Ulubiony kiosk GRUDNIOWE WYDANIE TO AŻ 228 STRON! Budujemy Dom PRZESYŁKA GRATIS >>

Topowe aranżacje

Salon

Z miłości do natury. Kamień dekoracyjny Stone Master

Ściany i podłogi

Stone Master

Wykorzystywanie kamienia dekoracyjnego we wnętrzach nadaje przestrzeniom znacznego powiewu naturalności. Takie prawdziwe kamienne elementy zastosowane na okładzinach ścian znacznie lepiej korespondują z ekologiczną i nowoczesną duszą mieszkańców oraz użytkowników danych miejsc niż sztuczne tapety lub nienaturalne odcienie wielu farb. Stanowią też ważne odwołanie do klasyki w architekturze i sztuce.

Dlaczego kamień? Na pewno zaletą takiego rozwiązania jest jego nietuzinkowość, nieregularność i tym samym indywidualność. Teki efekt osiąga się dzięki ręcznemu formowaniu każdego elementu.

Kamień jest tworzywem naturalnym, dlatego może śmiało konkurować w odzwierciedleniu natury z innymi popularnymi rodzajami okładzin, takimi jak tapeta czy farba. Co więcej, kamienne powierzchnie pozwalają na uzyskanie efektu trójwymiarowości, co sprawia, że wyglądają znacznie bardziej realistycznie i efektownie niż np. cyfrowe nadruki na tapetach.

Kamień dekoracyjny Roma Grafit
Kamień dekoracyjny Roma Grafit

Kamień dekoracyjny to rozwiązanie, które zachwyci każdego, kto ceni sobie kontakt z naturą. Ten szlachetny materiał od zarania dziejów pozwalał na wznoszenie budynków, zarówno tych doniosłych, jak i codziennych - także domów. Na przestrzeni wieków kamień był niezastąpiony w architekturze oraz w sztuce. Przeniesienie kamienia do domu stanowi więc również ważne odniesienie do klasycznej sztuki i budownictwa użytkowego. Dlatego jest to doskonały wybór dla świadomych odbiorców, ludzi ceniących sobie klasę, prawdziwe piękno oraz naturę, którzy lubią otaczać się przedmiotami niebanalnymi, potrafią eksperymentować i stawiają na indywidualizm.

Kamień dekoracyjny Stone Master - oferta na miarę potrzeb

W ofercie firmy Stone Master znajduje się ponad 20 kolekcji kamieni dekoracyjnych w różnych wariantach kolorystycznych. Beże, szarości, grafity, wzory inspirowane różnymi miejscami na świecie i odwołujące się do rzeczywistych miast, takich jak Mediolan, Rzym czy Sofia, pozwolą każdemu użytkownikowi na dobranie odpowiedniego kamienia dekoracyjnego do danej przestrzeni, tak aby mógł w pełni utożsamiać się z jego wymową i przesłaniem.

- Aktualnie najpopularniejszymi produktami są kamienie białe, wybierane najczęściej przez samych właścicieli mieszkań oraz kamienie grafitowe, na które najczęściej stawiają architekci. Dużym zainteresowaniem cieszą się także kamienie przypominające cegły, za sprawą bieżącej mody na lofty - dodaje Agnieszka Misztal.

Kamień dekoracyjny - do wnętrza i na elewację

Kamienie dekoracyjne i elewacyjne Stone Master przeznaczone są do zastosowania jako okładziny zewnętrzne na ścianach oraz na wielu elementach wewnątrz pomieszczeń. Jest to doskonały wybór zarówno do mieszkań i domów, jak też do przestrzeni użyteczności publicznej, firm, zakładów usługowych, które chcą uzmysłowić klientowi swoje przywiązanie do klasyki i poszanowanie natury.

Kamień dekoracyjny Roma Krem
Kamień dekoracyjny Roma Krem

Wielkość pomieszczenia oraz jego układ nie mają znaczenia, tak samo jak i rozmiar elementu, na którym zostanie użyty kamień. Można nim wyłożyć zarówno całe ściany, gdzie odpowiednio dobrany będzie tworzyć niesamowite efekty nawet w małych wnętrzach, albo ozdobić kamieniem niewielkie elementy w sposób np. symetryczny, strategiczny, jak również losowy, lub eksponując dany element pomieszczenia np. ladę.

Szeroka paleta kolorystyczna kamienia dekoracyjnego pozwala uzyskać ciekawe efekty dzięki zastosowaniu jednego rodzaju kamienia odpowiednio wkomponowanego w stylistykę wnętrza, jak również poprzez łączenie ze sobą kilku różnych produktów. Oczywiście duży wpływ na ostateczny klimat wnętrza będą miały dodatki, oświetlenie, meble oraz akcesoria. Bogata oferta kolorystyczna Stone Master umożliwia dobranie kamienia dekoracyjnego do już urządzonych wnętrz i przy niewielkich urozmaiceniach uzyskanie niepowtarzalnej przestrzeni.

Firma Stone Master oferuje dwa rodzaje kamieni dekoracyjnych: betonowe - do wszelkich zastosowań, oraz gipsowe - przeznaczone do miejsc suchych. Ostateczne rozmieszczenie kamieni w mieszkaniu czy biurze zależy tylko i wyłącznie od nieograniczonej wyobraźni użytkownika lub architekta.

Chociaż we wnętrzach mieszkalnych kamienne ściany najczęściej spotyka się w salonach, to ich zastosowanie w łazienkach czy biblioteczkach może prowadzić do powstania równie oszałamiających efektów wizualnych.

Kamień dekoracyjny Tokyo
Kamień dekoracyjny Tokyo

Dla kogo kamień dekoracyjny?

Na kupno kamienia dekoracyjnego może pozwolić sobie każdy. Opakowanie kosztuje już od 30 do 130 zł. Produkty Stone Master dostępne są w bardzo wielu punktach na terenie naszego kraju, m.in. w marketach budowlanych OBI, Praktiker czy Leroy Merlin.

Montaż kamienia także nie stanowi problemu, można zrobić to samemu, docinając elementy szlifierką kątową lub brzeszczotem (w przypadku elementów gipsowych). Jeśli dany kamień dekoracyjny wymaga położenia fugi, to wystarczy zaopatrzyć się w popularną fugownicę.

Możliwe urozmaicenia

Bardzo ciekawą właściwością kamieni dekoracyjnych jest to, że można je malować. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi, który możemy wykonać samodzielnie, szybko i łatwo zmienimy barwę kamienia i dostosujemy go do zmian w stylistyce wnętrza.

Ze szczegółowym katalogiem produktów można zapoznać się na stronie www.stonemaster.pl.

Odsłon artykułu: 20559
Galeria zdjęć
Kamień dekoracyjny Barcelona Sahara. Stone Master
Kamień dekoracyjny Barcelona Sahara. Stone Master
Kamień dekoracyjny Limburg Biały. Stone Master
Kamień dekoracyjny Limburg Biały. Stone Master
Kamień dekoracyjny Quebec Medium. Stone Master
Kamień dekoracyjny Quebec Medium. Stone Master
Kamień dekoracyjny Roma Sahara Medium. Stone Master
Kamień dekoracyjny Roma Sahara Medium. Stone Master
Kamień dekoracyjny Roma Szary. Stone Master
Kamień dekoracyjny Roma Szary. Stone Master
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe