Salon

AV

  AV w klasycznej aranżacji

AV w klasycznej aranżacji

Każdy system audiowizualny ma początek w urządzeniach źródłowych. Dawniej systemy audio i wideo były odseparowane - źródłem obrazu był tuner TV, antena satelitarna, kablówka, magnetowid, a źródłem dźwięku radio, gramofon, magnetofon, wreszcie odtwarzacz CD.

We współczesnych systemach AV coraz częściej pracuje urządzenie uniwersalne, dostarczające zarówno obraz, jak i dźwięk. Przez kilka ostatnich lat pozycję tę zdobył odtwarzacz DVD, a wkrótce pojawią się odtwarzacze nowej generacji - BlueRay lub HD DVD. Natomiast wcześniejsze typy urządzeń źródłowych przechodzą różne koleje losu. Niektóre z nich definitywnie odeszły do lamusa, niektóre zostały zepchnięte na margines, ale niektóre przeżywają renesans, przynajmniej w kręgach audiofilskich.

Gramofon nadal jest szanowany i uznawany przez wielu audiofilów za potencjalne źródło najlepszego brzmienia. Magnetofon kasetowy nie ma szans na taką reputację, ale ze względu na dawną popularność, nadal jest częścią tanich "mini-wież". Magnetofon szpulowy to urządzenie już niemal zapomniane i w domach niespotykane, chociaż wysokiej klasy modele są dla audiofilów-kolekcjonerów rarytasami.

Radio jest z nami na co dzień, chociaż nie może być uważane za źródło dźwięku wysokiej jakości. Z radiem i płytami CD będzie konkurował internet, dostarczając muzykę skompresowaną, ale w dowolnym repertuarze, na zamówienie. Natomiast odtwarzacze CD, nieco nieoczekiwanie, po kilku latach rugowania przez odtwarzacze DVD, odzyskały witalność - wielu producentów znów dostarcza nowe ich modele, które wykorzystują najnowszą technikę cyfrową, w ramach "starego" formatu dostarczają zupełnie "nowy" dźwięk, jaki wcześniej zdarzało się spotykać tylko w najdroższych konstrukcjach, a jaki dzisiaj jest dostępny za relatywnie bardzo umiarkowaną cenę.

Styl: Classic Zdjęcie: Bang&Olufsen

Zobacz też: 

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter
Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Jak wybrać materac dla pary?

Podczas wyboru materaca dla pary, „elastyczność punktowa” to ważne pojęcie ... czytaj dalej

Okna i drzwi tarasowe do modnych wnętrz

W nowoczesnych wnętrzach okna i drzwi tarasowe są jednym z najważniejszych elementów aranżacji. Dobierając odpowiednio ich rozmiar, ... czytaj dalej

Meble tapicerowane - po czym poznać dobrą jakość?

Przy wyborze kanap i foteli zwracamy uwagę głównie na ich wygląd, ale to, czy będą wygodne i trwałe, zależy od konstrukcji, rodzaju siedziska czy użytych materiałów tapicerskich. ... czytaj dalej

 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Wydanie tabletowe