Pełne wykorzystanie dolnych szafek narożnych może być dużo prostsze niż mogłoby się wydawać. Zamocowanie odpowiednich akcesoriów meblowych - kornerów marki REJS, pozwoli bowiem raz na zawsze pożegnać problem trudnego dostępu i bałaganu w „dolnym rogu”.

Zagospodarowanie kuchennych szafek narożnych bywa nie lada wyzwaniem. O ile ustawienie w nich wszystkich potrzebnych przedmiotów nie jest nadzwyczaj trudne, o tyle późniejsze korzystanie z nich często nastręcza problemów. Zwłaszcza, gdy chcemy dostać się do garnków, zastawy lub zapasów ustawionych w głębi szafki. Wówczas za każdym razem musimy wyjmować wszystkie przedmioty stojące z przodu, tracąc czas i tworząc bałagan.

Jak tego uniknąć? Receptą są specjalne systemy przeznaczone do szafek narożnych. Wysuwane kosze i półki ułatwią dostęp do przechowywanych przedmiotów i sprawią, że praca w kuchni będzie przyjemnością.

- Z doświadczenia wiemy, że dolne szafki rogowe sprawiają zazwyczaj największe trudności w aranżacji. Niezależnie od ich konfiguracji, niewielkie fronty skutecznie ograniczają dostęp do wnętrza, a tym samym wszystkich przechowywanych w nich przedmiotów. Tymczasem w sklepach znaleźć można sporo systemów i akcesoriów, które rozwiązują ten problem. Obrotowe kosze, wysuwane kornery i specjalnie wyprofilowane półki ułatwiają dostęp do produktów i podnoszą komfort pracy w kuchni. Pozostaje tylko wybrać taki system, który spełni nasze oczekiwania i będzie pasował do zabudowy. - wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. technicznych firmy REJS. Co mamy do wyboru?

Półki wysuwane

Optymalne wykorzystanie przestrzeni szafki narożnej gwarantuje system Corner Optima, który doskonale sprawdza się między innymi przy przechowywaniu dużych naczyń (np. garnków i patelni). Składa się on z dwóch, wysuwanych niezależnie od siebie półek zbudowanych z wysokiej klasy płyty meblowej. Dzięki odpowiedniemu ich wyprofilowaniu, maksymalnie wypełniają wnętrze szafki. Zastosowanie niewysokich, drucianych relingów umożliwia przechowywanie większej liczby produktów, a jednocześnie zabezpiecza je przed upadkiem.

Corner Optima

Półki Corner Optima wysuwamy w dwóch sekwencjach, za pomocą płynnego, falistego ruchu. Mechanizm działa sprawnie nawet przy maksymalnym obciążeniu, które wynosi 15 kg na półkę. System dostępny jest w dwóch kolorach - uniwersalnej bieli lub modnym graficie.

Półki obrotowe

Zamocowane na centralnie położonym, pionowym drążku ażurowe kosze to prosta i zarazem bardzo efektywna metoda na wykorzystanie szafki rogowej. Wykonane z drutu półki można swobodnie obracać, co umożliwia dostęp do wszystkich stojących w głębi szafki produktów. Różne rozmiary i formy koszy (oferta REJS obejmuje modele o kształcie koła, półkola lub ¾ koła), a także różnorodne opcje wykończenia, pozwalają wybrać system odpowiedni do danego „rogu”.

Półka obrotowa

- Co istotne, decydując się na półki obrotowe nie musimy się martwić szerokością frontu. System ten sprawdza się nawet w szafkach o niestandardowych rozmiarach. Wystarczy dopasować średnicę koszy, odpowiednio zamocować drążek i gotowe - wyjaśnia Damian Rybak.

Kornery

Dużą popularnością cieszą się również dedykowane szafkom narożnym wysuwane kornery marki REJS - czyli odpowiedniki carg. W przypadku Corner Comfort każdą z dwóch dwupoziomowych części można całkowicie wyciągnąć z korpusu mebla. Wysokość położenia koszy można dopasować do własnych potrzeb dzięki prostej regulacji. Ponadto istnieje możliwość zamocowania przegród do organizacji wewnętrznej, które pomogą w zachowaniu porządku na każdej z półek.

Corner Comfort

Z kolei Corner Front pozwala na pełne wysunięcie na zewnątrz szafki jednego dwupoziomowego kosza (tego do którego przytwierdzony jest front). Druga część systemu podczas otwierania szafki przesuwa się z jej głębi w kierunku frontu, tak by dostęp do zapasów, czy zastawy był jak najłatwiejszy.

Corner Front

Corner Comfort i Corner Front marki REJS dostępne są obecnie w kilku odsłonach. W wersji ze srebrnym stelażem mają dno ażurowe (wykonane z drutu) lub dno z białej tacki z tworzywa. Nowe wersje obu systemów mają grafitowy stelaż i kosze z dnem z grafitowej płyty wiórowej z obrzeżem chromowanym. Ładowność systemów to odpowiednio 25 i 35 kg. Stabilny stelaż i wytrzymałe prowadnice gwarantują wieloletnie, bezproblemowe użytkowanie.