Z łagodnym łukiem

W aranżacji łazienek można zaobserwować nowy trend, to zaokrąglenia i łuki. W ten sposób projektowane są szafki lub nisze, ale także kabiny prysznicowe. Należy do nich model Volta Black II Frame, ze wzorem czarnej ramy, wykonanej trwałą farbą ceramiczną. Czarny wspornik zapewnia stabilność oraz bezpieczeństwo i jest przy tym bardzo estetyczny. Kabina idealnie komponuje się z czarnymi bateriami, grzejnikiem, uchwytami mebli czy lustrem.

W industrialnym stylu

Styl industrialny od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Możemy w nim urządzić również łazienkę, sięgając po odpowiednie materiały, tekstury i wyposażenie. Należy do niech kabina prysznicowa Modo XL Black z nadrukiem Scissors. Model ma dekoracyjny nadruk wzoru krat nożycowych, którymi niegdyś zabezpieczano witryny sklepowe lub przestrzenie w fabrykach i magazynach. Ten oryginalny nadruk może być ciekawą alternatywą dla typowo industrialnych szprosów.

W stylu glamour

Co zrobić, by łazienka nabrała charakteru salonu kąpielowego i olśniewała stylem? W tym celu warto sięgnąć po nasycone kolory, śmiało połączyć wzory i tekstury i dodać nieco złotych wykończeń. Złote elementy znajdziemy w kabinie prysznicowej Furo Gold DWD. To również sporej wielkości model wyposażony w drzwi przesuwne z rolkami, które są zlicowane z taflą szkła. Otwarte drzwi przesuwają się przed stały segment, dzięki czemu zyskujemy przestronne i wygodne wejście.

Czy kabina musi być przezroczysta?

Często szukamy do łazienki rozwiązań, które wniosą do niej efekt "wow". Ten rezultat z pewnością osiągniemy dzięki kabinie prysznicowej ze szkłem ornamentowym Master-Soft®.

Delikatny, geometryczny wzór na powierzchni subtelnie załamuje i odbija światło. Nieprzezroczysta kabina sprawia, że prysznic staje się niezwykle intymną strefą. I co więcej, tego rodzaju kabina ma bardzo dekoracyjny charakter grając główną rolę w aranżacji łazienki.

Kabina z wieszakiem na ręcznik

Czy kabina prysznicowa może być jeszcze bardziej funkcjonalna? Czasami wystarczą sprytne patenty, które sprawią, że kąpiele będą bardziej komfortowe. Przykładem jest model Arta QL KDJ I, na którego drzwiach może zostać zamontowany reling na ręcznik. Dzięki niemu nie musimy wychodzić z kabiny, ociekając wodą, by sięgnąć po niego do wieszaka. Teraz mamy go dosłownie na wyciągnięcie ręki. Natomiast sam reling jest dostępny w tym samym rodzaju wykończenia jak pozostałe elementy kabiny, co gwarantuje jej harmonijny, elegancki styl.

Kabina składana do bardzo małej łazienki

Nawet w bardzo małej łazience można wziąć wygodnie kąpiel, a to dzięki kabinie z drzwiami składanymi tzw. bifold. Bez rozchlapywania wody i uciążliwego sprzątania. Po skończonej kąpieli składamy je do ściany i kabina dosłownie znika. Dzięki temu rozwiązaniu blisko strefy prysznica może znaleźć się toaleta, pralka czy umywalka.

Ogromny wybór kabin prysznicowych Radaway pozwala na wybranie modelu pasującego do przestrzeni i odpowiadającemu naszemu gustowi. Pomocna w tym będzie specjalna aplikacja ShowerAR, dzięki której można "przymierzyć" kabinę do swojej łazienki. Polski producent zapewnia szybkie terminy dostawy modeli katalogowych. Natomiast do nietypowych łazienek, na przykład pod skosami, możemy zamówić model na wymiar. A sprawny i perfekcyjny montaż zapewniają instalatorzy firmy.

Więcej informacji na: www.radaway.pl