Hiperblog

Meble ręcznie rzeźbione

Są osoby, którym podczas urządzania wnętrza wystarczy fakt, że będzie ono staranne i w najwyższym stopniu „dopieszczone”. Są jednak i tacy, którym nawet największa staranność nie wystarcza – oczekują, by we wnętrzu ich domu znajdowały się rzeczy unikalne, wytworzone w jednym egzemplarzu. Właśnie dla takich miłośników wnętrz Pracownia Mebli MebS projektuje i wykonuje meble gdańskie z litego drewna.

Ich znakiem rozpoznawczym są rzeźbienia. Dekoracje mogą pokrywać niemal całą powierzchnię biurka, szafy, komody… W zależności od kolekcji na frontach, listwach i plecach mebli pojawiają się liście akantu, kwiaty, owoce, ale też pejzaże, sceny myśliwskie czy marynistyczne. Każdy detal – czy to drobny liść, czy potężna sylwetka gdańskiego lwa – zostaje starannie wydobyty z dębowego drewna. 

Pracownia Mebli MebS w każdym dziele odwołuje się do tradycji snycerskiej. Zespół snycerzy pracuje metodami od wieków stosowanymi przez rzemieślnicze pracownie. Twarde drewno obrabia się ręcznie – przy pomocy dłut, pobijaków, noży snycerskich. Jeden komplet mebli kuchennych czy gabinetowych wymaga wielu miesięcy starań, ale uzyskiwany efekt jest nie do podrobienia.

To właśnie ręczna praca przesądza o niepowtarzalności Mebli MebS. Każdy z nich jest jednym, jedynym takim projektem na świecie. I każdy wykonywany jest na zamówienie. Snycerze zapraszają miłośników mebli, aby sami uczestniczyli w procesie projektowania.

Pracownia może wykonać każdy wzór, jaki sobie wymarzą. Znak zodiaku na froncie mebla? Płaskorzeźba w formie portretu na plecach zegara? Wszystko jest możliwe. Dzięki indywidualnie wybranym i zaprojektowanym elementom, szafy, biurka czy też kredensy stają się przedmiotami osobistymi, nawiązującymi do własnej lub rodzinnej historii.

Dodatkowo każdy wyrób z Mebli MebS otrzymuje indywidualny numer, znak firmowy i wystawiany specjalnie do niego grawerowany certyfikat.

Meble można zamawiać poprzez stronę Pracowni: www.meblegdanskie.pl

Więcej projektów i materiałów na temat pracy snycerzy można znaleźć także na Fb: facebook.com/mebs.meble

Zobacz też:

Nowy numer gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz najnowsze E-Wydanie miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter
Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Jak wybrać materac dla pary?

Podczas wyboru materaca dla pary, „elastyczność punktowa” to ważne pojęcie ... czytaj dalej

 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Wydanie tabletowe