Ulubiony kiosk GRUDNIOWE WYDANIE TO AŻ 228 STRON! Budujemy Dom PRZESYŁKA GRATIS >>

Topowe aranżacje

Salon

Stone Master: Blisko natury. Dom w kamieniu ceglanym

Ściany i podłogi

Stone Master

W sercu Podkarpacia, na pagórkowatym, zalesionym i pełnym zieleni terenie wznosi się dwukondygnacyjny dom jednorodzinny, którego bliskość naturze wynika nie tylko z pięknych krajobrazów za oknem... Chociaż nie jest to typowy eko-dom, stawiający wyłącznie na naturalne materiały, to jednak motywem przewodnim jest tu kamień, a dokładniej - kamienne ozdoby naścienne.

Zamysłem przy tworzeniu tego projektu było wydobyć piękno z minimalizmu formy i stworzyć przestrzeń maksymalnie funkcjonalną i użytkową. Minimalizm widoczny jest już na pierwszy rzut oka - intrygująca elewacja wyraźne czerpie z inspiracji stylem organicznym (wykorzystano naturalne materiały wykończeniowe, jak kamień i drewno) oraz z - bardzo obecnie modnej - stylistyki industrialnej.

Ceglana struktura kamienia Loft Brick firmy Stone Master jest mocnym nawiązaniem do klimatu XIX-wiecznych loftów, jednak kolorystyka łagodzi surowość formy, doskonale komponując się z otoczeniem.

Rozległy salon na parterze domu, stanowiący centralny jego punkt, ma być miejscem spotkań całej rodziny i przestrzenią do spędzania wspólnie wolnego czasu. To przestronne wnętrze zostało zgrabnie podzielone przez układ wnęk i mini ścianek działowych obłożonych kamieniem dekoracyjnym w formie cegły Loft Brick w kolorze Sahara.

Minimalistyczny salon - na ścianie kamień Loft Brick.   Wnęka kominkowa.
Minimalistyczny salon - na ścianie kamień Loft Brick.   Wnęka kominkowa.

Salon stanowi zgrabne połączenie minimalistycznego, lekko surowego wystroju z ocieploną kolorowymi dodatkami wnęką kominkową. I tak, w jednej części dominują odcienie szarości oraz geometryczne i kanciaste kształty, a w drugiej przytulne, kolorowe i wzorzyste detale, jak poduszki czy zasłony.

Dolna kondygnacja jest miejscem, w którym najwyraźniej uwidacznia się zamiłowanie przyszłych domowników do kamienia, a w szczególności do ceglanych jego form. Kolejnym bowiem pomieszczeniem znajdującym się w tej części domu jest jasna, minimalistyczna kuchnia, w której główną rolę odgrywa ścienna ceglana okładzina - Loft Brick - w kolorze białym.

Biała ceglana ściana (kamień Loft Brick) w kuchni   Biała ceglana ściana (kamień Loft Brick) w łazience.
Biała ceglana ściana (kamień Loft Brick) w kuchni i w łazience.

W podobnej stylistyce zachowana jest również łazienka, która podobnie jak salon i kuchnia stanowi swobodną przestrzeń - dużą, przestronną, ze skromnym, powściągliwym i lekko nonszalanckim designem. Jej ściany są nawiązaniem do kuchennej dekoracji ściennej - tu również występuje biały kamień Loft Brick. Biel, zdecydowanie dominująca w tych dwóch pomieszczeniach, przybiera tu różne postacie: od śnieżnej, wręcz alabastrowej, po kremowe i lekko poszarzałe odcienie.

W aranżacji parteru domu najważniejsze są przestrzeń i ceglane ozdoby naścienne. To one nadają  temu wnętrzu niepowtarzalny, zagadkowy, nieco loftowy klimat, przełamany nietypową dla wnętrz industrialnych kolorystyką i umeblowaniem. Całość przyniesie zamierzony efekt - odprężenie i wytchnienie.

Na piętrze znajdziemy natomiast pomieszczenia mniejsze i zdecydowanie bardziej intymne, sprzyjające skupieniu i twórczym działaniom. Pracownia-gabinet również nawiązuje do loftowej stylistyki, poprzez nieskomplikowane geometryczne formy i kamienną okładzinę Loft Brick, tym razem jednak w odcieniu karmelu.

Sypialnia pani i pana domu - na ścianie kamień Loft Brick w kolorze piaskowym.   Do pracowni-gabinetu wybrano kamień Loft Brick w ciepłym kolorze karmelowym.
Sypialnia pani i pana domu - na ścianie kamień Home Brick w kolorze piaskowym.   Do pracowni-gabinetu wybrano kamień Loft Brick w ciepłym kolorze karmelowym.

Sypialnia pani i pana domu to ich prywatne królestwo, w którym przytulną aranżację pięknie dopełnia ceglana ściana z kamienia Home Brick, ocieplająca wnętrze specjalnie dobranym piaskowym kolorem.

Na piętrze znajduje się również sypialnia syna, która - jak wszystkie pokoje, w których pojawia się biała cegła Loft Brick ma bardzo minimalistyczny i typowo modernistczno-industrialny wystrój.

Pokojowi syna surowy, industrialny sznyt nadaje biała cegła Loft Brick.   Dużęj rodzinnej łazience szyk nadaje ściana wyłożona kamieniem Roma Sahara.
W pokojowi syna surowy, industrialny klimat tworzy biała cegła Loft Brick.   Dużej rodzinnej łazience szyk nadaje ściana wyłożona kamieniem Roma Sahara.

Z całości bardzo wyróżnia się duża rodzinna łazienka na piętrze, która jako jedyna udekorowana jest okładziną ścienną o nieceglanej strukturze (kamień Roma Sahara). Kamień ten dodaje łazience szyku i elegancji. Dzięki niemu odnosimy wrażenie, że oto znaleźliśmy się w prywatnym mini spa.

Przyszli mieszkańcy tego domu kochają naturę i wszelkie odniesienia do niej we wnętrzu: niezwykle cenią sobie szlachetność kamienia jako kruszcu oraz jakość produktów firmy Stone Master - dlatego postanowili udekorować nimi swój dom.

Odsłon artykułu: 14674
Galeria zdjęć
Pokój syna - na ścianie kamień Loft Brick biały.
Pokój syna - na ścianie kamień Loft Brick biały.
Pokój na piętrze - na ścianie kamień Loft Brick biały.
Pokój na piętrze - na ścianie kamień Loft Brick biały.
Łazienka na piętrze - na ścianie kamień Roma w kolorze Sahara.
Łazienka na piętrze - na ścianie kamień Roma w kolorze Sahara.
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe