Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Topowe aranżacje

Salon

Piece i kominki Brunner - ciepło najwyższej jakości

Kominki

Brunner

Firma Brunner to zakorzenione w tradycji rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w regionie Niederbayern na austriacko-bawarskim pograniczu. Brunner to ludzie najczęściej zabawni i przyjaźnie nastawieni do życia. Tradycyjne wartości i najnowocześniejsza technika idą ze sobą w parze. W tej atmosferze powstają kominki i piece, które pod względem jakości i rozwiązań technicznych nie mają sobie równych.

Brunner od prawie 30 lat zajmuje się produkcją wkładów grzewczych, w szczególności do kominków, pieców kaflowych oraz techniki wodnej.

Kominki 

Ogień w kominku przywołuje na myśl romantyczne chwile, działa nastrojowo i kojąco na zmysły. W porównaniu do pieca kaflowego kominek ma z reguły dużo większą szybę. Dzięki niej można w pełni podziwiać grę płomieni i korzystać z szybko rozchodzącego się ciepła.

Kominki z systemem BSK

Kominek z systemem BSK-08
Kominek z systemem BSK-08

Prościej, lepiej i taniej się nie da. Kominek systemu Brunner składa się z wkładu i dokładnie spasowanych elementów odlanych ze specjalnego betonu, które montowane są według określonego schematu. Gotowy kominek można pozostawić w modnej stylistyce niewykończonego betonu lub oczywiście otynkować i wykończyć wedle własnych upodobań. Bez problemu można użyć do tego dostępnych kafli wielkoformatowych i blatów.

Piece kaflowe

Piec kaflowy to dobro kultury - źródło ciepła szczególnego rodzaju. Wykonany ręką mistrza zduńskiego, wyposażony w dużą masę akumulacyjną, zapewnia przez wiele godzin niepowtarzalne doznanie ciepła bez konieczności stałego podkładania opału. Dlatego piece kaflowe są lubiane od stuleci, budzą chęć do życia i piękne wspomnienia, roztaczają przytulną atmosferę.

Zestawy do budowy pieców - BSO

Zestawy do budowy pieców firmy Brunner są przewidziane dla tych ludzi, którzy poszukują szybkich i prostych rozwiązań, ale nie chcą rezygnować z wysokiej jakości. Sprawdzony wkład piecowy HKD 2.2 można łatwo podłączyć i zabudować, ustawiając kolejno betonowe elementy obudowy pieca. Dla wielu modeli dostępne są gotowe zestawy do budowy masy akumulacyjnej w wersji nasadowej lub dostawianej. Obudowa pieca może pozostać niewykończona dla uzyskania nowoczesnego wyglądu, można ją otynkować i pomalować albo wykończyć kaflami ceramicznymi.

Paleniska akumulacyjne - GOF

Piece szamotowe są klasycznymi paleniskami akumulacyjnymi, które dzięki swojej masie akumulują dużo energii, a następnie równomiernie przez wiele godzin promieniują przyjemnym ciepłem do pomieszczenia. Szczególnie piękna i użyteczna jest konstrukcja drzwiczek z szybą. Widok palących się szczap drewna tworzy czarująca atmosferę, a jednocześnie oddawane przez szybę ciepło szybko nagrzewa pomieszczenie. Dzięki temu pokonujemy początkową bezwładność pieca akumulacyjnego, który po rozpaleniu wymaga czasu, zanim zacznie całą swoją bryłą długotrwale i równomiernie ogrzewać pomieszczenie.

Piecyk akumulacyjny KSO

Piecyk akumulacyjny KSO-25r
Piecyk akumulacyjny KSO-25r

Piecyk KSO to nic innego jak tradycyjny piec akumulacyjny, który dostarcza przyjemnie promieniującego ciepła przez wiele godzin - w przeciwieństwie do zwykłego kominka, który w dzisiejszym budownictwie dostarcza często zbyt wiele ciepła w krótkim czasie! Piecyk KSO nie zajmuje przy tym wiele miejsca i tworzy miłą atmosferę nawet w niewielkim pomieszczeniu.

Piecyk KSO składa się z komory spalania i ustawionej na niej masy akumulacyjnej o podwójnych ścianach. Dzięki modułowej konstrukcji montaż można zakończyć w jeden dzień. Modele okrągłe oferujemy z opcjonalna obudową z ugniatanej gliny w naturalnym kolorze. Glina i ogień: to naprawdę udane połączenie! Aby móc korzystać z zalet gwarancji producenta, montaż piecyka warto zlecić w zakładzie zduńskim zaliczanym do grona partnerów firmy Brunner.

Kominki i piece wodne

Kominek albo piec wodny roztacza wokół przyjemne ciepło i dostarcza gorącą wodę do ogrzewania pozostałych pomieszczeń. Niektóre paleniska wodne umożliwiają zmienną dystrybucję ciepła. W takim przypadku ciepła woda jest wytwarzana zależnie od życzeń i potrzeb. Można w każdej chwili zdecydować o tym, ile ciepła ma trafić bezpośrednio do pomieszczenia, a ile wraz z wodą do zbiornika buforowego. Inne paleniska mają na stałe określony podział mocy grzewczej. Dlatego przed rozpoczęciem budowy należy wpierw zdecydować, w jakim zakresie ma być możliwe wpływanie na dystrybucję ciepła.

Odsłon artykułu: 4155
Galeria zdjęć
Kominek Panorama-Kamin 42-42-42-42
Kominek Panorama-Kamin 42-42-42-42
Kominek Eck-Kamin 70-33-33
Kominek Eck-Kamin 70-33-33
Kominek Panorama-Kamin 51-88-50-88
Kominek Panorama-Kamin 51-88-50-88
Kominek Architektur-Kamin 38-86 Tunnel
Kominek Architektur-Kamin 38-86 Tunnel
Kominek z systemem BSK 09
Kominek z systemem BSK 09
Piec kaflowy HKD 2.2
Piec kaflowy HKD 2.2
Piec kaflowy HKD 2.2
Piec kaflowy HKD 2.2
Zestaw do budowy pieca BSO 02 Tunnel
Zestaw do budowy pieca BSO 02 Tunnel
Zestaw do budowy pieca BSO 01
Zestaw do budowy pieca BSO 01
Palenisko akumulacyjne GOT45-101
Palenisko akumulacyjne GOT45-101
Palenisko akumulacyjne GOT51-52-52
Palenisko akumulacyjne GOT51-52-52
Piecyk akumulacyjny KSO 25r
Piecyk akumulacyjny KSO 25r
Kominek wodny HKD 2.2 SK
Kominek wodny HKD 2.2 SK
Piec wodny Stil-Kamin 51/67
Piec wodny Stil-Kamin 51/67
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe