Zima niejedno ma imię. Potrafi być bajecznie piękna gdy, za oknem wirują płatki śniegu, a lekki mróz sprawia, że gruba warstwa białego puchu przykrywająca drzewa, dachy i alejki utrzymuje się na dłużej. Zimą zwykle brakuje nam jednak słońca, a wieczory są długie i chłodne. Mamy wówczas ochotę usiąść przy kominku, otulić się ciepłym kocem, poczytać książkę i wypić coś rozgrzewającego. Podpowiadamy jakie szkło idealnie nadaje się do whisky, a jakie wybrać do słodkich nalewek.

Długie zimowe wieczory mogą być idealną okazją do degustacji domowej roboty likierów i nalewek. Przyjemnie jest niespiesznie smakować również dobrą gatunkowo whisky. Jakość i sposób podania trunku idą w parze, dlatego warto zadbać o to, aby degustacja napoju stała się nie tylko kulinarną, ale i estetyczną rozkoszą. Każda wrażliwa na piękno osoba doceni walory odpowiednio dobranego do tego szkła.

Szkło idealne do nalewek - Krosno Empire

Nalewki zazwyczaj mają intensywne, bogate barwy, dlatego poszukujmy szkła, które w pełni pozwoli je wyeksponować. Ciekawą propozycją jest kolekcja KROSNO Empire składająca się z eleganckiej, smukłej karafki i wysokich kieliszków. Naczynia wykonane są z delikatnego szkła zwieńczonego solidną podstawą, która w kieliszkach stanowi niemal połowę ich wysokości. Całość komponuje się szlachetnie i okazale szczególnie po wypełnieniu płynem. Co ważne - komplet Empire produkowany jest ręcznie. Docenią go wielbiciele produktów tworzonych w sposób tradycyjny i z najwyższą starannością.

Komplet do likieru i nalewek Empire, www.sklep.krosno.com.pl

W czym wypić whisky? - Tylko Krosno Legend

Jeśli zdecydujemy się na degustację whisky, warto zadbać o uhonorowanie jej w odpowiednim stylu. Decydując się na klasykę sięgnijmy po karafkę KROSNO Legend i odpowiednie do niej szklanki z tej samej linii. Grube szkło, ciężka, solidna podstawa i charakterystyczny zatopiony w niej pęcherzyk powietrza sprawiają, że nie tylko smak trunku, ale i jego oprawa nadadzą naszemu wieczorowi wyjątkowego charakteru.

Karafka do whisky Legend, www.sklep.krosno.com.pl

Oryginalny design szklanek Krosno Roly-Poly

Szczególnie ciekawą propozycją dla wielbicieli efektywnego, nowatorskiego designu jest komplet marki KROSNO Roly-Poly. Jeśli chcemy zrobić wrażenie na naszych gościach postawmy Roly-Poly na kamiennej lub drewnianej, ciemnej tacy.

Oryginalny design szklanek zachwyci wszystkich miłośników mocniejszych trunków, będzie gustownym, a jednocześnie niebanalnym prezentem dla wszystkich koneserów. Inspiracją do powstania tego kompletu były statki oraz żaglówki bujane przez morskie fale. Skojarzenie te może przenieść nas myślami do ciepłych, wakacyjnych dni.

Szklanki do whisky Roly-Poly, www.sklep.krosno.com.pl

Odpowiednio dobrane szkło, które eksponuje atuty trunku sprawia, że możemy cieszyć się wszystkimi walorami alkoholu. Podziwiamy kolor, gęstość i aromat, eksperymentujemy ze sposobem podania i zaspokajamy nasze potrzeby estetyczne, co jest nieocenione w chwilach relaksu po długim dniu, w zimowe, długie wieczory.