Ulubiony kiosk GRUDNIOWE WYDANIE TO AŻ 228 STRON! Budujemy Dom PRZESYŁKA GRATIS >>

Topowe aranżacje

Salon

Wystrój pod opiekuńczymi skrzydłami parawanu

Całe pomieszczenie

Feeby.pl

Widok odsłoniętych drzwi nie sprawiał Coco Chanel przyjemności, dlatego paryski apartament przy rue de Cambon 31 wypełniła koromandelskimi parawanami. Zasłaniała nimi wejście w trakcie spotkań, by rozbawione rozmową towarzystwo prędko zapomniało o upływającym czasie. "Mobilne tapety" o rozpostartych skrzydłach dawały jej poczucie bezpieczeństwa.

W obecnych czasach ruchome ścianki działowe to wszechstronne remedium na problemy aranżacyjne. Są kochane i pożądane tak samo intensywnie, jak kiedyś kochała je Chanel. Roztaczają w nowoczesnym wnętrzu wyjątkowy czar. Wymagająca stylizacja chętnie oddaje się pod kuratelę ich opiekuńczych skrzydeł.

Artyzm & użyteczność w każdych warunkach

Współczesne parawany pokojowe są łatwiejsze w użytkowaniu, i lżejsze od koromandelskich dóbr Coco Chanel. Mogą zmieniać stylizację wedle potrzeb i bez ograniczeń w krótkim czasie. Skrzydła na obrotowych zawiasach swobodnie otulają filar, kolumnę, kamuflują krzywe wnęki. Luksusowy wygląd dekoracji zachęca, aby stała się pseudo-przebieralnią , designerskim zagłówkiem łóżka w sypialni. Doceniają ją posiadacze mikroskopijnych kawalerek, mieszkań z open space (mieszczących kuchnię i salon lub salon z sypialnią).

Dzieląc przestrzeń, zyskujemy wrażenie uporządkowanego wnętrza, pełnego wizualnych zaskoczeń. Parawan zastępuje ściankę działową tam, gdzie jej budowa jest niemożliwa, lub niedozwolona ze względów konstrukcyjnych. Jest czymś więcej, niż ozdobą. Potrafi pogodzić nawet skłócone bliźniaki, które dzielą wspólny pokój. Daruje cząstkę upragnionego "sam na sam" w firmowym gabinecie, domowym biurze. Umiejętnie zaaranżowany wprowadza w codzienność poczucie komfortu.

Kącik relaksu w salonie tuż za kotarą Kotara jako zagłówek łóżka
Zaciszne miejsce pracy w gabinecie tuż za parawanem Parawan tekstylny wpisuje się w kontekst nowoczesnego wyposażenia z niezwykłą umiejętności

Kotara textil design - na ratunek metamorfozie

Szybki przepis na efektowną metamorfozę wnętrza zawiera magiczny składnik. Kotara textil design z powodzeniem wypełni tak trudną misję. Tapicerowana ścianka działowa przypomina tajemne przejścia i tkaninowe tapety w pałacach możnowładców, przebieralnie luksusowych butików Wystarczy jeden czteroskrzydłowy parawan z wzorzystej tkaniny, aby sypialnia lub salonu olśniewała magią wytworności.

Nadruki we wzory geometryczne, imitacje splotów dzianinowych podkręcą charakter aranżacji w skandynawskim duchu. Pastelowe wzory kwiatowe dodadzą lekkości i romantycznej aury pomieszczeniom skąpanym w klimacie vintage. Kotary obite imitacją skóry wprowadzą w oazie intymności odrobinę drapieżnego, sensualnego pierwiastka w duchu serii powieści E.L James. W ich asyście można poczuć się jak w sekretnym buduarze opisywanym w książce...

Parawan jako kontrastowa dekoracja w jasnej aranżacji Parawan w ciemnym kolorze dla miłośnika odważnych rozwiązań
Ciemny deseń dla miłośnika odważnych rozwiązań Nadruk imitacji skóry daje wnętrzu szlachetny wygląd

Co odkrywa najmocniejsze atuty twojej branży?

Przenosimy się ze sfery prywatnej wprost na salony, bankiety, eventy branżowe, w kuluary korporacji. Pomysłowa dekoracja stoiska targowego pomaga stworzyć profesjonalną oprawę dla kontaktów biznesowych. Parawan reklamowy czynnie wspomaga handlowca jako niewidzialny PR asystent, który kreuje odpowiednie wrażenie. Nadrukowane po obu stronach parawanu logo, wizytówka przedstawia markę w doskonałym świetle i... kolorze.

Za skrzydłami parawanu reklamowego można ukryć foldery, przewody od projektora, osobista garderobę. Czasami sprawdzi się jako idealna ścianka do fotografii. Matowe wykończenie wydruku świetnie pochłania odblask, co zwiększa szanse na stworzenie bardzo korzystnych fotografii. To tylko garść pomysłów na parawan w roli głównej. W morzu pomysłów można znaleźć tysiące zastosowań niezwykłego mebla, który tak bardzo ułatwia, ubarwia i upiększa życie.

Aranżacje i zdjęcia z wykorzystaniem: parawany pokojowe Feeby.pl
tekst i opracowanie
Justyna Lubas-Wałęcka
Feeby.pl

Odsłon artykułu: 394
Galeria zdjęć
W stylu op- art dla miłośnika awangardy
W stylu op- art dla miłośnika awangardy
Wzór splotu warkocza  daje  wrażenie przytulności
Wzór splotu warkocza daje wrażenie przytulności
Jako kontrastowa dekoracja w jasnej aranżacji
Jako kontrastowa dekoracja w jasnej aranżacji
Print plumage na zagłówku w stylu art. deco
Print plumage na zagłówku w stylu art. deco
Kotary do hotelowej sypialni art. deco
Kotary do hotelowej sypialni art. deco
Ceglane ściany w sypialni i kotara z nadrukiem vintage
Ceglane ściany w sypialni i kotara z nadrukiem vintage
Jako tablica organizacji w pokoju dziecka
Jako tablica organizacji w pokoju dziecka
Konary drzew  w minimalistycznej sypialni
Konary drzew w minimalistycznej sypialni
Zasłona pełna fantazji i komfortu do gabinetu spa
Zasłona pełna fantazji i komfortu do gabinetu spa
Odseparuje salon od kuchni
Odseparuje salon od kuchni
Relaks zaczyna się tuż za kotarą
Relaks zaczyna się tuż za kotarą
Parawan sprytnie organizuje przestrzeń w małych mieszkaniach i kawalerkach
Parawan sprytnie organizuje przestrzeń w małych mieszkaniach i kawalerkach
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe