Ulubiony kiosk GRUDNIOWE WYDANIE TO AŻ 228 STRON! Budujemy Dom PRZESYŁKA GRATIS >>

Topowe aranżacje

Salon

Automatyka domowa sterowana ze smartfona

AV

D-Link

Tablet lub smartfon z bezpłatną aplikacją do zarządzania autonomicznymi urządzeniami komunikującymi się przez bezprzewodową sieć to przepis D-Linka na automatykę domową. Jak to rozwiązanie działa w praktyce?
Czujnik ruchu
Czujnik ruchu

Ekosystem automatyki domowej o nazwie mydlink Home bazuje na urządzeniach, których pracę można zaprogramować i kontrolować. Dodatkowo mogą one wzajemnie się ze sobą komunikować. Taki zestaw cech determinuje funkcjonalność całości i sprawia, że system jest otwarty na wiele scenariuszy działania. mydlink Home tworzą kamery, czujnik ruchu, Smart Plug oraz Music Everywhere - urządzenie do bezprzewodowego przesyłania muzyki, będące jednocześnie wzmacniaczem sygnału sieci Wi-Fi.

mydlink Home - mobilna kontrola nad domem

Smart Plug w gniazdku
Smart Plug w gniazdku

W przeciwieństwie do innych systemów domowej automatyki, uruchomienie mydlink Home nie wymaga kucia ścian, by położyć kable. Cała komunikacja odbywa się poprzez sieć Wi-Fi. Po wpięciu do prądu, urządzenia wystarczy podłączyć do domowego routera i skonfigurować w bezpłatnej aplikacji instalowanej w tabletach lub smartfonach. To centrum zarządzania całym systemem, działające nie tylko w czterech ścianach, ale także wszędzie tam, gdzie jest Internet. Dzięki temu status i działanie systemu można kontrolować także spoza domu.

Oprócz możliwości ustalenia trybu pracy danego urządzenia i jego reakcji na informację (np. w przypadku czujnika ruchu, wykrycie przechodzącej osoby) jedną z istotnych cech systemu jest możliwość łączenia uruchomionych elementów systemu w funkcjonalne pary lub grupy. W takim układzie urządzenia przekazują sobie informacje i podejmują zdefiniowane wcześniej działania.

Kamera 360 i włamywacz
Kamera 360 i włamywacz

I tak, sygnał z czujnika o wykryciu ruchu może trafić do Smart Pluga, który włączy lampę, oświetlając przedpokój, gdy otwierają się drzwi do domu. Prócz tego informacja może trafić do kamery, która rozpocznie nagrywanie obszaru, gdzie wykryto ruch i dodatkowo wyśle wiadomość z migawką do właściciela domu. Tak wyznaczona funkcjonalność to nie tylko wygodny sposób otrzymania powiadomienia o tym, że np. do domu wróciły dzieci ze szkoły, ale też metoda wykrycia włamania i uzyskania wizerunku włamywacza.

W zależności do umiejscowienia różnych elementów systemu, preferencji domowników i konkretnych potrzeb, scenariuszy zestawień urządzeń mydlink Home i ich użycia jest bardzo dużo.

Atomatyka domowa - bezpieczeństwo, wygoda i oszczędności

Żelazko podłączone do gniazdka
Żelazko podłączone do gniazdka

Jednym z zastosowań może być zwiększenie bezpieczeństwa domu. mydlink Home umożliwia ustanowienie niezależnej od głównego systemu alarmowego warstwy zabezpieczeń działającej, gdy zawiedzie ten pierwszy.

Kamery, czujniki ruchu, SmartPlugi umożliwiają przygotowanie systemu do reakcji na wypadek wtargnięcia do domu intruza w czasie nieobecności właścicieli. Dodatkowo czujnik temperatury, w jaki wyposażono Smart Plug, przez który podłączane są do prądu różne urządzenia elektryczne, jak żelazko, lampka bądź lokówka, umożliwia wykrycie wzrostu temperatury spowodowanej jego awarią i odcięcie (nawet zdalne!!!) takiego urządzenia od zasilania. Ponieważ cały system korzysta z chmury, możliwe jest pełne sprawowanie kontroli nad domem także w okresach wakacyjnych, z dala do niego.

Głośnik podłączony do Music Everywhere
Głośnik podłączony do Music Everywhere

mydlink Home może wówczas pełnić rolę stróża, regularnie informującego właścicieli o tym, co dzieje się w środku. Sprawdzi się też w symulowaniu obecności domowników, w wyznaczonych porach włączając i wyłączając światło i muzykę.

Oprócz ochrony, mydlink Home to także wygoda. Z jego pomocą można dostosować działanie urządzeń (i je zautomatyzować!!) do własnych preferencji i wygody. Dodatkowo, dzięki kontroli zużycia prądu przez poszczególne urządzenia, system sprzyja oszczędzaniu na rachunkach za prąd. 

Odsłon artykułu: 1789
Galeria zdjęć
System automatyki domowej mydlink Home działa bezprzewodowo, w oparciu o domową sieć Wi-Fi
System automatyki domowej mydlink Home działa bezprzewodowo, w oparciu o domową sieć Wi-Fi
Czujnik ruchu
Czujnik ruchu
Kamera 360
Kamera 360
Kamera HD
Kamera HD
Music Everywhere
Music Everywhere
Smart Plug
Smart Plug
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe