wymiennika ciepła przed uszkodzeniem w wyniku zarznięcia wody przy niskich temperaturach na zewnątrz, system został wyposażony w automatyczny cykl rozmrażania.

Odsłon artykułu: 1737
Galeria zdjęć
Montaż rekuperatora decentralnego D60
Montaż rekuperatora decentralnego D60
Montaż rekuperatora decentralnego D60
Montaż rekuperatora decentralnego D60
Montaż rekuperatora decentralnego D60
Montaż rekuperatora decentralnego D60
Montaż rekuperatora decentralnego D60
Montaż rekuperatora decentralnego D60
Montaż rekuperatora decentralnego D60
Montaż rekuperatora decentralnego D60
Montaż rekuperatora decentralnego D60
Montaż rekuperatora decentralnego D60
Czujnik wilgotności
Czujnik wilgotności
Rekuperator decentralny D60 - tył z przyłączem do kratki elewacyjnej
Rekuperator decentralny D60 - tył z przyłączem do kratki elewacyjnej
Przełącznik biegów
Przełącznik biegów
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS najnowszy numer "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
 • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
 • nowości ze świata designu i rynku,
 • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
 • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
 • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Wydanie tabletowe