Ulubiony kiosk GRUDNIOWE WYDANIE TO AŻ 228 STRON! Budujemy Dom PRZESYŁKA GRATIS >>

Hiperblog

Kolekcja szkła ETNO

Geometryczne szlify ETNO, niczym wzory tworzone przez ludowych artystów i rzemieślników, choć proste i oszczędne w formie, kryją w sobie bogactwo znaczeń i skojarzeń. Umiejętnie skomponowane z charakterystycznymi formami kryształowych naczyń dają efekt nowoczesny i minimalistyczny, ale nie pozbawiony szczypty egzotyki.

Siła wyrazu etnicznego rękodzieła często opiera się na prostocie – funkcjonalnych, znanych od dziesiątków lat formach i nieskomplikowanych dekoracjach, wynikających z kształtów przedmiotów, technik ich wykonania oraz wyobraźni ich twórców. Powtarzające się motywy – często o geometrycznej, regularnej formie, opasują naczynia, powtarzają się na tkaninach i plecionkach, pokrywają drewniane, kościane czy rogowe elementy. Ten sam efekt wykorzystała projektantka kolekcji ETNO wierząc, że kryształowe, ręcznie wytwarzane i zdobione naczynia dobrze będą komponować się z bardzo oszczędnym wzorem. 

„To kolekcja dla ludzi lubiących poznawać nowe miejsca, odkrywać nowe światy i doznania. Minimalizm w szlifowanych cięciach, oszczędne linie, dyskretnie nawiązują do egzotycznych motywów i podkreślają kształt naczyń. Etno to marzenie o dalekich ekspedycjach i pejzażach ukrytych w minimalistycznych wzorach i formach.” – opowiada o swoim projekcie Elżbieta Trzewiczek-Pietkiewicz.

W skład kolekcji wchodzą szklanki, kieliszki do wódki, karafka oraz owocarki w dwóch rozmiarach. Ten podstawowy zestaw form pozwala na stosowanie naczyń do serwowania wody, zimnych napojów, wysokoprocentowych alkoholi. Z kolei owocarki można wykorzystać do podania owoców, słodyczy, ciasteczek. ETNO to propozycja idealna na letni stół: przyjęcie w ogrodzie czy na tarasie. Prostym ceramicznym naczyniom i obrusom lnianym czy bawełnianym doda elegancji, świetnie będzie wyglądać nawet na prostym drewnianym stole.

Kolekcja ETNO jest w sprzedaży w sklepie internetowym Huty Szkła Kryształowego Julia, w sklepach firmowych w Piechowicach oraz u wybranych partnerów handlowych na terenie Polski.

Zobacz też:

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter
Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Jak wybrać materac dla pary?

Podczas wyboru materaca dla pary, „elastyczność punktowa” to ważne pojęcie ... czytaj dalej

 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe