Ulubiony kiosk NOWE, MAJOWE WYDANIE JUŻ W SPRZEDAŻY! Budujemy Dom PRZEJRZYJ I ZAMÓW >>

Topowe aranżacje

Sypialnia

Jak śnić tylko o niebieskich migdałach?

Meble i dodatki

Eve Sleep PLC

Któż nie kocha spać! Często jednak zdarza się, że z powodu stresu czy nawału pracy, albo to my odkochujemy się w śnie, albo Morfeusz odwraca się do nas plecami, fundując nam serię bezsennych nocy.

Związek ze snem należy do jednych z najważniejszych, skoro przeciętnie spędzamy około ⅓ naszego życia w łóżku. Warto więc poświęcić snu i naszej relacji z nim nieco więcej uwag, a doskonale przespane noce odwdzięczą się nam wieloma słonecznymi i pełnymi energii porankami.

Jak śnić tylko o niebieskich migdałach?
Łóżko eve Sleep - idealny towarzysz dla materaca eve Sleep


Zwolnij troszkę

Ekspert eve Sleep do spraw snu, Christine Hansen, podkreśla, że nic tak nie działa na dobrą atmosferę w sypialni, jak… rutyna. Brzmi dziwnie? Chodzenie spać o tej samej porze, najlepiej po powtórzeniu tych samych kroków sprawia, że ciało i mózg w końcu coraz szybciej przechodzi w stan relaksacji.

Jak śnić tylko o niebieskich migdałach?
 Kolekcja Folk

Ważne, aby trzymać się ustalonego harmonogramu, ale równocześnie dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb. Pamiętaj, że sen to czas tylko dla Ciebie, który ma być przede wszystkim przyjemnością. Zapal więc świeczkę, przeczytaj kilka stron ulubionej książki lub posłuchaj relaksującej muzyki.

Jak śnić tylko o niebieskich migdałach?
Pościel lniana eve Sleep, jasny szary i żółty eve

Również pościel, w której się budzimy i zasypiamy ma ogromny wpływ na jakość naszego snu. Dobrze pomyśleć o pościeli z naturalnego materiału, który przepuszcza powietrze i reguluje temperaturę, jak na przykład len. Pościel, w której śpimy, nie powinna być raczej w szalonych kolorach, delikatne szarości czy złamana biel sprawdzą się za to idealnie.

Odstresuj się

Powtarzając za klasykiem: "im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było." Podobnie rzecz ma się ze snem; im bardziej skupiamy się na tym, aby przespać odpowiednią ilość czasu, jak niemowlak, tym trudniej będzie nam w ogóle zasnąć. Nie traktuj snu, jak kolejnego wyzwania. Zamiast panicznie obliczać, czy uda Ci się przespać minimalną ilość godzin, skup się na swoim oddechu. Spróbuj oddychać aktywując mięśnie brzucha, taki oddech uspokaja bardziej, niż oddech piersiowy. Połóż swoje ręce płasko na wysokości pępka i weź wdech, odliczając do czterech. Twój brzuch zacznie wypełniać się powietrzem. Następnie wypuść powietrze, a poczujesz, jak Twój brzuch się zapada.

Jak śnić tylko o niebieskich migdałach?
Poduszka eve Sleep

Jeżeli masz problem z natłokiem myśli, które zaczynają atakować Twoją głowę zaraz po tym, gdy przyłożysz ją do poduszki, dobrym sposobem jest po prostu zapisywanie tego, co nie pozwala Ci spać. Innym rozwiązaniem jest założenie "Dzienniczka Wdzięczności", gdzie możesz wpisywać każdego dnia 3 dobre rzeczy, które Cię spotkały. Wolne miejsce w autobusie też się liczy ;)

Daj się rozpieścić

Informacja, że około ½ życia spędzamy śpiąc chyba już na nikim nie robi wrażenia. Co innego jednak, kiedy przedstawimy to w następujący sposób: w łóżku, w całym swoim życiu, spędzisz około 25 lat! W tym momencie nie ulega już najmniejszej wątpliwości, że zadbanie o środowisko swojego snu powinno być na liście Twoich priorytetów. Twój materac nie wygląda już tak, jak kiedyś? Czujesz sprężyny, nawet przez 3 prześcieradła? Może to dobry czas na nowy? A jeżeli nie materac, to może chociaż mata z pianki memory, która doda Ci trochę niezbędnego komfortu, albo poduszka?

Jak śnić tylko o niebieskich migdałach?
Mata na materac eve Sleep

Od tekstyliów domowych poprzez poduszki, materace właśnie, aż na łóżku kończąc, produkty eve Sleep pozwolą Ci zupełnie zmienić sposób, w jaki śpisz, albo sprawić, że Twoje sprawdzone patenty na błogi sen okażą się jeszcze bardziej przyjemne

Rusz się

Zarówno aktywność fizyczna, jak i sen mają zbawienne działanie na organizm. Dobra forma przekłada się na dobry sen. Jeżeli zastanawiasz się, czy zostać mistrzem judo, czy biegów przez płotki, dlaczego nie pomyśleć zamiast tego o jodze? Pozwala ona odpocząć nie tylko naszemu ciału, ale również głowie.

Budzikom śmierć

Jesteś pogrążony w słodkiej drzemce, z której nagle wybudza Cię bezlitosny dźwięk alarmu? Taka brutalna pobudka może często sprawić, że bez względu na ilość przespanych godzin będziemy czuć się jak po zarwanej nocy.

Jak śnić tylko o niebieskich migdałach?
Kołdra eve dostępna w różnych grubościach i rozmiarach

Pobudka w środku naszego cyklu ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego w takiej sytuacji dobrze zaopatrzyć się w specjalną aplikację na telefon komórkowy, która obudzi Cię w momencie, kiedy Twój sen jest najpłytszy.

Odsłon artykułu: 326
Galeria zdjęć
Materac eve dla najmłodszych
Materac eve dla najmłodszych
Pościel lniana eve Sleep
Pościel lniana eve Sleep
Materac eve Sleep pakowany jest w poręczne pudełko
Materac eve Sleep pakowany jest w poręczne pudełko
Mata eve Sleep na Twój wysłużony materac
Mata eve Sleep na Twój wysłużony materac
Lniana pościel eve Sleep dostępna w wielu rozmiarach i kolorach
Lniana pościel eve Sleep dostępna w wielu rozmiarach i kolorach
Poduszka eve Sleep, 42 cm x 66 cm
Poduszka eve Sleep, 42 cm x 66 cm
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Wydanie tabletowe