Ulubiony kiosk GRUDNIOWE WYDANIE TO AŻ 228 STRON! Budujemy Dom PRZESYŁKA GRATIS >>

Topowe aranżacje

Salon

Bliżej natury w klimatach ZEN, czyli trendy wnętrzarskie 2017

Ściany i podłogi

Kaczkan

Na rok 2017 zapowiedziane zostały spore zmiany w trendach wnętrzarskich. Skandynawski minimalizm i chłód będą stopniowo zastępowane elementami wprowadzającymi do wnętrz przytulny i ciepły charakter. Wśród kolorów dominować będą butelkowa zieleń oraz barwy ziemi. W idee te idealnie wpasowuje się Kaczkan ze swoją ofertą desek podłogowych wykończonych w olejach naturalnych oraz lakierach.

Po modzie na surowe lofty i chłodny, skandynawski klimat, nastał czas prawdziwego powrotu natury. Ciepłe kolory ziemi, naturalne materiały, takie jak drewno czy korek oraz elementy kreujące pełną harmonii atmosferę ZEN, zdominują najnowsze trendy. Wprowadzanie do mieszkań bujnych roślin i tworzenie przytulnych, cichych kątów do relaksu, będzie odpowiedzią na zmęczenie życiem w miastach z wielkiej płyty i potrzebę izolacji od zgiełku. Filozofia zdrowego stylu życia zaczyna więc gościć w naszych domach, przenikając się z estetyką eko i łącząc z nią w codziennym życiu.

Back to Nature: materiały i kolory

Podłoga Dąb Thermo Coffee z kolekcji Colours of the World z wyeksponowanymi sękami nada każdemu pomieszczeniu charakteru ZEN Fot. Kaczkan

Naturalna, ciepła barwa drewna, wyeksponowana w podłogach Kaczkan z kolekcji Colours of Nature, pokrytych specjalistycznymi olejami, nada harmonijnego charakteru ZEN każdemu pomieszczeniu i doskonale współgrać będzie z zieloną roślinnością.

Naturalne oleje wykorzystywane do wykończenia desek Kaczkan wpisują się w trendy eko, faworyzujące nietoksyczne, ekologiczne surowce i materiały produkowane z poszanowaniem praw natury. Dzięki uniwersalności odcieni podłóg z kolekcji Colours of the Nature, możemy z łatwością zestawiać je z fantazyjnymi fakturami i różnorodnymi materiałami. W roku 2017 mogą to być modne dywany z motywem mandali czy nadruki przywołujące kształty liści i wzorów roślinnych.

W kolejny trend roku 2017, wyróżniający kolory ziemi, wpisuje się gama podłóg Colours of the World, szczególnie: Dąb Thermo Coffee, Dąb Czarny Onyx lub delikatniejsza wersja podłogi - Whisky. Z takimi ciemnymi odcieniami dobrze będą się komponować modne odcienie butelkowej zieleni oraz kolor roku Instytutu Pantone - greenery. Zieleń natomiast dopełnić można łagodnymi, równie modnymi szarościami - odcienie od srebrzystego, przez gołębi, aż po stalowy znaleźć można w takich podłogach jak Grey Pearl, White Pearl, Grey Eagle czy olej szary.

Swoimi zróżnicowanymi kolekcjami Kaczkan zachęca do odważnych rozwiązań w aranżacji wnętrz, proponując jodełkowe ułożenie desek, które nadaje pomieszczeniom oryginalnego charakteru.

Pomagamy naturze dostosować się do naszych potrzeb

Podłoga Olej Brązowy z kolekcji Colours of Nature wprowadzi nutkę awangardy do wnętrza Fot. Kaczkan

Poczucie bliskości z naturą rodzi się nie tylko poprzez odpowiedni dobór kolorów we wnętrzu, ale także świadome decyzje dotyczące pochodzenia i jakości wykorzystywanych materiałów. Naturalne surowce wykorzystane w aranżacjach powinny pochodzić ze sprawdzonych źródeł i być produkowane z poszanowaniem praw natury, a także wykończone przyjaznymi środowisku i ludziom substancjami.

Zabezpieczenie powierzchni podłogi za pomocą oleju to jedno z najbardziej naturalnych rozwiązań. Olej zapewnia subtelne wykończenie koloru desek, a także ułatwia szybkie naprawienie ewentualnych zarysowań jedynie za pomocą szmatki i oleju. W ofercie firmy Kaczkan dostępne są oleje: transparentny, szary, biały i brązowy, które zachowują naturalny odcień podłogi sprawiając dodatkowo, że nie widać na niej zabrudzeń.

Natomiast dla osób oczekujących najtrwalszego zabezpieczenia podłogi proponowane jest wykończenie jej lakierem utwardzanym promieniami UV. Lakier zabezpiecza powierzchnię przed urazami mechanicznymi, a także podkreśla rysunek i kolor drewna, czyniąc z podłogi efektowny i wyrazisty element modnej aranżacji. Lakiery wykorzystywane przy wykańczaniu podłóg Kaczkan są nieszkodliwe dla środowiska i użytkowników, podobnie delikatne oleje, które przygotowywane są na bazie naturalnych składników i posiadają pełną certyfikację zgodną z wymogami Unii Europejskiej.

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl

Odsłon artykułu: 1627
Galeria zdjęć
Podłoga drewniana proParkiet Dąb Country, fot. Kaczkan
Podłoga drewniana proParkiet Dąb Country, fot. Kaczkan
Podłoga drewniana klasyczna jodełka, fot. Kaczkan
Podłoga drewniana klasyczna jodełka, fot. Kaczkan
Podłoga drewniana naturalny dąb, fot. Kaczkan
Podłoga drewniana naturalny dąb, fot. Kaczkan
Podłoga drewniana Dąb White Wash, fot. Kaczkan
Podłoga drewniana Dąb White Wash, fot. Kaczkan
Podłoga drewniana proParkiet White Wash, fot. Kaczkan
Podłoga drewniana proParkiet White Wash, fot. Kaczkan
Podłoga drewniana Dąb Bali House, fot. Kaczkan
Podłoga drewniana Dąb Bali House, fot. Kaczkan
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe