Przydają się przez cały rok, bo nie tylko ogrzewają, ale i osuszają - zarówno wnętrze, jak i mokre ręczniki. Wśród grzejników znajdziemy stalowe, z tworzywa, a nawet szklane i lustrzane - dekoracyjne niczym rzeźby.

Odpowiednia temperatura w łazience sprzyja poczuciu komfortu. Oprócz podłogówki warto więc zainstalować bardzo uniwersalny grzejnik elektryczny albo wodny - nieco tańszy w eksploatacji. Mamy czasy, w których grzejniki mogą być wielką ozdobą wnętrza. Bywają bowiem dziełami designerów, którzy zadziwiają pomysłowością i oryginalnością.

   
Grzejnik z drążkami pasuje do nowoczesnej łazienki (fot. Caleido)   Ten stalowy grzejnik wyróżnia się charakterystycznymi cięciami, zmieniającymi go w prawdziwy panel dekoracyjny (fot. Caleido)   Niebieski grzejnik to mocny akcent, ale sprawdzi się w dużym, nowoczesnym salonie kąpielowym (fot. Jaga)

Nowoczesne grzejniki łazienkowe zachwycają nie tylko urodą, ale i funkcjonalnością. Mogą pełnić być wieszakiem na ręczniki, półką, lustrem czy łazienkową przegrodą. Te elektryczne szybko się nagrzewają i można korzystać z nich niezależnie od instalacji grzewczej. Do grzejników wodnych oferowane są grzałki elektryczne, umożliwiające korzystanie z nich po wyłączeniu instalacji (pamiętajmy, że moc grzałki powinna być niższa niż moc grzejnika, a na czas jej pracy należy zakręcać zawór wodny - pozwoli to zatrzymać ogrzaną wodę w łazience).

opr.: Redakcja
zdjęcie wprowadzające: Cardivari Design