Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Topowe aranżacje

Salon

Telewizor The Frame - nowy sposób na sztukę w domu

AV

Samsung The Frame

Kandinsky, Monet mogą rozgościć się w naszych domach. Nadeszła prawdziwa rewolucja w dostępie do sztuki. I jest to rewolucja pod znakiem technologii. Podobnie jak kiedyś internet wpłynął na zmianę w sposobie komunikacji - znosząc ograniczenia czasowe i terytorialne - tak dziś The Frame otwiera nasze domy na sztukę. Samsung The Frame to telewizor, który po wyłączeniu nie będzie już nigdy nie będzie czarny! W miejsce obrazu telewizyjnego czy filmu z serwisu VOD zobaczymy reprodukcje działa sztuki, które wybraliśmy lub jedno z naszych zdjęć. Wykorzystując nowatorskie rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne, po raz pierwszy stworzono produkt, który łączy sztukę i technologię w tak niezwykły sposób.

Od samego początku w proces projektowania zaangażowany był znany i ceniony na świecie projektant Yves Behar. Każdy detal - począwszy od ramy, przez czujniki światła i ruchu, a na sposobie podłączenia skończywszy - był dokładnie przemyślany. Zapytany o własną wizję i rolę odbiornika we współczesnym domu odpowiedział:

"Uważam się za dość typowego telewidza. Mam kilka ulubionych programów, ale przez większość dnia mój telewizor jest wyłączony. Kiedyś zaprojektowałem nawet mebel, którego zadaniem było ukrycie nieużywanego odbiornika. The Frame zmienia reguły gry, ponieważ zachęca mnie do trzymania odbiornika na widoku, a jednocześnie ozdabia dom coraz to nowymi dziełami sztuki. Myślę, że znajdujemy się u progu nowej ery telewizorów, w której będą one między innymi portalami do świata sztuki".

Telewizor czy obraz?

The Frame to telewizor, którego ekran nie musi być czarny. Po włączeniu trybu Sztuka (Art Mode), zobaczmy wyjątkową galerię obrazów lub zdjęć. Na start uzyskujemy dostęp do ponad 100 specjalnie wyselekcjonowanych dzieł artystycznych z galerii Samsung Collection. Dodatkowo, w ramach Art Store, pasjonaci sztuki mogą wykupić abonament, co daje dostęp do kolejnych wybitnych dzieł sztuki. Znajdziemy tam materiały pozyskane od najlepszych światowych galerii i partnerów, takich jak Muzeum Albertina, LUMAS, Magnum Photos, Saatchi Art i Sedition.

Samsung The Frame Samsung The Frame Samsung The Frame
Samsung The Frame Samsung The Frame Samsung The Frame

Co więcej, na ekranie możemy także wyświetlać np. własne zdjęcia. Dzięki temu największy ekran, jaki mamy w domu, stanie się wyjątkowym nośnikiem naszych wspomnień. Obsługa jest łatwa i szybka. Dostępne zasoby i ustawienia możemy przeglądać i zmienić zarówno korzystając z pilota, jak i za pośrednictwem smartfona.

Dzięki specjalnie zaprojektowanym czujnikom, jeśli akurat nie ma nas w pokoju, urządzenie zostanie uśpione. Gdy wykryje ruch, automatycznie pojawi się wybrany przez nas obraz. Telewizor został także wyposażony w czujnik światła, który automatycznie dopasowuje jasność ekranu do oświetlenia pomieszczenia. Dzięki temu efekt kolorów na obrazie - nawet w nocy - będzie naturalny i dopasowany do okoliczności.

Jak każdy obraz również The Frame wyróżnia się piękną i minimalistyczną oprawą. Oprócz klasycznej czarnej ramy do wyboru są ramki w kolorze orzechowym, beżowym lub białym, które można kupić oddzielnie. Dzięki temu z łatwością dopasujemy wygląd urządzenia do naszego wnętrza.

Nie zapominajmy, że The Frame to nie tylko nowoczesne dzieło sztuki, lecz także - a może przede wszystkim - telewizor.

Dzięki rozdzielczości 4K (UHD) ulubione filmy zobaczymy w pięknych i wyrazistych kolorach. Na użytkowników czeka też bogata oferta filmów, gier i aplikacji dostępna w ramach Smart TV. Zmianę trybu Sztuka na tryb TV oraz regulację ustawień bez problemu przeprowadzisz za pomocą pilota Smart Control lub swojego smartfona.

Odsłon artykułu: 339
Galeria zdjęć
Samsung The Frame
Samsung The Frame
Samsung The Frame
Samsung The Frame
Samsung The Frame
Samsung The Frame
Samsung The Frame
Samsung The Frame
Samsung The Frame
Samsung The Frame
Samsung The Frame
Samsung The Frame
Samsung The Frame
Samsung The Frame
Samsung The Frame
Samsung The Frame
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe