Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Topowe aranżacje

Inne pomieszczenia

Kompozytowe deski tarasowe RELAZZO

Weranda i ogród

REHAU

Jeśli budujesz taras lub modernizujesz już istniejący, cenisz drewno, lecz jednocześnie szukasz materiału wytrzymałego i nie wymagającego zabiegów konserwacyjnych - nie musisz długo szukać. Na rynku pojawiły się deski tarasowe RELAZZO, marki REHAU, należące do systemu tarasów kompozytowych. Bardzo trwałe, efektowne i łatwe w montażu już trafiają do rąk koneserów spędzania wolnego czasu na tarasie.

By nie być gołosłownym: deski RELAZZO występują w trzech szerokościach, w pięciu różnych wariantach wykończenia i w bogatej palecie barw do wyboru, co sprawia, że gwarantują swobodę kreowania i sprzyjają indywidualności każdego projektu. Można je dobierać dokładnie tak, jak się chce i jak lubi się aranżować przestrzeń. Można też dobierać tak, by pasowały do elewacji, czy otoczenia tarasu. Gdyby sąsiedzi też postawili na RELAZZO - nie ma problemu. Wybór desek tej marki jest tak duży, że wszyscy będą zadowoleni z oryginalnych, niepowtarzalnych własnych kompozycji.

Piękno i trwałość na lata

Najważniejszą zaletą systemu tarasowego RELAZZO jest połączenie kapitalnego wyglądu drewnianego tarasu z wytrzymałością i odpornością na warunki atmosferyczne, jaka cechuje niektóre tworzywa sztuczne. To przecież kompozyt polimerowo - drzewny, w połowie składający się z drewna, a więc naturalny jak ono samo i wytrzymały, jak na polimer przystało.

Kompozytowe deski tarasowe RELAZZO

- Efekt takiego mariażu jest łatwy do wyobrażenia: elegancja i piękno, nie mówiąc o modzie na produkty naturalne z jednej strony, a łatwość w utrzymaniu, i trwałość z drugiej strony - mówi specjalista z firmy REHAU. - Desek tarasowych RELAZZO nie trzeba ani olejować, jak drewnianych, ani malować, ani szlifować. Żadne drzazgi, odpryski, czy nieestetyczne naloty wskutek wilgoci tutaj nie wchodzą w grę. I podkreśla, że mamy produkt wygodny w użyciu i trwały, taki, z którego na pewno możemy zbudować taras marzeń. Jest idealny dla odpoczynku i spędzenia wolnych chwil w gronie najbliższych, bezpieczny, trwały i po prostu ładny. To także materiał antypoślizgowy w najwyższej klasie właściwości według normy DIN51097, zachowujący te właściwości nawet wtedy, gdy pada deszcz, a do tego wygląda jak drewno, pachnie i obrabiany jest też jak drewno. Czego chcieć więcej?

Kompozytowe deski tarasowe RELAZZO

Rodzaje desek kompozytowych

Zanim zdecydujemy się na konkretny odcień, do wyboru mamy trzy podstawowe typy świetnie imitujących drewno desek: puro-uniwersalne, ponadczasowe, finello & naturo - deski stylowe, pasujące szczególnie na tarasy w starym, odrestaurowanym budownictwie, i coro & calmo - deski wyjątkowe, pełne z wewnętrznym rdzeniem upcyklingowym, dające szczególnie wytrzymałą konstrukcję.

Pierwszy z tych typów daje nam kolejny wybór. To osiem wariantów kolorystycznych i dwa modele o różnej szerokości, pozwalające decydować się na deskę pełną lub komorową. RELAZZO puro stosowana jest najczęściej na dużych powierzchniach, gdzie mogą być sprawnie montowane dzięki nowej technologii bez nawiercania.

Finello & naturo natomiast - zgodnie z nazwą - zapewnia powierzchnię zbliżoną do naturalnej, po której można z przyjemnością chodzić boso i przekonywać się, dlaczego ten model dostał nagrodę Red Dot Award.

Szybki montaż

Dedykowane także renowacjom balkonów i tarasów są one również przystosowane do układania w szybkim systemie – aż sześciokrotnie szybszym od standardowego montażu desek tarasowych. Wreszcie modele coro & calmo łączą ekologię z trwałością i dają projektantom swobodę manewru. Można je nawet wykorzystywać w konstrukcjach łuków.

Każdy z modeli RELAZZO jest odporny na działanie promieniowania ultrafioletowego, niskich i wysokich temperatur, wilgoci, lodu, czy śniegu, dzięki czemu zachowuje swój kolor przez lata. A jednocześnie… może pokrywać się patyną typową dla drewna, co jeszcze bardziej nadaje mu niesamowitego naturalnego wyglądu.

Kompozytowe deski tarasowe RELAZZO

I jeszcze jedno. Produkcja desek RELAZZO wykorzystuje polimery z ekologicznych, odzyskiwalnych materiałów (np. zakrętek od butelek PET), i nie wymaga specjalnego wycinania drzew. Po prostu drewno pozyskiwane jest wyłącznie z europejskich lasów zarządzanych zgodnie z wymogami międzynarodowych certyfikatów PEFC, z drzew planowo usuwanych w ramach racjonalnej gospodarki lasem. A deski tarasowe RELAZZO, już po zużyciu, czy zniszczeniu, zastępowane nowymi, też nie są odpadami: mogą być ponownie wykorzystane jako biomasa.

Odsłon artykułu: 1011
Galeria zdjęć
Kompozytowe deski tarasowe RELAZZO
Kompozytowe deski tarasowe RELAZZO
Kompozytowe deski tarasowe RELAZZO
Kompozytowe deski tarasowe RELAZZO
Kompozytowe deski tarasowe RELAZZO
Kompozytowe deski tarasowe RELAZZO
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe