Topowe aranżacje

Salon

Naturalne materiały we wnętrzach

Całe pomieszczenie

TON

Ręce, serce, unikalna technologia i naturalne materiały. Tak powstają produkty marki Ton - jednego z najstarszych zakładów na świecie, w którym w 1862 roku sam Michael Thonet wprowadził do produkcji kultowe krzesło nr. 14 - ikonę designu! Poznajcie ich historię.

Ponadczasowe drewno

Drewno to rewelacyjny materiał - piękny, przyjemny dla oka i w dotyku, o charakterystycznym zapachu, fakturze i kolorze, wyraża przyjazny stosunek do środowiska naturalnego. Drewno, w odróżnieniu od nowoczesnych materiałów, starzeje się z gracją, osiągając z czasem niepowtarzalną dojrzałość i patynę.

Fot. Ton

Współczesna aranżacja wnętrz często bazuje na kontrastowych zestawieniach barw, mieszaniu się ze sobą różnych stylów architektonicznych, łączeniu materiałów. Jednak zauważamy dominujący trend jakim jest drewno, które jest właśnie tym elementem ocieplającym wnętrze i sprawia, że staje się ono bardziej przytulne i nastrojowe.

Najbardziej popularny gatunek drewna siedzisk to drewno bukowe i dębowe, solidna konstrukcja z litego drewna w połączeniu z lekkim gięto klejonym drewnem na siedzisku i oparciu. Dominuje ciepła kolorystyka drewna, wybierane są naturalne odcienie często olejowane uwidaczniające jego strukturę.

Fot. TON

Modne plecionki

Jedną z wielu możliwych opcji w klasycznej linii produktów Ton jest pokrycie siedzenia czy oparcia trzcinową plecionką. Wyplatanie stosowane jest w niemal niezmienionej postaci już od przełomu XIX i XX wieku, kiedy to wyplatanie ponownie wróciło do łask. Krzesło gięte z wyplotem jest lekkie, przewiewne i wygodne, szczególnie w okresie letnim. Plecionka wykonana jest w całości z naturalnego materiału i wyróżnia się łatwością konserwacji oraz renowacji, której wykonanie możliwe jest w każdej chwili.

Do niepodważalnych plusów należy także waga mebli wykonanych z zastosowaniem naturalnej plecionki. Są niezwykle lekkie, umożliwiając w ten sposób ciągłą możliwość ich re-aranżacji.

Ikona projektowania - krzesło gięte nr. 14

Unikalny sposób produkowania krzeseł giętych ręcznie, to obecnie namiastka podróży w XIX wiek. Najlepiej sprzedające się krzesło na świecie, jest wyginane tak, jak 150 lat temu - ręcznie. Zgodnie z mottem jego twórcy, Michaela Thoneta - zgiąć lub złamać!

Wynikiem ciężkiej pracy pracowników marki TON jest krzesło gięte Nr 14 - ponadczasowe i eleganckie, będące jedną z ikon projektowania. Od niego wszystko się zaczęło, a najnowszą historię tworzą produkty, w konstrukcji których wykorzystano elementy z litego drewna, gięte po rozdzieleniu w dwóch przeciwstawnych kierunkach.

Fot. TON

Zakład TON jest jednym z najstarszych zakładów na świecie, produkującym nieprzerwanie od 1861 roku w tym samym miejscu. Tu żył i tworzył Michael THONET. W 1862 roku rozpoczął seryjną produkcję krzesła No 14.

Meble gięte są funkcjonalne, proste, ale jednocześnie eleganckie i wytrzymałe, jako jedyna firma produkująca krzesła udzielamy na ich konstrukcję 5 letnią gwarancję.

Obecnie fotele i krzesła gięte cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Ze względu na swoją ogromną wytrzymałość idealnie pasują do wnętrz restauracji, kawiarni, pubów, a ze względu na elegancję i klasę zdobią wnętrza domów i mieszkań.

Odsłon artykułu: 274
Galeria zdjęć
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Wydanie tabletowe