Ulubiony kiosk GRUDNIOWE WYDANIE TO AŻ 228 STRON! Budujemy Dom PRZESYŁKA GRATIS >>

Topowe aranżacje

Salon

Nowoczesne piece wolnostojące wkraczają na salony

Kominki

Kratki.pl

Tradycyjne piecyki wolnostojące, nazywane kozami, jeszcze nie tak dawno temu postrzegane były jedynie jako źródło ogrzewania, przez co większość miała bardzo podobny, niezbyt oryginalny wygląd. Poza tym utrzymanie takiego urządzenia w czystości było nie lada wyzwaniem. Współczesne kozy wyróżniają się nowatorskim designem oraz licznymi udogodnieniami obsługi.

Poza najważniejszą funkcją - wydajnym ogrzewaniem pomieszczeń, koza może stać się wyrazistą ozdobą nie tylko w prywatnym domu, ale także w przestrzeniach publicznych. Nowa linia kóz z serii AB to wyjątkowo interesująca propozycja firmy Kratki.pl, która wyróżnia się nietypowym wzornictwem i świetnymi parametrami.

Innowacyjna wariacja na temat klasyki

Nowoczesne kozy posiadają przeszklone drzwiczki z przodu, dzięki którym można podziwiać tańczące płomienie. Oprócz urządzeń przypominających wyglądem tradycyjny piec o jednolitej obudowie, na rynku dostępne są również kozy na nóżce oraz modele ozdobione panelami kaflowymi w klasycznych, połyskujących kolorach.

Do konstrukcji kóz używa się obecnie wysokiej jakości stali i żeliwa. Połączenie obu tych materiałów pozwala na stworzenie urządzeń, które jednocześnie dobrze akumulują ciepło oraz zwracają uwagę nieszablonową estetyką. Wysoką efektywność cieplną zapewnia dodatkowo wykończenie wnętrza piecyków specjalnymi materiałami, dzięki którym wysoka temperatura utrzymuje się zdecydowanie dłużej niż w przypadku tradycyjnych urządzeń.

Jak wygląda koza obrotowa?

Nie tylko w domu

Koza zyskała popularność wśród projektantów wnętrz nie tylko jako jeden ze stałych elementów stylu retro. Nowoczesna koza z powodzeniem współtworzyć będzie także wystrój pomieszczeń w modnym stylu przemysłowym. Surowe, przestronne wnętrza, w których dominuje beton, szkło i cegła mogą się stać idealnym tłem dla tego typu pieca. Minimalizm, chłód i oszczędność formy stylu industrialnego dobrze komponować się będą z oryginalnym wzornictwem kozy wykończonej np. jednolitymi, czerwonymi lub czarnymi panelami z wielkoformatowego kafla. Takie urządzenie subtelnie podkreśli charakter nie tylko pokoju gościnnego, ale też sypialni czy salonu kąpielowego. To także pomysł na urozmaicenie wyglądu biura lub klimatycznej restauracji, w których tworzyć będą przyjemną, ciepłą atmosferę. 

Odsłon artykułu: 1223
Galeria zdjęć
Koza AB
Koza AB
Koza AB na nodze
Koza AB na nodze
Koza K5
Koza K5
Koza K5
Koza K5
Koza K6
Koza K6
Koza K7
Koza K7
Koza K8
Koza K8
Koza K9
Koza K9
Koza K8 tunel
Koza K8 tunel
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe