Hiperblog

Grzejnik elektryczny z nadmuchem

Ogrzewanie domu prądem elektrycznym jest łatwe i komfortowe. Do tego koszt urządzeń grzewczych potrzebnych do zbudowania odpowiedniego systemu, będzie na pewno niższy od budowy kotłowni, przyłącza gazowego oraz instalacji grzejników. I wreszcie jest to niezwykle czysty sposób ogrzewania - nie produkuje spalin, dymu, odpadów, jednym słowem żadnych zanieczyszczeń. Gdyby jeszcze cena prądu była konkurencyjna w stosunku do innych źródeł ciepła - ogrzewanie elektryczne byłoby idealne.

Grzejnik drabinka z grzałką elektryczną

Najczęstszym rozwiązaniem jest ogrzewanie łazienki drabinką z zamontowaną grzałką elektryczną, które jest uważane za komfortowe i standardowe w nowoczesnym domu. Zazwyczaj jest to grzejnik włączony w instalację centralnego ogrzewania, a grzałka elektryczna jest używana wyłącznie w okresie, gdy instalacja nie pracuje.

W takiej sytuacji właściciel domu powinien pamiętać, aby w chwili, gdy załącza swój system grzewczy w tryb ogrzewania, jednocześnie otworzyć zawory odcinające przy grzejniku i odłączyć grzałkę elektryczną. Natomiast po zakończeniu sezonu grzewczego, czyli na wiosnę, należy wykonać odwrotne czynności: zamknąć zawór odcinający przy grzejniku i załączyć grzałkę.

Wtedy można korzystać z grzałki - włączyć ją na stałe, korzystając z tego, że ma termostatyczny regulator, który zadba o dogrzewanie łazienki do komfortowej temperatury w okresie większego chłodu. Można też załączać grzałkę jedynie na czas kąpieli, używając jej przede wszystkim w celu suszenia rozwieszonych na grzejniku ręczników.

Możliwość używania grzejnika z grzałką elektryczną, która działa praktycznie na życzenie i zgodnie z potrzebami użytkowników, podnosi znacznie komfort codziennego życia.

Możliwości zachowania kosztów w ryzach przy pełnym komforcie cieplnym w łazience wzięła pod uwagę firma VASCO wprowadzając nowy typ produktu: elektryczny grzejnik łazienkowy ze zintegrowaną, dodatkową dmuchawą.

Grzejnik elektryczny z dmuchawą

Produkt ten jest już dostępny w ofercie VASCO w formie kilku tradycyjnych, a także nowoczesnych, minimalistycznych modeli. Grzejnik elektryczny z dmuchawą przynosi rewolucyjną zmianę w sposobie korzystania z grzejnika w łazience. Posiada bowiem wszystkie walory drabinki z grzałką oraz zupełnie nowe możliwości zapewnienia komfortu, wynikające z natychmiastowego nagrzewania łazienki dzięki dmuchawie.

Jednak najciekawsze w nowym produkcie jest to, że wszystkie korzyści zapewnia minimalizując jednocześnie zużycie prądu elektrycznego.

Nowy grzejnik elektryczny VASCO z nadmuchem sprawdzi się idealnie, ponieważ załącza się tylko wtedy, gdy jest to potrzebne i natychmiast ogrzewa łazienkę do komfortowej dla kąpieli temperatury. Działanie jest regulowane przez programator czasowy, co więcej wspomaga go sensor ruchu, który ostatecznie, wykrywając obecność ludzi, decyduje o uruchomieniu ogrzewania.

Najważniejsze jest jednak to, że uruchomienie elektrycznej dmuchawy o mocy 1000 Wat powoduje, że powietrze, nawet w dużej łazience, natychmiast osiąga podwyższoną temperaturę gwarantującą komfort osobie rozbierającej się, wchodzącej pod prysznic i wycierającej się ręcznikiem po kąpieli. Ogrzewanie łazienki trwa tyle, ile czasu przebywa w łazience osoba biorąca kąpiel. Po czym dmuchawa się wyłącza, a grzałka elektryczna w grzejniku kontynuuje pracę, aby wysuszyć ręcznik.

VASCO wprowadziło elektryczną dmuchawę do pięciu modeli grzejników łazienkowych, każdy z nich dostępny jest w wielu rozmiarach, mocach grzewczych i w kilkudziesięciu kolorach, AGAVE i IRIS to tradycyjne drabinki łazienkowe. ASTER i CARRÉ BAD - klasyki nowoczesnego podejścia do koncepcji grzejnika łazienkowego, funkcjonalne drabinki, a z wyglądu - nowoczesne elementy wyposażenia wnętrza. NIVA - jeden z najbardziej rewolucyjnych grzejników w branży, perfekcyjny prostopadłościan wykonany z wielką precyzją.

W wersji z dmuchawą elektryczną NIVA otwiera zupełnie nowe możliwości zastosowania minimalistycznego grzejnika dekoracyjnego w łazience, ponieważ dmuchawa sterowana inteligentnym czujnikiem ruchu, idealnie dostosowuje załączanie ogrzewania do obecności użytkowników łazienki. Dla celu suszenia ręczników NIVĘ można doposażyć w jedną ze specjalnie zaprojektowanych estetycznych i ekskluzywnych poręczy.

Zobacz też:

Nowy numer gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz najnowsze E-Wydanie miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter
Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Jak wybrać materac dla pary?

Podczas wyboru materaca dla pary, „elastyczność punktowa” to ważne pojęcie ... czytaj dalej

 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS najnowszy numer "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Wydanie tabletowe