Okap kuchenny to bardzo ważny element wyposażenia kuchni. Najważniejszą jego funkcją jest filtrowanie powietrza. Podczas gotowania wytwarza się para oraz nieprzyjemne zapachy. Tłuszcz będący efektem gotowania osadza się na ścianach, meblach, zasłonach.

Okap jako król kuchni

Współczesne okapy wyglądem przypominają piękne żyrandole, lampy, a nie urządzenie, które odpowiada za filtrowanie powietrza w kuchni. Jeśli okap ma być centralnym elementem aranżacyjnym, wybierz model o pięknej linii, z materiałów wysokiej jakości i podkreślający wystrój.

Okap szczelinowy Loop

Designerskie okapy kuchenne: od klasyki do nowoczesnej fantazji

Nowoczesne okapy potrafią zaskakiwać formą, kolorem i kształtem. Jeśli jesteśmy miłośnikami wielkich miast, możemy wybrać okap z panoramą Manhattanu.

Okap Verso

Plisowana suknia

Okap kuchenny, który kojarzy się z plisowaną kreacją Marilyn Monroe z filmu "Słomiany wdowiec"? Marilyn stoi na kratce wentylacyjnej nowojorskiego metra, a jej plisowana sukienka unosi się. Oczywiście okap nie faluje, ale czyści opary z nad kuchni, a przy okazji wygląda niczym ceramiczna lampa. Okap wyposażony w system jonizacji powietrza oraz czujnik zielonego listka.

Okap Marilyn

Okapy z serii E.ion System same uruchamiają się gdy tylko jakość powietrza ulegnie pogorszeniu, a dodatkowo usuwają zanieczyszczenia, bakterie, drobnoustroje. W zawieszeniu: lekkie optycznie okapy wyspowe (okap mocowany na linkach). Okapy stworzone z myślą o dużych przestrzeniach, łączących kuchnię i salon w nowoczesną wyspę.

Okap wyspowy Spazio

Okap sufitowy

Nowoczesna technologia na służbie ! Wysuwa się ze swej zabudowy - tylko gdy jest potrzebny. Taki okap to świetne rozwiązanie dla osób ceniących przestronne wnętrza. Okap sterowany jest również pilotem, co umożliwia sterowanie nim również z poziomu płyty grzewczej.

Wyciąg szczelinowy Nuvola

Okapy nablatowe

Okapy nablatowe są najlepszym wyborem w przypadku małych kuchni, w których ze względu na ograniczenia, zagospodarowujemy każdą wolną przestrzeń. Taki rozwiązanie jest więc dodatkowym atutem. Innowacja i rewolucja!

Okap nablatowy Quantum

Zintegrowane systemy Falmec spełnią wszystkie Twoje potrzeby: design, wydajność, funkcjonalność i łatwość instalacji. Okap może pracować zarówno w wersji wyciągowej, jak i w wersji filtrującej, dzięki filtrom Carbon.Zeo.

Okap Soffio

Więcej informacji na: www.falmecpolska.pl