Zlewy granitowe wybierane są przez nas coraz częściej. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na to, jak pięknie prezentują się one w naszych kuchniach. Granit jest też wyjątkowo trwałym materiałem, który służy przez długie lata, co często wiąże się z podejmowaniem decyzji zakupowej. W ofercie marki Kernau znajduje się szeroki wybór tych produktów. Ich różnorodność wiąże się z mnogością modeli, ich wykończeń oraz dostępnymi kolorami. Zlewy granitowe Kernau są odporne na szok termiczny oraz zarysowania, jednak by nasz zlewozmywak zawsze wyglądał perfekcyjnie, musimy odpowiednio o niego zadbać. Co należy robić, a czego absolutnie unikać, podczas mycia zlewu wykonanego z granitu?

Jak czyścić zlew granitowy na co dzień?

Jeżeli regularnie myjesz zlew granitowy, jego pielęgnacja będzie prosta. By uniknąć trudnych do usunięcia zabrudzeń taki zlew najlepiej jest czyścić każdego dnia. Do jego codziennej pielęgnacji możesz zastosować nawet płyn do mycia naczyń. Rozprowadź go przy pomocy miękkiej ściereczki lub gąbki, które nie zarysują czyszczonej powierzchni.

Unikaj natomiast drucianych myjek, które dla tego typu zlewozmywaka mogą być zbyt ostre. Po umyciu zlewu zawsze wytrzyj go do sucha. Możesz to zrobić na przykład ręcznikiem papierowym.

Jak pozbyć się uporczywych zabrudzeń

Niekiedy podczas gotowania w kuchni tworzą się poważniejsze zabrudzenia. Większe i trudniejsze do usunięcia plamy wymagają stanowczego działania. Do walki z nimi możesz użyć specjalnych preparatów do mycia zlewów granitowych.

Marka Kernau ma takie w swojej ofercie. Dobrze sprawdzą się tu również mleczka z małymi drobinkami. W żadnym razie natomiast nie powinniśmy stosować środków wybielających czy substancji żrących. Istnieje bowiem bardzo duże prawdopodobieństwo, że zniszczą one powierzchnię zlewozmywaka.

Jeżeli natomiast Twoim problemem są zacieki wapienne z zanieczyszczonej wody, łatwo usuniesz je na przykład z pomocą octu lub mieszanki octu i wody.

Zlew granitowy na lata

Na koniec warto zaznaczyć, że w przypadku zlewozmywaków granitowych Kernau gwarancja udzielana jest, aż na 10 lat. Wszystkie zlewy polskiej marki zostały wyposażone w korek automatyczny. Umożliwia to otwieranie i zamykanie korka bez konieczności zanurzania dłoni w wodzie.

Dużą zaletą jest odpływ 3 I 1/2. Dzięki niemu jest możliwe szybkie opróżnianie zlewu z wody. Co więcej duża głębokość komory wpływa na ergonomię produktu i jego codzienne użytkowanie.

Więcej informacji na: www.kernau.com